Jump to content

Akik Taşı


Guest 0o Rapunzél o0
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Guest 0o Rapunzél o0

Akik Taşı

 

“İsmini Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden almıştır. En çok bulunan taşlardan birisi olmasına rağmen, renklerindeki ve halkalarının dağılımındaki çeşitliliğin sınırsızlığı nedeniyle herzaman en gözde taşlardan biri olmuştur.”

Akik Taşının

Fiziksel Etkileri

 

Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır. Ağrıları gidermek için kullanılabilir.

Cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Damarları kuvvetlendirir.

Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.

Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır ve bu süreç içerisinde kullanılması özellikle önerilir.

Kemik ve diş yapısının korunmasında faydalıdır.

Mavi renkli olan diğer taşlar gibi, mavi tonlarında olan akikler de akiğin diğer türlerinden farklı olarak boğaz çakrasında etkilidir ve boğaz ile ilgili sorunlarda kullanılabilir.

 

Akik Taşının

Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri

 

Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz akik size iyi gelecektir.

Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır.

Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.

Kırmızımsı turuncu renkteki akikler fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir.

Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.

Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir.

 

Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.

Yosun akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Tutkulu Bir Sene İçin Akik Taşı

   2015’i ardımızda bırakıyor, yeni umutlar yeni kararlarla yeni yıla girmeye hazırlanıyoruz. Peki, 2016 yılında burcumuza hangi şifalı taşın uygun olduğunu biliyor musunuz? Bu yıl amaçlarını gerçekleştirmeye odaklanacak Koçlar’a sitrin iyi gelirken aşk hayatında sorumluluktan kaçmaması gereken Akrepler’e de turkuaz iyi gelecek. Şifalı taşlar danışmanı Havvanur İncekara anlattı.     2016’DA KOÇLARA ZÜMRÜT     Bu yıl amaçlarını gerçekleştirmeye odaklanacak Koç burcu zümrüt, sitrin, akuamari

   , Yer: Astroloji ve Burçlar

  • Akik Taşı

   Kuvars grubu taşlarından birisi olan akik taşının birçok adı bulunur. Çok çeşitli isimleri olmasına rağmen asıl adını Sicilya'da bulunan bir nehirden alır. Renkleri ve çeşitliliği ile oldukça dikkat çekicidir. Akik taşı doğada en fazla bulunan taşlardan birisi olduğu için tespih yapımında oldukça fazla tercih edilir. Akik taşından yapılan tespihler akik taşının bütün şifalarını ve etkilerini üzerinde barındırır. Taşın stresi azalttığına ve nazara karşı koruduğuna inanılır. Dünyada en çok bulu

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Akik (Agate)- Kariyer Taşı

   Siyah, Beyaz, Mavi, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahve tonlarında bulunabilen değerli bir taş olmakla birlikte en yaygın kullanılan rengi Kızıl Kahve’dir. Siyah ve Beyaz renktekileri Oniks olarak anılır. Akik’ in mücevher olarak kullanımına Babil döneminden beri rastlanmaktadır. İnsanlık tarihi boyunca yapılan pek çok arkeolojik kazıda yüzük, mühür, düğme, biblo yapımında Akik taşlarının kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Hz. Muhammed’in Akik taşından yapılmış bir yüzüğü mühür olarak kullanmış olduğu bilin

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Üzerimizde Akik Taşı Bulundurmak Sünnet mi?

   Hz. Enes’in bildirdiğine göre, "Hz. Peygamber (a.s.m)’in gümüşten yüzüğü vardı ve taşı Habeş taşı idi." (Müslim, Libas, 61). Alimler, bu taşın akik olduğunu söylemişlerdir. Bunun madeni Habeşistan’da olduğundan öyle ifade edilmiştir.(bk. Nevevi, ilgili hadisin şerhi).   Bazı rivayetlerde açıkça akikten söz edilmiş ve “yüzüğün taşı akik idi” ifadesine yer verilmiştir. (bk. a.g.e.).   İster erkek yüzüğü, isterse kadın yüzüğü olsun üzerine akik, zümrüt, yakut ve zeberced gibi kıymetli taşlardan

   , Yer: İslamiyet

  • Rüyada Akik Taşı Görmek

   (Ayrıca Bakınız; Akik)   Saf ve beyaz akik taşı bedenen ve ruhen güzel kadına, Böyle bir taşı olan yüksüğü takmak, saliha ve güzel bir kadınla evlenmeye, bereketli bir işe ve sünnete uygun yaşamaya, Sırdan ve fazla kıymetli olmayan akik taşı tüccar biri ile dostluğa, Birçok akikk taşına sahip olmak mal ve nimete delalet eder.   Sağlıklı ve uzun bir yaşantıyı belirtir.   Dostluk simgesidir. Akikten yapılmış herhangi bir takı takan kişi ömür boyu sürecek bir dost kazanacak demektir. Rüya

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

×
×
 • Yeni Oluştur...