Jump to content

Kur'aniyyun!.


Guest waterlily
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çok Tehlikeli bir Salgın;Kur'aniyyun!.

 

 

Kur'an'dan başka delil kabul etmeyen bir dalalet (sapıklık) fırkası vardır. Kur'aniyyun ismi verilen bu dalalet fırkası yirminci asrın başlarında İNGİLİZ İŞGALİNDE bulunan Hindistan'da zuhur etmiştir!

 

Vehhabilik'te olduğu gibi İngilizlerden tarafından teşvik edilmiştir. Bilindiği gibi asırlardan beri Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat Mezhebi üzere olan âlimlerin kabul ettiği, bütün Müslümanlarında benimsediği ve bir ilmihal bilgisi olarak her Müslüman çocuğuna öğretilen EDİLLE-İ ŞERİYYE (Kitap-Sünnet-İcma-ı ümmet ve kıyas-ı fukaha ) inancı tahrip edilmeye çalışılmaktadır.

 

Zamanımızda da da bu menfi çalışmalar bütün şiddetiyle devam etmektedir. Şu anda da Ehl-i Sünnet itikadının en büyük tehlikesi budur.

Önceleri İCMA ve KIYAS inkar edilerek sadece iki delil olduğu iddia ediliyordu. Son senelerde ise, SÜNNET de inkâr edilerek (doğrudan veya dolaylı yollarla) Kur'an'dan başka delil yok diyenler ve hatta Kur'an'dan başka delil kabul edenleri şirk ile itham eden bazı kimseler zuhur etti.

 

Müslümanlar, "Kur'an'dan başka delil yok, herhangi bir mesele Kur'an'da varsa kabul edilir" diyenleri, yani SÜNNET, İCMA ve KIYAS'I inkâr ve reddedenleri iyi tanımalı, onların kitaplarını, meallerini okumamalı, konuşmalarını dinlememeli ve sözlerine de inanmamalıdır.

 

Ehl-i Sünnet ve'l-cemaat alimlerinin kitaplarını okumalı (İmam-ı Azamı, İmam-ı Rabbani, İmam-ı Gazali, Elmalı Hamdi, İmam Birgivi, Ahmet Davutoğlu, Mehmet Zihni Efendi, Ö.N. Bilmen VB.) Dini bilgileri bunların kitaplarından öğrenmelidirler.

 

Kur'aniyyun dalalet fırkası da zamanımızda isim ve şekil değiştirerek başka isimler altında faaliyetini sürdürmektedir. Bunlar " KUR'ANDAKİ İSLAM" " VAHYİN PENCERESİNDEN " ve benzeri gibi isimler altında her zaman görebilirsiniz. Bir Mezhebe dayanmadan konuşan ve fetva verenler,bu dalalet fırkasının zamanımızın üyeleridir.

 

"000-1.gif'a ve Rasülü'ne itaat edin !" NUR.24/54.

"Resulüne itaat eden, 000-1.gif’a itaat etmiş olur “NİSA.4/80

"Peygamber size neyi verirse alınız. O sizi neden men ederse ondan uzaklaşınız." HAŞR.59/7

"O'na (Peygambere) itaat ederseniz, hidayete ulaşırsınız."NUR.24/54.

"De ki: 000-1.gif'ı seviyorsanız, bana tabi olun ki, 000-1.gif da sizi sevsin." Al-İ İmran 3/31.

"000-1.gif'ın Resulünde sizin için güzel bir örnek vardır." AHZAP.33/21.

 

Ayet-i Kerimeleri bize açıkça, mutlak olarak, 000-1.gif’ın Resulü H.z.Peygamber'e itaat edileceğini göstermiyor mu? Peygamber Efendimiz de (SAV.) 000-1.gif'ın emri istikametinde kendisinin de HELAL ve HARAM kılabileceğini şöyle bildirmiştir.

