Jump to content

İlginç Rekorlar


Guest MaRe
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

DÜNYANIN EN ŞİŞMAN ERKEĞİ

 

1942 yılında doğan Jon Brower Minnoch'tur. 1978 yılında hastaneye kaldırıldığında 635 kilo olan Minnoch, 1983'de hayatını kaybetti.

 

EN ÇILGIN KOLEKSİYONCU

 

36 yaşındaki Japon Takisu Matarona böcek tutkunu. Geçen yıl bir hamamböceğine 3 milyar lira ödeyerek rekor kırdı. Dünyanın en pahalı hamamböceği artık Takisu'nun.

 

DAKTİLO BAŞINDA OTURMA REKORU

 

Avustralyalı Les Stewart 16 yıldır daktilonun başında oturuyor ve sürekli sayıları yazıyor. Hiç durmadan 1'den 1 milyona kadar sayıları yazan Stewart, bugüne kadar 19 bin 990 adet kağıt kullandı, bin adet şerit değiştirdi ve 7 daktilo eskitti.

 

DÜNYANIN EN KISA İNSANI

 

Dünyanın en kısa boylu insanı 1876'da Hollanda'da dünyaya gelen Pauline Musters'dır. Musters'in boyu doğduğunda 30, 1895'de öldüğünde ise sadece 59 santimetreydi.

 

BİR MOTORDA EN FAZLA YOLCU

 

11 Kasım 1987 tarihinde Avustralya'da bir motorsiklet klübünün 46 üyesi 1000cc kapasiteli bir motorsiklete binerek 1700 km yol almaya başladı.

 

EN UZUN SÜRE AYAKTA DURMA REKORU

 

Swami Maujgiri Maharji adlı Hintli, 1955 yılından 1973 yılının Kasım ayına kadar tam 17 yıl boyunca ayakta durdu. Bu süre içerisinde uykusu geldiğinde bir yere dayanması yeterli oluyordu.

 

 

////////////////////////////////////////////////

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Türkiye ve Türkçeden ilginç Rekorlar...

   En çok anlamdaşı olan kelime: Tuvalet, ayakyolu, memişhane, apteshane, kenef, hela, yüznumara. (7) En çok tek bir sesli harf kullanımı: Badanalayamayacaklardansalar (12) En uzun kelime: Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebilecekle rimizdenmişsiniz (64) En çok a içeren kelime: Alafrangalaştıramayacaklardansalar (13) En çok e içeren kelime: Gelenekselleştiriveremeyebileceklerdenseler (15) En çok ı içeren kelime: Sıkıntısızlaştırıcılığınızın (11) En çok i içeren kelime: Kişiliksizle

   , Yer: Genel Kültür

  • İlginç Rekorlar...

   SWAMİ MAUJGİRİ MAHARJİ ADLI HİNTLİ 1955 YILINDAN 1973 YILININ KASIM AYINA KADAR TAM 17 YIL BOYUNCA AYAKTA DURDU. BİR SÜRE İÇERİSİNDE UYKUSU GELDİĞİNDE BİR YERE DAYANMASI YETERLİ OLUYORDU.     FAS'IN ESKİ KRALLARİNDAN MULEY İSMAİL'İN (1672 - 1727) 548’İ ERKEK, 340’I KIZ OLMAK ÜZERE TOPLAM 888 ÇOCUGU VARDI.     18 MART 1989 GÜNÜ LONDRA'DA 4 GENC BOYACI SEKİZ SAAT İÇİNDE TAM 11 BİN 651 ÇİFT AYAKKABI BOYADILAR..     GEORGE E.TERREN ADLI AMERİKALI 1 MART 1988 TARİHİNE KADAR T

   , Yer: Genel Kültür

  • Enteresan Tıbbi Vakalar, İlginç Hobiler ve Rekorlar !..

   Enteresan Tıbbi Vakalar, İlginç Hobiler ve Rekorlar !..   Aşırı alkollü genç hastaneye geldiğinde doktorlar neden bu kadar karın ağrısı çektiğini anlamadı... Ta ki genç yüz üstü yatıp da televizyon kanalı değişinceye kadar. 19 yaşındaki Huang Chen isimli genç, aşırı alkol aldıktan sonra kumandayı yutmuştu.   Çin´de yaşayan bu yaşlı adamın karısından çektiğini hiçbir erkek çekmemiştir herhalde. 66 yaşındaki Lin´in eşi, kumar alışkanlığından şikayet edip dırdırıyla onu çilede

   , Yer: İlginç ve Komik Şeyler

×
×
 • Yeni Oluştur...