Jump to content

5 Vakit Namaz Kilmak İster Misiniz?


Guest filomena
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

513980937_c97c955d87_o-1.jpg

 

 

“ Namaz dinin direğidir .” ( Hadisi Şerif )

Hayatımızı kelimelere dökecek olsak onu şu şekilde tanımlaya biliriz . Hayat , vesileler toplamıdır . Dikkatle bakacak olursak hayatımızın vesilelerle örülü olduğunu görmek hiç de zor olmayacaktır .Bir vesileyle doğduk , doğumumuzun vesilesi anne - babamızdı . Bir vesileyle öğrendik , bu vesile öğretmenlerimiz / hocalarımızdı . Bir vesileyle işe girdik , bu vesile bir ahbabımızdı . Bir vesileyle en yakın arkadaşımızı tanıdık . Görüyorsunuz ya hayat hep bir vesile . Bu yazı da niçin sizin namaza başlamanıza vesile olmasın ki . Vesileler bazen fırsattır ve bu fırsatlar iyi değerlendirilmelidir ki sonunda kocaman bir KEŞKE olmasın . İşte bu yazı sizin namaza başlamanıza vesile olması için yazıldı . Bu yazıyı sakin bir kafayla ve sakin bir mekanda okumanız yazıdan alacağınız verimi artıracaktır . Şimdi sizi hayatınızın kararıyla baş başa bırakıyorum . Ve kararınızın bizi sevindirmesini ümit ediyorum .

“Namaz kılmayı çok istiyorum ama bir türlü kılamıyorum . Bir ara çok güzel namaza başlamıştım ama şimdi kılmıyorum” diyorsanız lütfen bu yazıyı çok dikkatli okuyunuz . Merak etmeyin size çok kötü şeylerden bahsetmeyeceğim bilakis size sevineceğiniz ama çok sevineceğiniz bir haber vereceğim . Neyi mi haber vereceğim ? Yazıyı sonuna kadar okuyun anlayacaksınız haberin ne olduğunu .

Duydunuz mu ? NLP diye bir bilim var . NLP yani başarının bilimi . İnsanlar nasıl başarılı oluyorlar ? Başarıya ulaşmanın yolu nedir gibi konuları içermekte bu bilim . Yalnız bu bilim daha çok dünyevi ( zengin olma , kariyer sahibi olma gibi ) amaçlar için kullanılmaktadır . Biz de bu bilimin temel prensiplerini kullanarak namaz kılmayan / kılmak isteyip de bir türlü namaza başlayamayan Müslümanlara , bu temel prensiplerle namaz kılmanın hiç de zor olmadığını göstermek istedik . Eğer bir kimse bu prensipleri uygularsa İNŞALLAH NAMAZ KILANLARDAN OLACAKTIR !

 

Şimdi bu bilimin temel prensiplerini belirtelim .

 

 

1 – “ Bir şeyi bir insan yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz . Evet namaz kılan milyonlarca insan var . Bu insanlar namaz kılabildiklerine göre bunu siz de başarabilirsiniz . Söyler misiniz sizin namaz kılan insanlardan neyiniz eksik ? Bakınız o kadar insan namaz kılıyor siz niçin kılmayasınız ki ?

 

 

2 – “ Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz . ” Unutmamak gerekir ki hayatımız isteklerimizden ibarettir . Size istemediğiniz bir şeyi hiç bir baskı kullanmadan kim yaptırabilir veya istemiş olduğunuz bir şeyi kim engelleyebilir ? Şimdi kendi kendinize bir sorun bakalım gerçekten namaz kılmayı istiyor musunuz ? % kaç istiyorsunuz ? % 10 mu , % 20 mi , % 40 mı , % 70 mi yoksa % 100 mü ? Şunu unutmayınız ki bir şeyi başarabilmek için onu % 100 istemek gerekir . Yolda giderken bir mağazada çok güzel bir kazak gördüğünüzü ve onu çok beğendiğinizi düşünelim . O kazağın sizin olması için ne yapmanız gerekir ? O kazağı beğenmek yetmez % 100 istemeniz gerekir ki o kazağı alasınız . Yoksa sadece beğenmek yetmez değil mi ? Beğenip de almadığımız o kadar çok şey var ki .

