Jump to content

Unutulmayan Film Hataları


Guest MaRe
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Untitled_13-2.jpg

 

American Beauty (Amerikan Güzeli) – Yastığın yer değiştirmesi

 

Lester’ın karısıyla maddiyata değer vermemesi konusunda tartıştığı sahnelerde yastığı fırlattıktan sonra yastığın sekerek koltuğun üzerine düştüğünü görebiliyoruz ancak kamera açısı değiştiğinde yastığın ilk düştüğü pozisyonda olmadığını da görebilirsiniz.

 

 

Untitled_14-2.jpg

 

 

American History X – Sayfaların yere düşüp tekrar ortaya çıkması

 

Danny’nin filmin sonlarına doğru vurulduğu sahnede, elindeki kağıtlar da kendisi gibi havalanır ama Danny’nin vurulduktan sonra yerde yatarken çekildiği sahnede bu kağıtların hala elinde olduğunu görebiliyoruz.

 

 

Untitled_15-2.jpg

 

 

Amelie – El yazısının değişmesi

 

Nino’nun ilk kez ‘Les deux Moulins’ e (Amelie’nin çalıştığı restorant) gittiği sahnede Amelie’yi camın üzerine menüyü yazarken görüyoruz. Birkaç sahne sonra Amelie’yi tekrardan görürüz ama bu sefer el yazısı tamamen farklıdır. “d” harfine dikkatlice bakıldığında bunu anlamak oldukça kolay.

 

 

Untitled_16-2.jpg

 

 

Forrest Gump – Ütünün hareket etmesi

 

Forrest Gump’ın Jenny ziyaret etmeye gittiği ve oğluyla tanıştığı sahnelerde ütü masasının üzerindeki ütünün ilk önce ayakta olduğunu ancak sahne değiştiğinde yatık olduğunu görüyoruz. Daha sonraki sahnelerde duvarda asılı olan resimin de kaybolduğunu görebilirsiniz.

 

 

Untitled_17-2.jpg

 

 

The Shining (Cinnet) – Çekim helikopterinin gölgesi

 

Nicholson’ın araba sürdüğü sahnede sağ alt kısımda çekim helikopterinin gölgesini görmek mümkün...

 

 

Untitled_18-2.jpg

 

 

Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri) – Kelepçelerin yer değiştirmesi

 

Marvin Nash’in işkence yapmak amacıyla getirildiği sahnede, ellerinin arkadan kelepçelendiğini görürüz ancak Marvin Nash’i tekmelemeye başladıkları sahnede ise ellerinin önden kelepçelendiğini görürüz. Birkaç sahne sonra ise ellerinin yeniden arkadan kelepçelendiğini görürüz.

 

Untitled_19-2.jpg

 

Terminator 2: Judgement Day (Terminatör 2: Mahşer Günü) – Helikopter camı

 

T-1000’in kendini helikopetere doğru attığı ve ön camı kırarak girdiği sahneden birkaç sahne sonra camın ortasındaki deliğin bir anda kaybolduğunu görüyoruz.

 

Untitled_20-2.jpg

 

 

Back to the Future (Geleceğe Dönüş) – Göstergenin değişmesi

 

Marty’nin Libya’lılar tarafından kovalandığı sahnede, kamera birkaç kez arabanın içini gösteriyor. İlk sahnede göstergeler 33064,2 ve 88.8 mili göstermektedir. İkinci sahnede ise göstergeler geriye giderek 33061,8 ve 86,4 mili göstermektedir

 

Untitled_21-2.jpg

 

 

Colosseum’daki savaş sırasında yan yatan at arabalarından birinin altındaki gaz tüpünü görmek mümkün...

 

 

Untitled_22-2.jpg

 

 

Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo) – Poşet değişikliği

 

Dişçinin Nemo’yu poşete koyduğu sahnede ilk başta fermuarlı bir poşete Nemo’yu sokmaya çalışırken sahne değişip de Nemo’yu yakaladığında elindeki torbanın artık normal bir torba olduğunu görebiliyoruz.

 

Untitled_23-1.jpg

 

 

The Incredibles – Brokolinin yer değiştirmesi

 

Akşam yemeği sahnesinde, Helen Dash ile konuşmak için döndüğünde Dash’in tabağındaki brokoliler etin etrafındayken sahne değiştiğinde ise brokoli parçalarından birisi artık etin üzerindedir.

 

 

Untitled_25-2.jpg

 

 

The Exorcist (Şeytan) – Makyajsız kulaklar

 

Peder Karras’ın Regan’ın üzerine kutsal suyu döktüğü sahnede, Regan’ın kulak memesinin makyajsız olduğu açıkça görünür.

