Jump to content

Gerçek Dost Kaybedilmez


frezya
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çölde yolculuk eden iki arkadaş hakkında bir hikaye anlatılır.

Yolculuğun bir aşamasında iki arkadaş tartışırlar biri ötekine bir tokat atar. Tokadı

yiyenin canı çok yanar ama tek kelime etmez ve kum üzerine şu sözleri yazar

 

'BUGÜN EN IYI ARKADASIM BANA BIR TOKAT ATTI.'

Yıkanabilecekleri bir vahaya rastlayana dek yürümeyi sürdürürler.Tokadı yiyen yıkanırken bir batağa saplanır, boğulmak üzereyken arkadaşı tarafından kurtarılır. Boğulmak üzere olan arkadaş tam kurtulduktan sonra bir kaya parçası üzerine şu sözleri kazır:

 

'BUGÜN EN IYI ARKADASIM BENIM HAYATIMI KURTARDI.'

Tokadı vuran ve sonra arkadaşının hayatını kurtaran kişi ona şöyle der; senin canını yaktığımda bunu kum üzerine yazın ama şimdi kayaya kazıyorsun.NEDEN?

Öbür arkadaş ona şöyle cevap verir:'Biri bizi incittiğinde bunu kum üzerine yazmalıyız ki bağışlama rüzgarı estiğinde onu silebilsin. Ama biri bize İYİ bir şey

yaparsa onu kayaya kazımalı ki onu hiçbir rüzgar yok etmesin.'

 

'INCINMELERINIZI KUMA, GÖRDÜGÜNÜZ IYLIKLERI KAYALARA KAZIMAYI ÖGRENIN.'

Denilir ki özel birini bulmak bir dakikanızı alır,onu değerlendirmeniz bir saat içinde olur,onu sevmek için bir gün yeter ama sonra onu unutabilmek için bir ömrün geçmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özel birini bulmak bir dakikanızı alır,onu değerlendirmeniz bir saat içinde olur,onu sevmek için bir gün yeter ama sonra onu unutabilmek için bir ömrün geçmesi gerekir.

 

 

Aynende öyle..Katılıyorum.Yüreğine sağlık frezyam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denilir ki özel birini bulmak bir dakikanızı alır,onu değerlendirmeniz bir saat içinde olur,onu sevmek için bir gün yeter ama sonra onu unutabilmek için bir ömrün geçmesi gerekir.

evet işte budur. her ne kadar ben unutulmuş olsam da her şeye rağmen benim dostumu unutmam için bir ömür gerek.. yüreğime dokundu bu yazı frezya. emeğine sağlık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dost çok zor olunur hissetmek onu bi dua göndermek acısını paylaşmak.ben çok şanslıyım benim arkadaşlıklarımda dostluga dönmüştür ve benim için mektuplar aglamalar olmuştur.o gün anladımki dostluk çok kutsal ve kaybetmemek için sıkı sıkı tutmak:)iletişim güzel korkmayın insanlarla konuşmak için .vallaha belki gülersiniz ben hastaneyede gitsem illa hiç tanımasamda laf atarım.konuşurum eer yardım edebilceksem yardım ederim.o yüzden bana şunu bi tarif et deseler kaç metre öteden secresini dizerim.kendimi seviyorum.çünkü insanlara verirken düşünmüyorum.aman bizimi yiyolar sankimine:thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...