 

 

3 – “ Başarabilmek için o yolda her türlü engeli aşmanız gerekir . ” Her şeyi isteyebilirsiniz ama bazı engellerden dolayı bu isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz . Ama istiyorsanız , çok istiyorsanız o engeli aşar ve o isteğinizi yerine getirirsiniz . Başarı yolunda VAZGEÇMEYENLER BAŞARIR . Mağaza örneğine dönersek , çok istiyorsunuz ama kazak pahalı bu sizi engeller mi ? Çok istiyorsanız HAYIR . Veya yanınızda o kadar para yok , ne yaparsınız ? Vaz mı geçeceksiniz ? Hani çok istiyordunuz ? Çok istediğiniz için o kazağı ya mağazaya borçlanıp alacaksınız ya borç bulup alacaksınız ya da paranızı denkleştirdikten sonra alacaksınız ama hiç bir zaman VAZGEÇMEYECEKSİNİZ eğer gerçekten istiyorsanız . Namaz kılmak istiyorsunuz ama şu abdest olmasa . Abdest almak gerçekten istediğiniz halde namaz kılmanıza engel olabilir mi? Veya namaz kılmayı çok istiyorsunuz ama namaz surelerini bilmiyorsunuz . Namaz kılmak için Fatiha suresi ile Kevser suresi yeterlidir ve bu ikisini ezberlemek sizin az bir zamanınızı alacaktır . Namaz kılmak için az bir zamanınızı veremeyecek misiniz ?

 

 

4 – “ Başarı yolunda meydana gelen bazı aksaklıklar sebebiyle başarı hedefinizden ASLA VAZGEÇMEYİNİZ . ” Namaz kılmaya başladınız ama bir vakit namazınızı kılmadınız / kılamadınız . Bu durumda yapılması gereken hiç bir şey olmamış gibi namaz kılmaya devam etmenizdir . Arkanıza hiç bakmayın siz hedefinize yönelin . Araba arka cama bakılarak değil ön cama bakılarak sürülür .

 

 

5 – “ Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! ” Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır . Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız . Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ ! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu : “ ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR . ”

 

 

6 – “ Başarıya ulaşmak için hedefinizi her zaman canlı tutunuz . ” Namaza başladınız , sizin hedefiniz bu değildi . Siz 5 vakit namaz kılmak istiyordunuz . İşte bunu gerçekleştirebilmek için hedefiniz her zaman canlı olmalı . Bu tıpkı cep telefonuna benziyor . Cep telefonunuz şarzı bulunduğu müddetçe işe yarar . Şarz bitti mi onu şarjetmek lazım ki işe yarasın öyle değil mi ? Namaz da öyle , şarjı bitirmemek lazım , şarj bittiğinde kendimizi namaz konusunda şarjetmemiz gerekir ki bunu yapmazsak işte o zaman namazı bırakırız . Kendimizi bu konuda şarjetmek için sohbetlere gitmeli , namaz kılanlarla birlikte olmalıyız . Sohbetlere gitmek ve namaz kılanlarla birlikte olmak bize her zaman namaz kılma hedefimizi canlı tutacaktır . Hedefinizin canlı kalması için elinizden geleni yapınız çünkü o canlılığını kaybederse hedefiniz can verecektir .

 

 

7 – “ Hedefinize ulaşmak için çevrenizdekilere karşı sağır olunuz . ” Siz şimdi namaza başladınız ; arkadaşlarınız , aileniz sizinle dalga geçebilir . “ Ooo Hoca mı oldun? Sen asla 5 vakit namaz kılamazsın . Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez .” gibi bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun hatta cevap bile vermeyin . Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri . Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN .

Evet işte o tarihi an geldi . Şimdi kendi kendimize söz vereceğiz ve böylelikle namaza başlamış olacağız bundan sonra söylediğimiz gibi..

Namaz kılma idealiniz için , ÜŞENMEYİN , ERYELEMEYİN ve ASLA VAZGEÇMEYİN .

“ Şimdi kendi kendime söz veriyorum . Namaz kılacağım ve hiç bir zaman namazı bırakmayacağım . Hiçbir zaman namaz kılma hedefimden vazgeçmeyeceğim .”