 

"Bana Kur'an ve bir o kadarı (sünnet )daha verildi. Yakında karnı tok, koltuğuna yaslanmış birisi, "Size Kur'an yeter; onda neyi helal bulursanız onu helal kabul ediniz, Onda neyi haram bulursanız, onuda haram biliniz " diyecek. Şunu iyi bilinki, 000-1.gif RASULÜNÜN HARAM KILDIGI DA 000-1.gif'IN HARAM KILDIGI GİBİDİR." Ebu Davut, Sünne:5

 

Bu mübarek Hadis-i Şerifte bize her şeyi anlatmıyor mu? Yukarıdaki bu dalalet fırkası mensupları, şimdi, bu Hadis-i Şerife zayıf yada uydurma veya Kuran’da yoksa inanmayız mı diyecekler? CENNET ve CEHENNEMİN halen var olduğu ve ebedi oldukları hususunda Ehli Sünnet itikadı bellidir. İmam-ı Azam (RA) Hazretleri "Fıkh-ı Ekber" Kitabında : " Cennet ve Cehennem bu gün yaratılmış ve mevcut durumdadırlar. 000-1.gif Teâlâ’nın Cennette Mükâfatı, Cehennemde de azabı sonsuzdur." buyurmaktadır. Durum böyleyken, Mustafa İSLAMOGLU nasıl kalkıp ta "(Cennet cehennem yok olacaktır) görüsü benim görüşüm değildir. Bir Kur'an Talebesi olarak, Kur'andaki "huld" ve "ebed" kelimelerini tahlil ettim deyip kendisine İbni Kayyım'ın bir kitabını kaynak gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kur'an'dan başka delil kabul etmeyen bir dalalet (sapıklık) fırkası vardır.

çok güzel bir konu açmışsın seni tebrik ediyorum...

--------------------

sünnet inkarcılarının fikir babası ingiliz bir oryantalisttir!

topyekün sünneti inkar hareketi ilk kez müslümanlar arasında değil,bilakis batılı oryantalistler arasında vücut bulmuştur.

hadis ilmiyle ilgili meşgul olan ''oryantalist''avusturya asllı dr.alois sprenger'dir(öl.1893)

sprenger ,delhi'de kurulan islami ilimler fakültesi'nin dekanlığına getirilmiştir!

ilk kez hadislere toptan ''uydurma''damgasını vuran iblis budur.

sprengerin delhi(hindistan )serüveni ilginçtir.islam dünyasında ilk kez sünneti inkar vakıası bu iblis'in görev yeri olan ''hindistandan''ve bu ülke müslümanları arasında ortaya çıkmıştır.

bu hareket ''kurancılık''(el-kuraniyyun)adıyla tüm dünyada tanınmıştır

kuraniyyum hareketinin hindistan ayağında ki en ünlüleri arasında

abdullah çekralevi

ahmeduddin amritsari

el-hafız elsem ciracpuri

inayetullah han el-meşrıki

gulam ahmet perviz gibi önder ve ekol isimleri vardır.

ayrıca,hindistana eş zamanlı olarak ,kurancılık hareketinin ingiliz işgali altındaki mısır dada ortaya çıktığı görülmektedir.

bu şeytani hareketin mısırdaki habis isimleri şunlardır:

dr.muhammed tevfik sıdkı

mahmud ebu reye

dr.ebu şadi ahmed zeki

dr.ismail edhem

ve muhammed ebu zeyd ed_demhuri

iktibas_yahya baştürk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ehl-i Sünnet ve'l-cemaat alimlerinin kitaplarını okumalı (İmam-ı Azamı

 

Imami Azam , kurandan baska delil hepsi tartisilir dedigi icin, iskence görmüsdür..Simdi napacaz?

 

Bu arada taliban wahabilerdendir, bunuda dile getirelim burada hemen..

 

Yine bugün " Sapik firka" diye kabul edilen Ehli Sia, en seriatci, en sünnetci olan toplumlardan biridir..

