Jump to content

Tekstil Ve Konfeksiyon Sektörüne Yönelik İşçi Ve İşveren Eğitimleri Devam Ediyor


ELA NAZ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Türkiye’de Tekstil Sektöründe KOBİ’ler için Sürdürülebilir Ağlar ve İlişkiler Zinciri Oluşturulması” BM Ortak Programı kapsamında, proje illeri olan Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta işçilere ve işverenlere yönelik eğitimlerin ilk aşaması tamamlandı ve ikinci aşaması devam ediyor.

ILO Türkiye Ofisi ve Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) İş Teftiş Kurulu işbirliği ile düzenlenen eğitimlerde, işçilere yönelik olarak, işyeri iletişimi ve işveren-işçi işbirliği; kadının insan hakları, mobbing ve işyerinde taciz; çalışma hakları; işyeri sağlığı ve güvenliği konu başlıklarında eğitimler düzenlendi. Benzer işbirliği çerçevesinde işverenlere yönelik olarak ise, insan kaynakları yönetimi ve işyerinde iletişim; çalışma yaşamında işveren yükümlülükleri ve iş sağlığı ve güvenliği konularını içeren toplantılar düzenlendi.

Bu kapsamda, ILO Türkiye Ofisi ve ÇSGB İş Teftiş Kurulu Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan kadın işçilere özel çalışma koşulları, İş Kanunu’nda çalışma süreleri ve ücret, işçinin dinlenme hakkı, çocuk ve genç işçilere özel çalışma koşulları konulu el kitapları eğitimlerde işçilerle paylaşıldı.

Bunlara ek olarak tekstil sektöründe çalışanlara iyi/örnek uygulamaları göstermek ve çalışma hakları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Ortak Program kapsamında Tekstil Sektöründe İnsana Yakışır İş konulu kısa film çalışmasının çekimleri ise halen devam etmektedir.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...