Jump to content

Raziel Nisroc


Belis

Önerilen Mesajlar

 

Asıl ismi Emin Uzun olan Raziel Nisroc (Rapper & Beatmaker) 21.03.1987 Giresun doğumlu. Çocukluğundan itibaren farklı meskenlere taşındıkları için birçok yaşam formları arasında gidip geldi. Lise dönemi geldiğinde küçük denemeler ve şiirler yazdığı için çeşitli dergilerde boy gösterdi fakat asli ruhunun yıllardır onun temeli haline gelen müzikte olduğunu fark etmesi tüm isteklerini askıya alıp müziğe yoğunlaşmasını sağladı. 2004 yılında Düşünce ile birlikte Effekt isimli bir oluşum kurdu ve çalışmalarını ilk kez projeleştirmiş oldu. Çocukluğunda dinlediği ethnic ve classic müzik kollarının kalan izlerini bu deneysel çalışmasında aşırı hissettirmesi, çıkardıkları bu ilk albümün diğer amatör rap gruplarının albümleri arasından sıyrılmasındaki en önemli faktör oldu. Tunç Dindaş Blue Jean dergisi underground bölümünde info yazısı hazırlayarak albüme tırnak açtı.

 

2004 yılının son dönemlerinde Da Poet ile kurdukları Saproid Records'ta solo projesi olan Mekan-ı Cehennem albümüne başladı. Birçok etkinlikte sahne almaya başlayan Raziel, 2005 yılının ortalarında Da Poet ve Mozole Mirach ile Sert Ünsüzler projesi üzerine yoğunlaştı. Internete sunulan bu E.P ile Raziel adını ve kalitesini herkese kanıtladı. Birçok otorite hala bu albümün undergroundın en iyi albümlerinden biri olduğunu belirtmektedir.

 

Da Poet ile beraber Sert ünsüzler albümü için ara verdiği solo projesi Mekan-ı Cehennem üzerinde çalışmasına devam etti ve 2006 mayıs ayında 34 track içeren double cd olarak hazırlanan Mekan-ı Cehennem albümünü satışa sundu. Albümde birçok kaliteli isim bir araya geldi ve keskin stiliyle albüm demo bazında ciddi talep gördü. Raziel bu albümle ismini underground'un en ön sıralarına taşıdı. Derin söz rütüşları ve kişisel öykülerin yazıldığı, insanların duygularını sorgulayan bu albümle Raziel kendi kitlesini büyük ölçüde kazandı. 2007 senesi içerisinde Patos Music Project kapsamında düzenlenen organizasyonda, Da Poet'le canlı seslendirdikleri Yarın Yok Bugünde isimli parçanın görüntüleri Dream Tv ekranlarına yansıdı. Ardından bu ikili katıldıkları Patos Music Project yarışmasının T-Rap dalında, Susma adlı parçayla birincilik kazandı. Kazanılan birincilik sayesinde parçaya çekilen klip Dream Tv ekranlarından izleyicilerle buluştu.

 

Tüm bunların paralelinde medyada Raziel Nisroc çeşitli haberler ve röportajlar ile yankı buldu. Blue Jean Türkçe rap fanzin ekinde tam sayfa röportaj, Whop dergisinde iki tam sayfa röportaj ve Dream dergisinde tam sayfa info yazısı yayınlanırken çeşitli internet radyolarına da konuk oldu. Şarkılarıyla olduğu kadar kaleme aldığı denemeleri ve şiirleriyle de dikkat çeken Raziel, 2008 yılı içerisinde çıkaracağı solo albümlerin sinyallerini şimdiden verirken, hala bazı underground albümlerde yer alıp çeşitli konserlerde de sahne almaya devam etmektedir.

Raziel+Nisroc+Razi.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...