 

Yine ilgincdirki, hic bir bayan burada Dört kadinla evlenmeyi kabul etmez, oysa Sünnete göre caizdir!

 

Simdi sizler kiyas icma felan filani kabul etmiyormusunuz? Ediyorsaniz, kocalariniz üc kadin üstünüze nikahlayinca, söz hakkiniz yokdur sünnete göre ( ben islam dinini bundan tenzih ederim)

 

Wahabilere gelince, basdada dedigim gibi, talibana bakin , ne olduklarini anlarsiniz..

 

güya böyle yazi ile Kuran yeterli diyen Müslümanlara camur atmak cabasindalar, oysa bilselerde 1400 sene önce Halife Ömer, Ebubekr, Osmanda Kuran yeter demisdir!!

Ebubekir, Peygamberimiz’in vefatından sonra halkı toplamış ve onlara şöyle demiştir: “Sizler Allah’ın elçisinden farklı hadisler naklediyorsunuz. Bu durumda sizden sonrakiler daha büyük anlaşmazlıklara düşecektir. Allah’ın elçisinden hiçbir hadis nakletmeyin. Sizden hadis nakletmenizi isteyenlere deyiniz ki: İşte Allah’ın Kitabı, aramızda onun helalini helal kılın, haramını haram görün.”

 

Zehebi, Tezkiratul Huffaz 1/3, Buhari 1.cilt

 

Ebubekr Zindikmidir??

 

Hz. Osman çok hadis nakletmelerinden dolayı Ebu Hureyre’yi Devş dağlarına göndermekle, Kab’ı Kırede dağlarına sürgün etmekle tehdit etmiştir.

 

Tahzırul Havas 10b.

 

Osman zindikmidir? Vahabimidir? Yalancimidir?

Şeddad, İbni Abbas’a “Hz. Peygamber bir şey bıraktı mı?” diye sordu. O da “Sadece Kuran’ın iki kapağı arasında olanları bıraktı.” cevabını verdi.

 

Buhari K. Fezailul Kuran 16; Müslim K. Fezailus Sahabe 30,31

Ebu Davud K. Fiten 1, Tırmizi K. Fiten 43

 

 

Abdullah bin Mesud elinde bir hadis sayfasıyla geldi. Sonra su isteyerek yazıları sildi, sayfanın yakılmasını emretti ve şunu söyledi: “Allah kime bir hadis sayfasının yerini bildirirse ve o da beni bundan haberdar ederse Allah’a yemin ederim ki, Hindistan’da dahi olsa o hadisi arar bulur ve yok ederdim.

 

Ebu Reyye, Muhammedi Sünnetinin Aydınlatılması s. 27

 

Hz. Ali minberden şu hutbeyi veriyordu: “Yanında hadis sayfaları bulunanlar gidip onları yoketsinler. Zira halkı helak eden olay, alimlerin naklettikleri hadislere uyarak Kuran’ı terk etmeleridir.”

 

İbn Abdülberr, Camiul Beyanil İlm

 

Ilim Sehrinin kapisi olan Imami Ali , sizden daha iyi bilmiyormuydu?? Böylece bu yaziyi yazan ya bunlardan bihaber, yahutda bilakis yalanci bir insandir! Zaten basimiza ne geldi ise, hep bu Ulema bozuntularinin naklettikleri sacmaliklardan geldi..

Hz Peygamber efendimizin peki hadisleri sünnetleri yokmudur? Tabiki vardir, onlarida basimiz gözümüz üstünde tutariz zaten, ama Peygambere atfedilen sacmaliklari kabul etmemizi kimse bizden bekleyemez"

 

Haydi buyrun kabul edin misal su hadisi ( bu arada Sünnet= Hadis, yani ikiside ayni seydir, isimleri degisik diye sanmayinki baska birseydir )

 

“Kim size Peygamberimiz’in ayakta küçük tuvaletini yaptığını söylerse inanmayın.

