Jump to content

100 Bin Yıldır Kadınları Yakıyorlar


Guest Lucky
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

100 Bin Yıldır Kadınları Yakıyorlar

 

476820080823060507695.jpg

 

Hindistan'da yılda yüz binden fazla kadının yanarak öldüğü, bunlardan çoğunun ya kendini yaktığı ya da yakıldığı bildirildi.

 

İngiltere'de yayımlanan tıp dergisi Lancet'te yer alan araştırmada, yanarak ölen genç kadınların sayısının, aynı nedenlerle ölen erkeklerden üç kat daha fazla olduğuna dikkat çekildi.

 

Yanarak ölen kadınların çoğunun 15-34 yaşları arasında olduğu kaydedildi.

 

Araştırmada, bu ölümlerin çoğunun, ev içi şiddetin sonucu olduğu belirtildi.

 

Hindistan'da ev içi şiddetin ciddi bir sorun olduğu, genellikle drahoma nedeniyle çıkan anlaşmazlıklarda kadınların üstlerine gaz yağı dökülerek yakıldığı ve olayın "mutfakta meydana gelen kazadan kaynaklandığının" iddia edilerek üzerinin örtüldüğü bildirildi.

 

Lancet'in yaptığı araştırmada, 2001'de yangınlarla bağlantılı olarak 163 bin kişinin öldüğü, bunun o yılki tüm ölümlerin yüzde 2'sini oluşturduğu belirlendi. Ölenlerin 106 binden fazlasının, yani yüzde 65'inin kadın olduğu kaydedildi.

 

Araştırmanın ortak yazarlarından Prachi Sanghavi yanmayla ilgili ölümlerin mutfak kazaları, kendini yakma ve ev içi şiddet sonucunda olduğunu söyledi.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest nerdesinsevgilimgel
Ciddi mi..vay katiller..Çin saçı duydum ama Hint saçı pek duymadım.

 

olmazmı gemilerle gelir ülkeye her yıl,tabi türkiyeye en çok gürcistandan geliyormuş,tabi hindistandan da geliyodur muhtemelen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest nerdesinsevgilimgel
Gürcülerin saçları gür ve kalın olur.Genelde postiş ve çıt çıtlarda kullanılır.Böyle bir bağlantıda varsa Dünya buna nasıl seyirci kalır.Öyle ya da böyle çok üzücü.Vahşetin dik alası..

 

evet canım daha neler neler var bilmediğimiz kimbilir,inşallah sadece saçları alıyolardır öldürmeden önce.:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aile içi şiddet yada geçimsizlik sadece onların yaşadığı bi durum değil ki ! bütün dünya yaşıyo bunu. o zaman herkes karısını yaksın kurtulsun. bu nasıl bi yaklaşımdır böyle yaaa! bide açık açık söylüyolar olaya kaza süsü veriliyo diye. madem herkes bunu biliyo neden bişey yapılmıyo? neden bu kadınlar için bişeyler yapılmıyo, önlem alınmıyo. yakanlar cezalandırılmıyo? ben bu dünyayı anlamıyorum artık valla ! :wallbash:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...