Jump to content

San Francisco'nun Tarihçesi


Nil.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

San Francisco Körfezi'ne ilk gelen ziyaretçiler büyük bir olasılıkla

şehrin yolunu bulamadılar. Daha sonra 1579 yılında Sir Francis Drake ''Reyes'' denilen bir noktada ( Şehrin 60 km kuzeyinde ) yerleşti ve oraya Kraliçe Elizabeth adını verdi. Daha sonra güneye Golden Gate'e doğru yol almaya başladı, fakat çok geçmeden İspanyol kaşifler Reyes Körfezi'nin adını değiştirdiler :La Bahia de San Francisco. neighbourhood.jpgNe ki, Reyes civarında gemileri battı. Onlar da kendilerini kurtarmak için Acapulco'ya gittiler. Böylece San Francisco keşfedilmek için 200 yıl daha beklemek zorunda kaldı.

1775 yılında Juan Manuel de Ayala Golden Gate'e giren ilk Avrupalı kaşif oldu. Daha sonra 1776 yılında Kaptan Juan Bautista de Anza buraya geldi. Anza Golden Gate'ın oraya bir kale ve Mission Bölgesi'ne Mission Dolores'i inşa ettirdi. Yerba Buena adlı küçük bir köy bu iki yapı arasında gelişti ve bugünkü San Francisco'nun doğum yeri oldu.sanf6.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...