Jump to content

Engeller Hala Orada mı


Guest MedCezir

Önerilen Mesajlar

Büyük bir akvaryuma aç bırakılmış köpekbalığıyla birlikte bir de küçük bir balık konur. Köpek balığı küçük balığı yemek için saldırır ve ne olduğunu anlayamadan ert bir cisme çarpar. Bilim adamları iki balığı cam bir bölme ile ayırmışlardır. Köpekbalaığı dafalarca dener,ama her seferinde başını cama çarpar. Anlayamadığı bir şey istediğine ulaşmasına engel olmaktadır. Aradan 24 saat geçer. Artık köpk balığı küçük balığı yemek için yeni bir girişimde bulunmamaktadır.

Bilim adamları daha sonra ortadakş cam bölmeyi kaldırır. Köpekbalığı akvaryumun her yerinde yüzebilmektedir. İlginç olan, küçük balık köpekbalığının hemen yanıbaşından geçmesine rağmen ve arada hiç bir engel kalmamasına rağmen köpekbalığının artık küçük balığı yemek için hamle yapmamsıydı. Ne yaparsa yapsın onu yiyemeyeceğine inanmıştır.

 

Sizn de daha öncesinde önünde duran bazı engeller ortadan kalkmış olabilir mi? Şartlar değişmiş olabilir mi?

 

Ya önünüzdeki engeller gerçekten sizi durduramayacak nitelikteyse

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel bir yazı buna benzeyen bir fil hikayesi vardı hatırladığım kadarıyla hindistana gitmiş olan bir adam bir filin yere incecik bir iple bağlı durduğunu görmüş tabi fil kocaman ve güçlü bir hayvan bu ipi isterse koparabilir ama niye hiç teşebbüste bulunmuyor diye olayı araştırmış ve şu ilginç sonuca ulaşmış filller küçüken güçlü ve sağlam iplere bağlanıyormuşlar tabi haliyle koparamayıp kaçamıyorlarmış fil uzun süre buna maruz kalınca kendisi neyle bağlanırsa bağlansın kaçamayacağını zannediyormuş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...