Jump to content

Nazar Duası


Guest 0o Rapunzél o0
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Guest 0o Rapunzél o0

Büyük velîlerden Hasan Basrî Hazretleri göz değmesine karşı (Kalem Sûresinin 51-52. ayetleri olan) şu âyetleri okurdu:

 

 

"Ve in yekadullezîne keferû leyuzlikûneke biebsarihim lemmâ semiu'z-zikre ve yekulûne innehu le mecnûnun ve ma huve illâ zikrun lil âlemîn."

"Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. "O, mutlaka bir mecnundur" diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.." (Kalem Sûresi, 51-52)

 

 

Yine bazı eserlerden öğrendiğimize göre Resûl-i Ekrem Efendimiz, torunları Hasan ve Hüseyin (r.a.)'e, nazar değmesin diye duâ okurlarmış. Bu duâyı şu şekilde tesbit etmiş bulunmaktayız:

 

 

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

 

"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Üzerinizdeki Bütün Büyü Nazar Musallatlardan Temizlenme Duası..

   Üzerinde büyü nazar yada musallat olan ve bu yüzden hastalanan kısmeti kapanan yada işleri rast gitmeyen bütün bu etkilerden kurtulmak ve temizlenmek istiyorsa:   100 besmele-i serif 100 estağfirullah el-azıym 100 selamün kavlen mirrabbirrahıym 100 kelime-i tevhid 7 ayetel kürsi 1 yasin suresi 11 felak suresi 11 nas suresi 3 esmaül hüsna 7 inşirah suresi 11 ved duha suresi 7 tebbet suresi 7 kevser suresi 3 şems suresi 7 karia suresi 3 amenerresulu 1 cin suresi 3 kafirun suresi

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

  • Gökhan Özen: Kızıma Hep Nazar Duası Okuyorum...

   Üçyıl önce, eski CHP milletvekili Mehmet Sevigen'in kızı Selen Sevigen ile evlenen Gökhan Özen'in mutlu evliliği, kızları Ada Deren'in doğumuyla taçlandı. Ünlü şarkıcı, geçen Temmuz ayında dünyaya gelen kızıyla ilk kez Babalar Günü'nü kutluyor. Bu heyecanını GÜNAYDIN ile paylaşan Özen, baba olmayı ve Ada Deren ile ilgili hayallerini anlattı... Evlilik, mesleğinizi nasıl etkiledi? Her zaman olduğu gibi üretmeye devam ediyorum. Yepyeni bir albüm çıkardım; 'Budala' isimli parçamız çok beğenildi

   , Yer: Magazin

  • Kuranda Nazar Duası

   Ve in yekâdüllezîne keferû lâ yuzligu neke biebsarıhîm lemma semî ûzzîkra ve yeku lüne innehü lâ mücnûn. Ve mâ hüve illâ zîkrun lil âlemin"     Manası: Ey resûlüm Muhammed.O kâfirler, az kaldı ki, (çıkası) gözleriyle seni devireceklerdi. Sana çatlatacak gibi çok hain bir bakışla baktılar." Kalem 51-52      

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

  • Nazar Duâsı

   Nazar haktır. İnsana, hayvana ve hatta cansıza da nazar değer. Nazar hastalık yapar, hatta öldürür. Kadınlara ve çocuklara daha çok tesir eder.   Peygamberimiz, nazar ile ilgil olarak,”Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar” “Hoşa giden bir şeyi görünce, "Maşaallah la kuvvete illa billah" denirse o şeye nazar değemez.” buyurdu.   Sabah-akşam, 3 defa “Bismillahillezi la yedurru maasmihi şeyün fil erdi vela fissemai ve hüvessemiulalim” (16) okuyan, büyü, nazar ve zulümmden korunur.”

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...