Süneni Nesei 1-2/25

 

“Peygamber’imiz bir kavmin süprüntüsüne varıp ayakta küçük tuvaletini yaptı.”

Buhari 1/167

 

Simdi ben hangi hadisi kabul edecegim? Nasil kabul edecegim? Peygamberimiz ayak üstünde bunu yapmismidir yoksa yapmamismidir? Kaldiki peygamber efendimiz böyle yapmis olsa ne cikar, yapmasa ne cikar..Islamimi yüceltiyorlar böylece?

 

Karsi cikmamiz iste bu tür terbiyesizliklere karsiligimizdandir...

 

Bu arada ben vahabi felanda degilim, ama bu tür yazilarin amacini cok iyi biliyorum..Bunlarin maksadi vahabileri degil ( cünki vahabiler sünneti kabul ederler) aslinda Islamin özünü yasamaya calisanlari kötülemekdir..

 

Öyle ya, bir insan kalkiyor diyorki" Ben kurani kerim ne diyorsa onu tutuyorum" bu yaziya göre o insan" Müslüman" degildir oluyor"

 

hasaaaa!!!!

--------------------

 

sünnet inkarcılarının fikir babası ingiliz bir oryantalisttir!

 

 

 

 

Tam tersine siyah arkadasim..Sünneti ilk inkar edenler ve kabul etmeyenler dört halife ve sahabelerdir!!!

 

Birgün Hz. Ali’ye gelirler ve “Halk hadislere dalmış.” derler. Hz. Ali sorar: “Gerçekten öyle mi?” “Evet” derler. Peygamber’den işittim ki gelecekte vuku bulabilecek bir Ştneden söz ediyordu. “O fitneden kurtuluş nedir, nasıldır?” diye sordum. Resullullah dedi ki: “Kurtuluş Kuran’dadır. Çünkü sizden öncekilerin haberleri de, sizden sonrakilerin haberleri de, aranızdakilerin hükmü de ondadır. O gerçek ile yalanı birbirinden ayıran kesin bir hükümdür, şaka ve boş söz değildir. O’nu terkeden her zorbanın Allah boynunu kırar. Hidayeti, doğru yolu O’ndan başkasında arayanı Allah sapkınlığa düşürür.

 

O, Allah’ın en sağlam urganıdır. O, hikmetle dolu Kuran’dır. O en doğru yoldur. O, boş arzuların haktan saptıramayacağı, dillerin, karıştırıp belirsiz edemeyeceği, ilim adamlarının doyamayacağı, çok tekrarlanılmasından bıkılmayan, ilginç özellikleri bitip tükenmeyen bir kitaptır.”

Sünen-i Tırmizi/Darimi

 

 

Mezhep imamlarindan Imami azamdan tek bir hadis kabul etmeyen Buhariyide arasdirmani temenni ederim...

 

Cok sasiracaksiniz , coook...Neler yapildi islam adina, nasil saptirildi bu din...görünce anlicaksiniz insallah...

 

Bu arada öncede dedigim gibi, Kurana uyan sünnet basimiz gözümüz üstünde yeri vardir, lakin kuranla peygamber hic celisebilirmi?? Sünnetin cogu ise celisiyor ama:derisive:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhabbetci dostum;

 

Ne yapsinlar ?..

Korku daglari sardi..

Kuran bütün hasmeti ile Karsilarina dikildi..

Koltuklar dünyaliklar belesten yasayip sismeler filan tehlikede..

Kuran a saldiracak..

Müslümanlik böyle bir zillet görmedi..

Allah Nurunu tamamliyacaktir..

Yeni Nesillerin Rehberi Cahil Cühela ayak takimi degil. Kuran-i Hakim olacaktir.

--------------------

Hale bakin yahu..

Müslüman ülkede Kuran i savunuyoruz..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhabbetci dostum;

 

Ne yapsinlar ?..

