Jump to content

Emre Baransel


Belis

Önerilen Mesajlar

 

 

Istanbul / Kadiköy dogumlu olan Emre Baransel, Trakya Üniversitesi Radyo-Sinema-Tv bölümünden 2006'da mezun oldu. 9-10 yaslarinda Rap müzige ilgi duymaya basladi. Müzisyen kuzeni sayesinde sürekli müzigin içinde ve rock kültürünün etkisiyle büyüdü. Daha sonra bir müddet breakdance ile ilgilendi. 1997'de söz yazmaya basladi. Sonrasinda kendini gelistirerek bu hobiyi isine dönüstürdü ve undergroundda sayginlik kazandi. Türkçe, Almanca, Ingilizce ve Fransizca rapin en iyi temsilcileriyle konserler ve albüm projelerinde beraber çalisti. Içinde Ceza, Emre Baransel, Alaturka Mavzer, Mihenk Tasi ve Merdiven Crew gibi isimleri barindiran '' KADIKÖY ACIL '' adli Hiphop Crew'un kurucularindan olan Emre Baransel, bugüne kadar birçok festival, konser ve etkinlikte sahne aldi.

 

Bu Organizasyonlardan En Önemlileri:

 

* K1 RULEZ Kick Box Avrasya Sampiyonasi

* BUSTA RHYMES & KADIKÖY ACIL Konseri @Discorium

* SEAN PAUL & KADIKÖY ACIL Konseri @BKM Arena

* Yeditepe Üniversitesi Senlikleri

* Traya Üniversitesi Selikleri

* ROCK ISTANBUL 1

* WU TANG CLAN konseri (alt grup) @Park Venue

* PRODIGY Konseri (alt grup) @Park Orman

* BERLIN Hiphop Beyond 1 - Kadiköy & Kreuzberg

* Ja Rule & Ceza & Emre Baransel & A. Mavzer Konseri

* ISTANBUL Hiphop Fest. 1, 2

* Nutrimax Türkiye Body Building Sampiyonasi

* Hiphoplife Booom Fest.

* Kadiköy Acil Album Release Party

* Patos Music Project T-Rap

* Ring Masters Turkey K1 Tournament Istanbul '2'

* Kadiköy Acil & German Dream Konseri @Taksim Riddim

 

 

ilk olarak; 2001'de piyasaya surulen '' Digital Mix vol 1'' isimli Compilation albümde yeraldi. Sonrasinda universite icin Istanbul disina tasindi ve bir muddet muzikten uzak kaldi. Döndügünde, kaydettigi bircok parcayi i-net üzerinden dinleyicilerle paylasti. Daha sonra Crew' u olan Kadiköy Acil ile birlikte 'Kadiköy Acil Mixtape Vol 1'i yapti. ''Organik Trackler'' isimli ilk solo albumunu cikardi. Türk-Alman ortak yapimi, 2 ülkenin hiphop temsilcilerini bulusturacak olan bir Complation albüm projesinde yer aldi. Emre Baransel, spor ve muzik isbirligini de en iyi yansitanlardan; Türkiye' de ilk defa Kick Box ve Body Building sporlari üzerine yapilan sarkilar Emre Baransel imzasi tasiyor, dünyanin en büyük dövüs sporu organizasyonu olan 'K1 Rulez Avrasya Kick Box Sampiyonsi'nda özel sahne gösterisiyle Türkçe Rap'i temsil etti. Classical Mixtape adindaki 2. albümünü çikardi, Türkiye'nin piyasa ve undergrounddaki en iyi rapçilerini bu mixtape'de bulusturdu. Yönetmenligini Fatih Akin'in üstlendigi ''Istanbul Hatirasi'' isimli Istanbul'un barindirdigi degisik ve cok çesitli müzik kültürlerini konu alan belgesel-filmde ve Ceza'nin Yerli Plaka albümünde yeraldi. Son olarak Patos ve Dream TV sponsorlugunda 'Waterstyle' isimli parçasina klip çekti. Su an, solo albüm çalismalarina ve konserlere yogun bir sekilde devam ediyor.

10891146ts9pe8.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...