Jump to content

Güzelliğe Zarar Veren Alışkanlıklar


Guest Lucky

Önerilen Mesajlar

Güzelliğe Zarar Veren Alışkanlıklar

 

mbMz0KuyEKVt-1.jpg

 

Kötü alışkanlıklarınız cildiniz, saçınız ya da tırnaklarınıza zarar verebilir. Peki bunları bırakmak ya da daha doğru yapmak için ne yapmalısınız?

 

Telefonu yüzünüze yaslayarak konuşmayı bırakın

 

Çene çizgisinde akne ve boyun tutulmasına neden oluyor. Telefonu cildinizden mümkün olduğunca uzakta tutun. Konuşurken başka işlerle de uğraşıyorsanız ahize kapalıyken de konuşulabilen hoparlörlü telefonlardan edinin.

 

Arındırıcı maskeleri haddinden fazla kullanmayın

 

Sonucunda aşınmış, yanan bir yüz ve tahriş olmuş bir cildiniz olabilir. Kendinizi tek bir arındırıcı ya da temizleyici maskeyle sınırlayın. Cildinizi ölü hücrelerden temizleme işlemini çok sık gerçekleştirirseniz sonucu kötü olabilir.

 

Makyajı temizlemeden uyumayın ya da egzersiz sonrası yüz yıkamayı ihmal etmeyin

 

Gözeneklerde tıkanma, yapışan kirpikler, gözlerde yanmaya neden oluyor. Şansınız var ki vakti en kıt olanlar, uykuya en fazla hasret kalanlar için bile pratik ürünler raflarda mevcut. Son çare olarak, maskara, göz kalemi ve farınızı makyaj çıkarıcı mendillerle tek hamlede temizleyebilirsiniz.

 

Tırnak yemeyi bırakın

 

Düzenli olarak manikür yaptırın ya da tırnaklarınızı mevsimin moda renklerine boyayın (iyi bakımlı tırnakları yeme ihtimaliniz daha düşüktür). Ya da tadı berbat olan tırnak cilalarını tercih edin.

 

Diş bakımını ihmal etmeyin

 

Sararan dişler, kokan nefes, diş çürümesi, diş eti hastalıklarına yol açıyor. Günde iki kez dişlerinizi fırçalayın. Dişlerin arasında sıkışmayan kaliteli bir diş ipi kullanın.

 

Çenenizle sınırlı cilt bakımından vazgeçin

 

Dekolte bölgesi vaktinden önce yaşlanır. Göğüs gölgeniz yaşınızı ele verebilir. Çünkü boyun ve göğüs derisi daha incedir, genellikle güneşe daha sık maruz kalır. Çenenizin altında kalan bölgeye de yüzünüzde kullandığınız temizleyici, nemlendirici ve sıkılaştırıcı ürünlerden uygulayın.

 

Zamanı geçen makyaj ürünleri kullanmayın

 

Zamanı geçmiş makyaj ürünleri kullanmaktan ve kaplardaki ürünlere parmakla dokunmaktan hemen vazgeçin. Çünkü, ciltte çatlaklar, enfeksiyonlar, gözde tahriş meydana gelebilir. Rengi, dokusu ve/veya kokusu değişen her şeyi atın. Rimeli üç ila altı ayda bir değiştirin. Fondöteni de en azından yılda bir kez yenileyin. Ayrıca kaplarda bulunan ürünleri mümkün olduğunca az ellemeye çalışın. Pamuk ya da aplikatör kullanın ya da avuç içinize çok az bir miktarda dökün veya sıkın. Her uygulama için farklı bir makyaj süngeri kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arada kil maskesi yapın çok faydası var.ama bence cildimizin güzelligi ruh yapımızlada alakalı sitres üzüntü bizi soluk ve bakımsız gösterir.fazla kozmetik malzemsi kullanmam göz ve dudak boyaları yüzüme fazla bişey sürmem ama bakımlı olmak güzel seviyorum.kendinizi sevin deger verin ve şımartın derim hiçbi sebeb yokken bi kuaföre gidin o bile insanı mutlu ediyo:)geçen hafta doktora gittim ameliyatı vardı yarım saate sonra gelcekti çıktım dışrda karşıda saçlarıma bi fön çektim ve mutlu hissettim kendimi denizkenarındada bi kahve içip arabamla dertleşip eve geldim işte hayat renkleri yakalamak:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tırnak yemeyi bırakın

 

Düzenli olarak manikür yaptırın ya da tırnaklarınızı mevsimin moda renklerine boyayın (iyi bakımlı tırnakları yeme ihtimaliniz daha düşüktür). Ya da tadı berbat olan tırnak cilalarını tercih edin.

 

 

sigarayı bile bıraktım su tırnak yemeyi bi türlü bırakamadım neler yaptım yınede tık yok:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cildi içten ve dıştan korumak gerek.20 yaşından itibaren Antioksidan ürünlerden ve destekleyici vitaminlerden de almamız gerek.C vitamini ve E vitaminleri cildin başkoruyucuları.Hem besin olarak tüketmeli ,gerektiğinde dışardan da almalıyız.Cildin düşmanı Karbonhidratlar.Asgariye indirmek gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...