 

Untitled_26-2.jpg

 

 

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti) – Ekip çalışanlarının görünmesi

 

Jack Sparrow’un mürettebatıyla konuşma yaptığı bir sahnede, görüntünün sol kısmına, Jack’in omuzunun üzerine baktığımızda kovboy şapkalı, tişörtlü ve güneş gözlüklü bir ekip çalışanının gemide gezindiğini görüyoruz

 

 

Untitled_1-1.jpg

 

 

The Dark Night (Kara Şövalye) – Ölü bedenin yok olması

 

Bank sahnesi sırasında Joker otobüs şoförünü vuruyor ve otobüs şoförü ölerek otobüsün önüne düşüyor. Joker’in Banka müdürünün ağzına birşeyler sokmaya çalıştığı sahnede otobüs şoförünün ölü bedenini hala görebiliyoruz(üstteki resim) ancak Joker’in maskesini çıkarıp otobüse doğru yürüdüğü sahnede otobüs şoförünün ölü bedeni bir anda yok oluyor.(Alttaki resim)

 

 

Untitled_2-1.jpg

 

 

Spider Man 3 (Örümcek Adam 3) – Deliğin Küçülmesi

 

 

Üstte gördüğümüz resimde sol kolun olduğu tarafa bakarsak deliğin büyük olduğunu ve daha sonra alttaki resme bakarsak deliğin bir anda daraldığını görüyoruz.

 

 

Untitled_3-1.jpg

 

 

Fight Club (Dövüş Klübü) – Kapının önündeki bankın kaybolması

 

Filmin sonlarına doğru Edward Norton boş binanın önüne doğru koşar ve camları bir bank ile kırmaya çalışır ancak başarılı olamaz.(Üstteki resim) Bankı olduğu yere bırakır ve cama ateş ederek camı kırıp içeri girer. Kamera binanın içine girişini çekerken arkadaki bank bir anda kaybolur.(Alttaki resim)

 

 

Untitled_4-1.jpg

 

 

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği) – At arabasının arkasındaki malzemelerin yer değiştirmesi

 

Gandalf ile Frodo’nun ilk kez karşılaştıkları ve Gandalf’ın arabasıyla kısa bir tur attıkları bölümün başlangıcında Gandalf’ın eşyaları Frodo’nun arkasında, hatta neredeyse sağ omuzuna değecek.(Üstteki resim) Sahnenin devamında ve kameranın arkadan çekime geçtiği kısımda ise Gandalf ile Frodo tam köprüden geçecekken Gandalf’ın malzemelerini vagonun arka kısmında görmek mümkün.(Alttaki resim)

 

 

Untitled_5-1.jpg

 

 

Star Wars (Yıldız Savaşları) - Darth Vader’ın göğüsündeki plakanın dönmesi

 

Darth Vader ile Ben’in savaştıkları sahnede Darth Vader’ın göğüsündeki metal plaka üzerindeki tuşlardan anladığımız üzere tam tersine dönmüş durumda.

 

 

Untitled_6-2.jpg

 

 

Resident Evil: Apocalypse (Ölümcül Deney: Kıyamet) – Kaza anından önce aracın dumanlar çıkarması

 

Doktorun genç kızını taşıyan arabanın olduğu bu sahneyi eğer yavaş çekim izlersek, aracın sağ ön kısmının daha kaza gerçekleşmeden havalandığını ve hatta dumanlar çıkarmaya başladığını görebiliyoruz.

 

 

Untitled_7-2.jpg

 

 

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli) – Hücreyi işaret eden elin değişmesi

 

Andy’nin firar ettiğinin farkedildiği ve hapishane müdürünün onun hücresine doğru gittiği sahnede, müdür gardiyana Morgan Freeman’ı göstererek sorgulanmasını ister ancak kameranın çekim açıları değiştiğinde ilk başta sol el ile işaret edilen Morgan Freeman’ın sağ el ile işaret edildiğini görebilirsiniz.

 

 

Untitled_8-2.jpg

 

 

The Good, the Bad and the Ugly (İyi, Kötü ve Çirkin) – Halatın pozisyon değiştirmesi

 

Blondie’nin Tuco’yu çölde terkettiği sahnede, Tuco’nun boynundaki halata dikkatlice bakarsak sahneler arasında bazen aşağıya doğru sarktığını bazen de sol omzunun üzerinde olduğunu görebiliyoruz.