Korku daglari sardi..

Kuran bütün hasmeti ile Karsilarina dikildi..

Koltuklar dünyaliklar belesten yasayip sismeler filan tehlikede..

Ne yapsin Zavalli..

 

Kuran a saldiracak..

 

Müslümanlik böyle bir zillet görmedi..

 

Allah Nurunu tamamliyacaktir..

 

Yeni Nesillerin Rehberi Cahil Cühela ayak takimi degil. Kuran-i Hakim olacaktir.

--------------------

Hale bakin yahu..

Müslüman ülkede Kuran i savunuyoruz..:)

 

Zoruma gidende o zaten Göktürk gardasim...

Müslümanlara karsi , kurana iman etmemi savunuyorum..Yaw böyle sacmalik olabilirmi ya...Vallaha insanin zoruna gidiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

siz kurana inanıyorsunuz demi?bana şunu açıklayın kurana inanıyorum diyen ayeti yoktan sayarmı:? bari şöyle deyin biz kurana değil içindeki işimize gelen ayetlere inanıyoruz! bakın ayetlerde ne geçiyor

 

000-1.gif'a ve Rasülü'ne itaat edin !" NUR.24/54.

"Resulüne itaat eden, 000-1.gif’a itaat etmiş olur “NİSA.4/80

 

"Peygamber size neyi verirse alınız. O sizi neden men ederse ondan uzaklaşınız." HAŞR.59/7

 

"O'na (Peygambere) itaat ederseniz, hidayete ulaşırsınız."NUR.24/54.

 

"De ki: 000-1.gif'ı seviyorsanız, bana tabi olun ki, 000-1.gif da sizi sevsin." Al-İ İmran 3/31.

 

"000-1.gif'ın Resulünde sizin için güzel bir örnek vardır." AHZAP.33/21.

 

 

Ayet-i Kerimeleri bize açıkça, mutlak olarak, 000-1.gif’ın Resulü

 

H.z.Peygamber'e itaat edileceğini göstermiyor mu?

 

 

 

bu durumda zavallı olan kim?

 

 

mantıklı bir açıklama yapabilcekmisiniz neyi savuncaksınız şimdi? elinizde savuncagınız kuran bile kalmadı! ayeti görmeyen kurana nasıl inanır? ayet nerde! kuranın içinde! sen neye inanıyorsun kurana...bu nasıl inanç?

--------------------

siz bu inanç ve iddalarla Kur'ân'a ters düşüyorsunuz!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

siz kurana inanıyorsunuz demi?bana şunu açıklayın kurana inanıyorum diyen ayeti yoktan sayarmı:? bari şöyle deyin biz kurana değil içindeki işimize gelen ayetlere inanıyoruz! bakın ayetlerde ne geçiyor

 

000-1.gif'a ve Rasülü'ne itaat edin !" NUR.24/54.

"O'na (Peygambere) itaat ederseniz, hidayete ulaşırsınız."NUR.24/54.

Bak siyah arkadasim sana cok mantikli aciklamayi yapacagim simdi..

 

Su verdigin ayetler varya, kurani kerimde bu ayetlere bakdinmi hic? Yani bu ayetler aynen böylemi geciyor??

Hayir! Icinden cimbizlayip aliyorlar,sonrada iste insanlar aha kuranda bu manada söylemis diye kaniyorlar..Oysa verdigin ayetler tümden baska birsey anlatmakdalar..Beraber bakalimmi? ne dersin?

 

Nur Suresi 54 De ki: "allah'a da itaat edin, resule de. Eğer yüz çevirirseniz/yüz çevirirlerse, onun görevi ona yükletilen, sizin göreviniz de size yükletilendir. Eğer ona itaat ederseniz yolu bulursunuz. Resule düşen, açık bir tebliğden başkası değildir."

