Jump to content

6 Milyarda Bir Kadın!


Guest Lucky
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

7465352-1.jpg

 

O artık 129 yaşında. Geçtiğimiz cumartesi günü rekorluk yaşını deviren Brezilya'nın en yaşlı kadını, sadece asırlık yaşıyla değil bambaşka bir özelliğiyle farkını ortaya koyuyor. Üstelik altı milyarda bir rastlanacak bir özellik bu.

 

Maria Olivia da Silva'nın tam 400 torunu var, dile kolay!

 

Sadece Brezilya'nın değil, dünyanın en yaşlı kadını o. 6 milyarda bir rastlanacak ilke imza attığı için ismini bilmeyen yok gibi...

 

Geçtiğimiz cumartesi günü 129 yaşına basan Maria Olivia da Silva, şimdiye kadar iki defa evlendi, 10 çocuk doğurdu ama 4 çocuk da evlat edindi. Bugün onun 400 torunu var.

 

28 Şubat 2009'da 129. doğum gününü kutlayan Maria'nın nüfus cüzdanında doğum tarihi 28 Şubat 1880 olarak yazıyor.

 

Soy ağacından gelen 400 kişiyle birlikte doğum gününü kutlayan Silva, uzun yaşamanın sırrını pirinç, fasulye ve muz yemeye bağlıyor.

 

Yüzündeki kırışıklıklara bakılacak olursa, Maria'nın hayatında neler yaşayıp geçirdiğini merak etmeden duramıyor insan. Kameralara poz verirken kaşlarını çatıyor, gözleri düşüncelere boğuluyor, bembeyaz saçları, 129 yılın ağırlığını yaşadığını her halinden belli ediyor.

 

Brezilya, Maria'ya büyük bir saygı besliyor ve onu ülkesinde bilmeyen yok, artık dünyada da...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yüzündeki kırışıklıklara bakılacak olursa, Maria'nın hayatında neler yaşayıp geçirdiğini merak etmeden duramıyor insan. ...bende merak ettim dogrusu..129 yıla neler sıgdırmıştır kimbilir..o kadar çok yaşamak istemezdim:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen bu haberi okuyan Yazarlar onun hayatını anlatmak için bir kitap çıkarmak istiyceklerdir.Ama beyin hücreleri zamanla yıpranmaya müsait.Hatırlarmı yaşadılarını.Yıllara meydan okumak için nasıl ayakta kalmış.400 torun be..İlginççç..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...