 

 

Untitled_9-2.jpg

 

 

The Lord of the Rings: The Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü) – Yaranın yer değiştirmesi

 

Filmin ikinci yarısında Frodo çenesinin sağ tarafının alt kısımlarında bir yaraya sahip görebiliyoruz ancak filmin ilerleyen sahnelerinde bu yaranın yer değiştirdiğini hatta boyutunun da büyüyüp küçüldüğünü görebilirsiniz.

 

 

Untitled_10-2.jpg

 

 

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği) – Boromir’in elinin kaybolması

 

Boromir’in ölümünden önce Aragorn ile konuştukları sahnede, arkadan çekimde Boromir’in sağ elini Aragorn’un sol omuzuna koyduğunu görebiliyoruz. Kamera açısı Boromir’in perspektifine döndüğü zaman ise Boromir’in elinin artık Aragorn’un omuzunda olmadığını görebilirsiniz.

 

 

Untitled_11-2.jpg

 

 

The Usual Suspects (Olağan Şüpheliler) – Uçağın motorlarının yok olması

 

Polis arabasının soyulduğu sahnenin hemen öncesinde dört motorlu bir Boeing 747’nin iniş yaptığını görüyoruz ancak uçağın arkadan çekildiği sahnede ise bir anda iki motorun kaybolduğunu görebilirsiniz. Muhtemelen bu sahnedeki bir Boeing 767’ydi.

 

 

Untitled_12-1.jpg

 

 

The Matrix – Neo’nun ışınlanması

 

Ajan Smith’in Neo’yu sorguladığı bölümde, Smith Neo’nun lafını kesip köşeye doğru ittikten sonra kamera ajan Smith’in suratına yakın çekim yapıyor ve normalde köşede ve ayakta olan Neo’nun ajan Smith’in gözlüğündeki yansımada sandalyede oturduğunu görüyoruz.

 

 

 

/////////////////////////////////////////////////

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BLADE II

blade2jq7-1.jpg

Blade ve kankaları diskoya yaratık avlamak için gidiyorlar ve kapının önünde duruyorlar ve kapı otomatik olarak yukarı açılıyor sanıyordunuz değilmi? yanılıyorsunuz işte kapıyı açan arkadaş sağ altta

biggrin-1.gif

 

 

 

 

 

 

PREDATOR

predatornf4.jpg

Predator filmin sonlarında Dillon ın kolunu koparıyor ve karnına pençelerini sokarak onu yuları kaldırıyor. Sağ aşağıda dillon ı yukarıya kaldıran tahtadan düzeneği göreceksiniz

 

 

 

TROY

troyfm0-1.jpg

Achilles ve adamları truva sahiline çıkmaya hazırlanıyorlar. 1 resimde kamera uzaktan çekim yapıyor ve gördüğünüz gibi bisürü gemi var arkada ama daha sonra achilles gemide adamlarına gaz verirken arkada hiçbir gemi yok

 

 

 

KARAYİP KORSANLARI: SİYAH İNCİNİN LANETİ

pirate2ut7-1.jpg

 

Will Turner ve kaptan Jack Sparrow askerlere yakalanmamak için kafalarına bir sandal geçirip denizin dibinde yürümeye başlıyorlar,1-2 saniye sonra (2. resimde) kamera sandalın içinden çekim yapıyor nasıl oluyorda iki insan içinde hava olan ters bir kayığı denizin dibine çekmeyi başarıyorlar? artı hadi indiler diyelim okayığın onları su yüzeyine çekmesi gerekmezmi? tartışmaya oldukça açık bir sahne

 

 

piratemm7-1.jpg

Filmin son sahnesinde Jack Sparrow kara inciye biniyor ve arkadaşlarına "hadi uyuşuk herifler canlanın" gibi bişey söylüyor bu sırada ordaki hareketliliğin arasında gözünüze bişey çarpmadımı? sol tarafta set ekibinden biri gayet rahat denizi seyrediyor...kovboy şapkası da güzelmiş

 

 

 

BAD BOYS

badboysfi4-1.jpg

Filmin son sahnesinde porsche ac cobrayı kovalıyor ve adamlarımız cobrayı sol tarafa itip barikatlara vurmasını sağlıyorlar bu arada onlarda barikatların arasından geçerken yukardaki kameranın gölgesi göze çarpıyor

 

erroresvy0zv4-1.jpg

f1an8la3-1.jpg

 

troyfm0xl1-1.jpg

hatalar20281229-1.jpg

film_hatalari2-1.jpg

151ow-1.png

59ni-1.png

bombonags3-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...