 

Bu ayete göre, Resüle itaat , onun verdigi Teblige yani Kurani kerime itaatdir!! Tefsircilerdende arasdirabilirsin bu konuyu...

 

"Resulüne itaat eden, 000-1.gif’a itaat etmiş olur “NİSA.4/80

Nisa Suresi 79 İyilik ve güzellikten sana her ne ererse allah'tandır. Kötülük ve çirkinlikten sana ulaşan şeyse kendi nefsindendir. Biz seni insanlara bir resul olarak gönderdik. Tanık olarak allah yeter.

 

Nisa Suresi 80 Resule itaat eden allah'a itaat etmiş olur. Yan çizen çizsin, biz seni onlar üzerine bekçi göndermedik.

 

Nisa Suresi 81 "Baş üstüne" diyorlar ama senin yanından ayrıldıklarında, içlerinden bir grup senin söylediğinin tam tersini planlıyor. allah, onların sabahlara kadar kurup durduklarını yazıyor. Onlardan yüz çevir, allah'ı vekil et. Vekil olarak allah yeter.

Nisa Suresi 82 Kur'an'ı, iyice okuyup düşünmüyorlar mı? Eğer o, allah'tan başka birinin katından gelseydi, elbetteki onun içinde birçok ihtilaf bulacaklardı.

 

Yine gördügün gibi resüle itaat Kurani kerime itaat, yani Resülün getirdigi Mesaja iman etmekdir..Konteks icinde okumani tavsiye ederim..Yoksa iste yanlis manalar cikabiliyor...

"Peygamber size neyi verirse alınız. O sizi neden men ederse ondan uzaklaşınız." HAŞR.59/7

Haşr Suresi 6 allah'ın onlardan resulüne aktardığı ganimetlere gelince, siz onun için ne at bindiniz ne deve sürdünüz; ama allah, resullerini dilediği kimselerin üzerine salar. allah her şeyi yapmakta sonsuz kudret sahibidir.

 

Haşr Suresi 7 allah'ın, kentler halkından resulüne zahmetsizce aktardığı mal ve nimetler şunlar içindir: allah, Peygamber, yakınlar, yetimler, yoksullar, yolda kalmışlar. Bu böyle düzenlenmiştir ki, o mal ve nimetler sizden yalnız zengin olanlar arasında dönüp duran bir kudret aracı olmasın. Resul size ne verdiyse onu alın; sizi neden yasakladıysa ona son verin ve allah'tan korkun. Hiç kuşkusuz, allah'ın azabı çok şiddetlidir.

 

Burda ise konu ganimetdir, yani Resülü ekrem ganimetden ne verdi ise ona rizalik gösterilmesini söylüyor Rabbülalemin...

 

 

"De ki: 000-1.gif'ı seviyorsanız, bana tabi olun ki, 000-1.gif da sizi sevsin." Al-İ İmran 3/31.

Ali İmran Suresi 30 Gün gelecek, her benlik, hayırdan işlediğini önünde bulacaktır.Kötülükten işlediğini de...İsteyecektir ki, önüne getirilenle kendisi arasında uzun bir mesafe olsun.allah sizi, kendisinden sakınmaya çağırır.allah, kullarına karşı Rauf ’tur, çok şefkatlidir.

 

Ali İmran Suresi 31 De ki: “Eğer allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.allah çok affedici, çok merhametlidir.”

 

Dikkat edersen yine burada Kurani kerime, yani Resülün ( resül bu arada Elci demek) teblig ettigi kelama ( Kuran yani) uymakdir..Cünki sayet burda peygamber efendimiz kendisine uyulmasini istemis olsaydi, su ayet ile celisirdi bu ayet..

 

De ki: Ben sizi yalnızca vahiy ile uyarıp, korkutuyorum.