Söz mü ? SÖZ .

Ben inanıyorum ki SEN sözünü yerine getireceksin . Çünkü SEN istedin mi YAPARSIN.İNŞALLAH

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

emeğine sağlık ilk zamanlar bayağı bir dalga konusu oluyor insan hoca mı oldu diye bende yaşadım bunu...küçüklükten başladım kılmaya sonra bıraktım bırakınca tekrar başlamak zor gelmiştiee şeytanda var tabi yarın öbür gün diye erteliyordum sonra düşündüm rabbim beni gündeş 5 vakit huzuruna çağırıyor ezanla bana çağrı yapıyor ben kimim ki ona icabet etmeyim diye velhasıl o günd bugündür kılmaya çalışıyorum hakkıyla..müthiş huzur verici bir ibadet..secdeye alnımı her değdirişimdeki hislerim hiçbirşeyde bulamam o duyguları rabbim daim eylesin inşallah şu alnım ondan başkasına secde etmesin ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşandan allh razi olsun..bu akşam başlayacam inşallah..

 

 

 

İNŞAALLAH ...

oleyyyyy:clapping:

--------------------

5 vakit namaz kılıyorum Allaha şükür ama lezzet aldığımı söyleyemiycem.Huşu ile kılmaya çalışıyorum ama olmuyor.O hazzı alamıyorum namazdan.Allah hakiki namaz kılanlardan eylesin çok zor..

 

 

Huşu içinde namaz nasıl kılınır?

 

Huşu, 'saygı dolu korku' anlamına gelir. Namazı huşu içinde kılmak ise Yüce Rabbimizin huzurunda O'nun heybet ve azametini kalbimizde hissederek, O'na saygı dolu bir korku besleyerek bu ibadeti yerine getirmektir. Namazda, Alemlerin Rabbi olan Allah'ın huzurunda durduğunun bilincinde olan bir mümin, elbette ki bu güçlü heybet ve korkuyu içinde yaşayacak ve Allah'a bu korkusu ve saygısı ölçüsünde yakınlaşacaktır.

 

Namaz ibadetini hakkıyla yerine getirmek isteyen bir mümin huşuyu engelleyebilecek şeylere karşı önlem almalı, Allah’la konuşuyor gibi, fikrini namaza ve okuduğu Kuranı Kerime vererek kılmalıdır.Müslüman namazda okudukları surelerin manalarını bilmelidir.Kuran-ı Kerimin dilini bilmemek bunun mazereti olamaz. Müslüman o kadar da anlamayan ve hiç bir çaba göstermeyen sıradan bir kul, Müslümanlık da bu kadarcık emeğe değmeyen bir din olmamalıdır.namazda gereken dikkat ve konsantrasyonu sağlamaya azami titizlik göstermelidir.

 

Rabbimiz, Kendi huzurunda durduğumuzda, yalnızca O'nu anmamızı, O'nu yüceltmemizi ve bütün eksikliklerden münezzeh tutarak O'nu birlememizi buyurmaktadır. Namazı dosdoğru kılmak da tüm bunları gerçekleştirmek için büyük bir fırsattır. Nitekim ayette Allah Kendisini zikretmek için namaz kılınmasını buyurmaktadır:

 

Gerçekten Ben, Ben Allah'ım, Ben'den başka ilah yoktur; şu halde Bana ibadet et ve Beni zikretmek için dosdoğru namaz kıl. (Taha Suresi, 14)

 

 

Hz. Peygamber (sa) imanı, İslam’ı ve ihsanı tanımladığı bir hadisi şeriflerinde şöyle der:; "İhsana gelince o, Allah’ı görüyor gibi ibadet etmendir. Sen Onu görmüyor olsan da O seni görüyor ya!". Allah’ın huzurunda, Onunla konuşuyor ve adeta Ona tekmil veriyor gibi kılınmayan bir namazın faydası sadece, borcun üzerinden düşmesinden ibaret olabilir. Böyle bir namaz insan için MIRAÇ olamaz ve insan üzerinde müspet etkisini gösteremez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Namaz dinin direğidir..Aksıyor ama derslerden sınavlardan. bazı bazı ...İnşallahh bir kaç ay sonra tam olcak.Namaza başladığımdan beri sırtım hiç yere gelmedi.Ayrı bir tat,bambaşka duygular,o haz.Rabbim herkese nasip etsin...

