Jump to content

Bayanlara özel maktaj çantası


Guest 0o Rapunzél o0

Önerilen Mesajlar

Guest 0o Rapunzél o0

Makyaj başarılı bir şekilde uygulandığında harikalar yaratabilir. Beğenmediklerinizi örtmek, beğendiklerinizi ön plana çıkartmak ve bu sayede istediğiniz görüntüye kolayca ulaşmanızı sağlamak makyajla mümkün olacaktır. Ancak istediğiniz etkiyi sağlamak için de, bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. İşte her kadının makyaj çantasında bulunması gerekenler:

 

Güneş kremi

 

 

Aslında buna güneş kremi demeyelim de, güneşten korunma sağlayan, renklendiricili bir nemlendirici diyelim. Bunu bulundurmanızın sebebi, cildinizi güneşin olumsuz etkilerine karşı korumak. Ama nemlendiricili ve hafiften renk veriyor oluşu da, bir nevi fondöten gibi kullanmanızı sağlar.

 

 

Temizleyici

 

 

Temizleyiciye ne zaman ihtiyaç duyacağınız bilinmez, bu nedenle elinizin altında olsun. Ucuz olsun diye uyduruk bir şey almayın, cildiniz için uygun ve iyi bir ürün seçin.

 

 

Tonik

 

 

Taze ve temiz bir cilt için her zaman küçük bir şişe tonik bulundurun. Eğer isteğiniz boyda bulamıyorsanız, herhangi küçük bir şişeye de boşaltıp yanınızda taşıyabilirsiniz. Tonik, en yorgun ciltleri bile birkaç dakika içinde canlandırır. Üstelik sivilcelenme, siyah noktalar ve yağlanma gibi sorunların çözümünde de etkilidir.

 

 

Göz makyajı temizleyicisi

 

 

Makyajınız akabilir, yahut makyajı yolda ve işte yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle bir göz makyajı temizleyicisi bulundurmak çok işinize yarayacaktır. Yağlı bir ürün kullanmadığınız takdirde, gözünüzdeki farı silip, hemen yeniden sürebilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerin çoğu dudak temizlemektede kullanılabilir.

 

 

Fondöten

 

 

Fondöten seçerken en önemli unsur seçtiğiniz tonun cilt renginize uymasıdır. Çoğu kadın doğru rengi bulmakta başarılı olmadığından, acele etmeden kendiniz için doğru ton ve formülü arayın. Kozmetik uzmanlarından da yardım alabilirsiniz. Ayrıca farklı ışıklandırmalar altından da ürünün rengini mutlaka kontrol edin. Kapalı alanda iyi duran bir renk, gün ışığında farklı görünebilir.

 

 

Kapatıcı

 

 

İşte olmazsa olmazlardan biri. Kapatıcıyı fırçayla kullanıp, tüm pürüzleri kapatabilirsiniz. Eğer çok duru ve düzgün bir cildiniz varsa, hiç fondöten kullanmadan sadece kapatıcı da kullanabilirsiniz.

 

 

Pudra

 

 

Fondöten kullansanız da, kullanmasanız da pudra kullanın. Pudra parlamayı alır, aynı zamanda da cilde duru bir görünüm kazandırır.

 

 

Allık

 

 

Ek bir kat olarak cildinize oturan toz pudra yerine, cildinize yedireceğiniz krem halindeki bir allık her zaman daha iyidir. Eğer allığa biraz da parlatıcı eklerseniz, dudak boyası ya da göz farı şeklinde de kullanabilirsiniz.

 

 

Göz kalemi ve göz farları

 

 

Farklı renklerde bir sürü ürüne ihtiyacınız yok. Doğal tonları, ya da kendinize ne yakışıyorsa onu tercih edebilirsiniz. Bunu seçerken, yaşınızı, cildinizi, cilt ve saç renginizi ve gözlerinizin şeklini de dikkat alın.

 

 

Dudak makyajı

 

 

Dudak kalemleri ve ruj

 

 

Bir tane doğal tonlarda, bir-iki tane de daha can alıcı renklerde ürün bulundurun. Elinizdeki renkleri karıştırarak farklı tonlar elde edebileceğinizi unutmayın.

 

 

Kalıcı bir ruj

 

 

İşte iyi bir yatırımı hak eden bir ürün. Öyle bir ürün seçin ki, dudağınıza sürdüğünüzde uzun süre kalsın ve ıslak bir görüntü sağlasın.

 

 

Dudak parlatıcı

 

 

Asla vazgeçmemeniz gereken şeylerden biri de dudak parlatıcısıdır. Rujla birlikte veya tek başına kullanabilirsiniz.

 

 

Pamuk ve pamuklu çubuk

 

 

Makyajı temizlemek, dağıtıp yaymak için yanınızda bulundurmanız şarttır.

 

 

Rimel

 

 

Makyaj yapmadan sadece rimel sürmek bile havanızı değiştirir. Kirpiklerinizi hem uzun, hem de gür gösteren bir rimeli tercih edin.

 

 

Makyaj fırçaları

 

 

İyi bir makyaj uygulamanın sırlarından biri de makyaj fırçalarıdır. Bu nedenle pudra/allık, kaş, dudak ve gözler için mutlaka fırça bulundurun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bi debayanlar hazırlanamaz yok çantasında çok eşya taşır derler. hadi çıkarın birini çantadan,hangisini çıkaracaksınız ki hepsi çok lazım şeyler:)

hadi en fazla dudak kalemi ile rimeli atabilirim. ama diğerleri benim canlarım,vazgeçemem:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...