21- Enbiya Suresi 45

Onlara bir ayet getirmediğin zaman “Şuradan buradan derleseydin ya” derler. De ki “Ben sadece Rabbimden bana vahiy edilene uyuyorum. Bu Rabbinizden olan kavrama yeteneğidir, iman edecek bir toplum için doğruya iletilme ve rahmettir.”

 

7- Araf Suresi 203

 

 

 

"000-1.gif'ın Resulünde sizin için güzel bir örnek vardır." AHZAP.33/21.

Ahzab Suresi 20 Düşman hiziplerin gitmediğini sanıyorlar. Düşman hizipler gelecek olsalar, bunlar isterler ki, Bedevî araplar içinde bulunsunlar da sizinle ilgili haberleri sorsunlar. Şayet içinizde bulunsalardı, pek azı müstesna, savaşmayacaklardı.

 

Ahzab Suresi 21 Yemin olsun, allah resulünde sizin için, allah'ı ve âhiret gününü arzu edenlerle allah'ı çok ananlara güzel bir örnek vardır.

 

Ahzab Suresi 22 Müminler, düşman hizipleri gördüklerinde şöyle demişlerdir: "allah'ın ve resulünün bize vaat ettiği işte budur. Ve allah da resulü de doğru sözlüdür." Bu onların sadece iman ve teslimiyetlerini artırdı.

 

bu ayetlerdede gördügün gibi konu savas..Yani Resülü ekrem gibi yigit olun, ona uyun, onun gibi savasin demekde yüce rabbülalemin...

 

Ayet-i Kerimeleri bize açıkça, mutlak olarak, 000-1.gif’ın Resulü

 

H.z.Peygamber'e itaat edileceğini göstermiyor mu?

Gösteriyor ama , Resülün getirdigine itaat istiyor...Nitekim verilen hic bir ayetde Peygamber efendimizin kendi görüsü ön planda degil..Zaten su ayetlerle celisir yoksa ...

 

De ki: “Sizi ve kime ulaşırsa kendisiyle uyarmam için bana bu Kuran vahyedildi.”

 

6- Enam Suresi 19

 

Kendilerine okunmakta olan kitabı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu?

 

29- Ankebut Suresi 51

 

Onlara ayetlerimiz apaçık belgeler olarak okunduğunda bizimle karşılaşmayı ummayanlar derler ki: “Bundan başka Kuran getir veya bunu değiştir.” De ki: ‘Benim onu kendiliğimden değiştirmem asla mümkün değildir. Ben yalnızca bana vahyedilene uyarım. Eğer Rabbime isyan edersem büyük günün azabından korkarım.”

 

10- Yunus Suresi 15

 

 

bu durumda zavallı olan kim?

evet kim ? Kurani kerimdeki ayetlerin tümüne uyupda , kurana göre yasamayi deneyenmi? Yoksa birtakim , nerden aldiklari bellisiz fikihcilari dinleyenlermi? Buyur sen karar ver !

 

mantıklı bir açıklama yapabilcekmisiniz neyi savuncaksınız şimdi? elinizde savuncagınız kuran bile kalmadı! ayeti görmeyen kurana nasıl inanır? ayet nerde! kuranın içinde! sen neye inanıyorsun kurana...bu nasıl inanç?

Kurani kerim öyle mükemmel bir kitapdirki, ona sarilan kurtulmusdur, onu anlayana ne mutlu , cünki o cennetin anahtarini eline almisdir...Ne mutlu o Mümineki ALLAHIN kitabina, yani vahyine uymusdur, cünki o Resülün izinden gidiyordur!!

 

ALLAH tüm Kuran erlerinin yüzlerini nurlandirsin!!

 

Hakk geldi, batil yok olmaya mahkumdur, cünki batil pek zavallidir diyor kurani kerim...

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

 

Bu arada bilmiyormus gibi konusma...SÜNNET esitdir Hadis, hadis esitdir SÜNNET!!