 

Selam ile...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizde 5 Vakit Namaz Kılmak İster Misiniz ?

513980937_c97c955d87_o-1.jpg

 

 

 

1 – “ Bir

şeyi bir insan yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz . ”

Evet namaz kılan milyonlarca insan var . Bu insanlar namaz

kılabildiklerine göre bunu siz de başarabilirsiniz . Söyler misiniz sizin namaz

kılan insanlardan neyiniz eksik ? Bakınız o kadar insan namaz kılıyor siz niçin

kılmayasınız ki ?

 

2 – “ Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz .

Unutmamak gerekir ki hayatımız isteklerimizden ibarettir . Size

istemediğiniz bir şeyi hiç bir baskı kullanmadan kim yaptırabilir veya istemiş

olduğunuz bir şeyi kim engelleyebilir ? Şimdi kendi kendinize bir sorun bakalım

gerçekten namaz kılmayı istiyor musunuz ? % kaç istiyorsunuz ? % 10 mu , % 20 mi

, % 40 mı , % 70 mi yoksa % 100 mü ? Şunu unutmayınız ki bir şeyi başarabilmek

için onu % 100 istemek gerekir . Yolda giderken bir mağazada çok güzel bir kazak

gördüğünüzü ve onu çok beğendiğinizi düşünelim . O kazağın sizin olması için ne

yapmanız gerekir ? O kazağı beğenmek yetmez % 100 istemeniz gerekir ki o kazağı

alasınız . Yoksa sadece beğenmek yetmez değil mi ? Beğenip de almadığımız o

kadar çok şey var ki .

 

3 –

Başarabilmek için o yolda her türlü engeli aşmanız gerekir . ” Her

şeyi isteyebilirsiniz ama bazı engellerden dolayı bu isteklerinizi

gerçekleştiremezsiniz . Ama istiyorsanız , çok istiyorsanız o engeli aşar ve o

isteğinizi yerine getirirsiniz . Başarı yolunda VAZGEÇMEYENLER

BAŞARIR . Mağaza örneğine dönersek , çok istiyorsunuz ama kazak pahalı bu

sizi engeller mi ? Çok istiyorsanız HAYIR . Veya

yanınızda o kadar para yok , ne yaparsınız ? Vaz mı geçeceksiniz ? Hani çok

istiyordunuz ? Çok istediğiniz için o kazağı ya mağazaya borçlanıp alacaksınız

ya borç bulup alacaksınız ya da paranızı denkleştirdikten sonra alacaksınız ama

hiç bir zaman VAZGEÇMEYECEKSİNİZ eğer gerçekten

istiyorsanız . Namaz kılmak istiyorsunuz ama şu abdest olmasa . Abdest almak

gerçekten istediğiniz halde namaz kılmanıza engel olabilir mi? Veya namaz

kılmayı çok istiyorsunuz ama namaz surelerini bilmiyorsunuz . Namaz kılmak için

Fatiha suresi ile Kevser suresi yeterlidir ve bu ikisini ezberlemek sizin az bir

zamanınızı alacaktır . Namaz kılmak için az bir zamanınızı veremeyecek misiniz ?

 

4 – “ Başarı yolunda

meydana gelen bazı aksaklıklar sebebiyle başarı hedefinizden

ASLA VAZGEÇMEYİNİZ .

” Namaz kılmaya başladınız ama bir vakit namazınızı kılmadınız / kılamadınız .

Bu durumda yapılması gereken hiç bir şey olmamış gibi namaz kılmaya devam

etmenizdir . Arkanıza hiç bakmayın siz hedefinize yönelin . Araba arka cama

bakılarak değil ön cama bakılarak sürülür .

 

5 – “ Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! ” Namaz kılmaya

başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza

başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır .

Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız .

Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım

diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ

! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu : “ ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR . ”

 

6 – “ Başarıya ulaşmak için hedefinizi her zaman canlı tutunuz . ”

Namaza başladınız , sizin hedefiniz bu değildi . Siz 5 vakit namaz

kılmak istiyordunuz . İşte bunu gerçekleştirebilmek için hedefiniz her zaman

canlı olmalı . Bu tıpkı cep telefonuna benziyor . Cep telefonunuz şarzı

bulunduğu müddetçe işe yarar . Şarz bitti mi onu şarjetmek lazım ki işe yarasın

öyle değil mi ? Namaz da öyle , şarjı bitirmemek lazım , şarj bittiğinde

kendimizi namaz konusunda şarjetmemiz gerekir ki bunu yapmazsak işte o zaman

namazı bırakırız . Kendimizi bu konuda şarjetmek için sohbetlere gitmeli , namaz

kılanlarla birlikte olmalıyız . Sohbetlere gitmek ve namaz kılanlarla birlikte

olmak bize her zaman namaz kılma hedefimizi canlı tutacaktır . Hedefinizin canlı

kalması için elinizden geleni yapınız çünkü o canlılığını kaybederse hedefiniz

can verecektir .

 

7 – “ Hedefinize ulaşmak için

çevrenizdekilere karşı sağır olunuz . ” Siz şimdi namaza başladınız ;

arkadaşlarınız , aileniz sizinle dalga geçebilir . “ Ooo Hoca mı oldun? Sen asla

5 vakit namaz kılamazsın . Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez .” gibi

bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun

hatta cevap bile vermeyin . Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri .

Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN .

 

Evet işte o tarihi an geldi . Şimdi kendi kendimize

söz vereceğiz ve böylelikle namaza başlamış olacağız bundan sonra söylediğimiz

gibi..

 

Namaz kılma idealiniz için , ÜŞENMEYİN

, ERTELEMEYİN ve ASLA VAZGEÇMEYİN .

 

“ Şimdi kendi

kendime söz veriyorum . Namaz kılacağım ve hiç bir zaman namazı bırakmayacağım .

Hiçbir zaman namaz kılma hedefimden vazgeçmeyeceğim .”

 

Söz mü ?

SÖZ .

 

Ben inanıyorum ki SEN sözünü yerine getireceksin . Çünkü SEN

istedin mi YAPARSIN..

 

 

 

 

alntı

__________________

Bismillahirrahmanirrahim

Ey

insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden

birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbinizden

sakının

(Nisa Süresi 1)

 

 

www.estanbul.com

vakit namazınızı kıldınızmı?

Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:Bismillahirrahmanirrahim

Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dile­diği zaman sert ve dik durur. [bela ve musibetlere uğramaz.]

İmam-ı Buharı, İmam-ı Darimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizde 5 Vakit Namaz Kılmak İster Misiniz ?

 

 

513980937_c97c955d87_o-1.jpg

 

 

 

1 – “ Bir şeyi bir insan yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz . ” Evet namaz kılan milyonlarca insan var . Bu insanlar namaz kılabildiklerine göre bunu siz de başarabilirsiniz . Söyler misiniz sizin namaz kılan insanlardan neyiniz eksik ? Bakınız o kadar insan namaz kılıyor siz niçin kılmayasınız ki ?

 

2 – “ Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz . ” Unutmamak gerekir ki hayatımız isteklerimizden ibarettir . Size istemediğiniz bir şeyi hiç bir baskı kullanmadan kim yaptırabilir veya istemiş olduğunuz bir şeyi kim engelleyebilir ? Şimdi kendi kendinize bir sorun bakalım gerçekten namaz kılmayı istiyor musunuz ? % kaç istiyorsunuz ? % 10 mu , % 20 mi , % 40 mı , % 70 mi yoksa % 100 mü ? Şunu unutmayınız ki bir şeyi başarabilmek için onu % 100 istemek gerekir . Yolda giderken bir mağazada çok güzel bir kazak gördüğünüzü ve onu çok beğendiğinizi düşünelim . O kazağın sizin olması için ne yapmanız gerekir ? O kazağı beğenmek yetmez % 100 istemeniz gerekir ki o kazağı alasınız . Yoksa sadece beğenmek yetmez değil mi ? Beğenip de almadığımız o kadar çok şey var ki .

 

3 – “ Başarabilmek için o yolda her türlü engeli aşmanız gerekir . ” Her şeyi isteyebilirsiniz ama bazı engellerden dolayı bu isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz . Ama istiyorsanız , çok istiyorsanız o engeli aşar ve o isteğinizi yerine getirirsiniz . Başarı yolunda VAZGEÇMEYENLER BAŞARIR . Mağaza örneğine dönersek , çok istiyorsunuz ama kazak pahalı bu sizi engeller mi ? Çok istiyorsanız HAYIR . Veya yanınızda o kadar para yok , ne yaparsınız ? Vaz mı geçeceksiniz ? Hani çok istiyordunuz ? Çok istediğiniz için o kazağı ya mağazaya borçlanıp alacaksınız ya borç bulup alacaksınız ya da paranızı denkleştirdikten sonra alacaksınız ama hiç bir zaman VAZGEÇMEYECEKSİNİZ eğer gerçekten istiyorsanız . Namaz kılmak istiyorsunuz ama şu abdest olmasa . Abdest almak gerçekten istediğiniz halde namaz kılmanıza engel olabilir mi? Veya namaz kılmayı çok istiyorsunuz ama namaz surelerini bilmiyorsunuz . Namaz kılmak için Fatiha suresi ile Kevser suresi yeterlidir ve bu ikisini ezberlemek sizin az bir zamanınızı alacaktır . Namaz kılmak için az bir zamanınızı veremeyecek misiniz ?

 

4 – “ Başarı yolunda meydana gelen bazı aksaklıklar sebebiyle başarı hedefinizden ASLA VAZGEÇMEYİNİZ . ” Namaz kılmaya başladınız ama bir vakit namazınızı kılmadınız / kılamadınız . Bu durumda yapılması gereken hiç bir şey olmamış gibi namaz kılmaya devam etmenizdir . Arkanıza hiç bakmayın siz hedefinize yönelin . Araba arka cama bakılarak değil ön cama bakılarak sürülür .

 

5 – “ Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! ” Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır . Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız . Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ ! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu : “ ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR . ”

 

6 – “ Başarıya ulaşmak için hedefinizi her zaman canlı tutunuz . ” Namaza başladınız , sizin hedefiniz bu değildi . Siz 5 vakit namaz kılmak istiyordunuz . İşte bunu gerçekleştirebilmek için hedefiniz her zaman canlı olmalı . Bu tıpkı cep telefonuna benziyor . Cep telefonunuz şarzı bulunduğu müddetçe işe yarar . Şarz bitti mi onu şarjetmek lazım ki işe yarasın öyle değil mi ? Namaz da öyle , şarjı bitirmemek lazım , şarj bittiğinde kendimizi namaz konusunda şarjetmemiz gerekir ki bunu yapmazsak işte o zaman namazı bırakırız . Kendimizi bu konuda şarjetmek için sohbetlere gitmeli , namaz kılanlarla birlikte olmalıyız . Sohbetlere gitmek ve namaz kılanlarla birlikte olmak bize her zaman namaz kılma hedefimizi canlı tutacaktır . Hedefinizin canlı kalması için elinizden geleni yapınız çünkü o canlılığını kaybederse hedefiniz can verecektir .

 

7 – “ Hedefinize ulaşmak için çevrenizdekilere karşı sağır olunuz . ” Siz şimdi namaza başladınız ; arkadaşlarınız , aileniz sizinle dalga geçebilir . “ Ooo Hoca mı oldun? Sen asla 5 vakit namaz kılamazsın . Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez .” gibi bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun hatta cevap bile vermeyin . Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri . Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN .

 

Evet işte o tarihi an geldi . Şimdi kendi kendimize söz vereceğiz ve böylelikle namaza başlamış olacağız bundan sonra söylediğimiz gibi..

 

Namaz kılma idealiniz için , ÜŞENMEYİN , ERTELEMEYİN ve ASLA VAZGEÇMEYİN .

 

“ Şimdi kendi kendime söz veriyorum . Namaz kılacağım ve hiç bir zaman namazı bırakmayacağım . Hiçbir zaman namaz kılma hedefimden vazgeçmeyeceğim .”

 

Söz mü ? SÖZ .

 

Ben inanıyorum ki SEN sözünü yerine getireceksin . Çünkü SEN istedin mi YAPARSIN..

 

 

 

alntı

__________________

Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbinizden sakının

(Nisa Süresi 1)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...