 

 

 

 

 

bence Muhabbetci :

 

Allah kuranda :

 

Allahin resulunde guzel bir ornek vardir diye buyuruyorsa ;

 

belli olmali ki sunnet Allahtan bir rahmet olarak korunmustur !

 

arasina pislik karismis dahi olsa Kuran gozu ile bakan ;

 

ibadet ve basiret ile yaklasan bir kisi ; hak olan kismi vijdanin sasmaz pusulasi ile secer gerisini zaten atar ! bi kere Allah kendi eliyle sunneti has bi tarzda yasatir ! yeter ki niyet Peygamberimize (SAV) varmaktan baskasi olmasin !

 

niyet ne kadar derinden hatta ozden ise; araya karisan pislikleri basiret otomatik olarak es gecer ! insan bunu ayirdetmekte zorlanmaz olur !

 

sunnete karsi kati olma bence !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazdığım yorumlar neden siliniyor

!!!!!!!!!!!

--------------------

Verdiğiniz misaller yani olayların tamamıda istinasız nakle dayanmaktadır durum böyleyken o nakle inanıpta yıllar yılı milletlerin itibar ettiği eserlerin nakline inanmaması akılcımıdır

maalesef bugün Şer'i delillerden herkesin kendi anladığı şekilde hüküm çıkarması anlayışı yayılmıştır gazeteyi bile doğru dürüst anlamaktan aciz olanların doğrudan doğruya Kur'an-ı Kerîm'-den veya Hadîs-i Şeriften kendi kafasına göre hüküm çıkarması veya kopyala yapıştır bilgiler bir an için caiz kabul edildiği an İslamın ne hale geleceği kolayca tahmin edilir. Buna sırf islâmı yıkmak için sağdan soldan sızan ayrılıkcıların zehirli fikirleri hakikat zannederek kitaba uydurmağa ve fetva vermeye özenenleride katarsak ne kadar durumun vehameti anlaşılır. Bugün öyle müslümanlara rastlıyoruzki Şer'i bir mesele karşısında evvelâ o meselenin ayet ve hadisten delilini soruyorlar. Bir çoklarının sıfât-ı imânı veya islâmın şartlarını bildikleri bile cidden şüpheli olan bu insanlara delil göstermekle göstermemenin ne farkı vardır bilemem. Gösterilen delilin lisanını dahi bilmeyen, tercüme edildiği takdirde de anlamakta güçlük çeken bir insan delili görüpte ne yapacaktır bilinmez.. böylelerine delil göstermektense göstermemek evladır. Çünkü gösterilen delilden muhakkak alimlerin kabul ettikleri hükümleri değil, kendi kısır akıllarının hükmettiği enteresan şeyler olduğunu anlayacaklardır. Delilden doğrudan doğruya mana çıkarmak sevdasında bulunan bazı kişilerin bu hususta bilgiliymiş gibi fetvalar verdikleride gerçektir rastgele herkes ayet ve hadisten hüküm çıkarmaya yeltenmemeli. Bu iş ancak büyük müctehidlerin yapabileceği çok mesuliyetli bir iştir. Onların kabul ettiği hükümler hamd olsun müslümanların dini sorunlar ve sorularını halletmiş ve etmektedir. halledilmemiş veya devrin getirdiği yeni ve farklı konularıda hallededbilecek mercilerimiz ve alimlerimiz vardır o olaylarıda fetva mercileri halleder.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Waterlily kafani yorma.

 

Abdulkadir Geylani hzretleri, Imam Gazali hzretleri, Haci Bektasi Veli hzretleri, Mevlana celaleddin Rumi hzretleri kesinkes bu hadis leri duymuslardir. Anca elestirmemis ve reddetmedikleri icin bize de nisa suresine uymak düser

 

"Ey iman edenler, Allah'a itâat edin, Peygamber'e ve sizden buyruk sahibi olanlara (ulû'l-emr'e) itâat edin" (en-Nisâ 4/59)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konu artık başka yanıtlara kapalıdır.
 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...