Jump to content

Cumhurbaşkanı'na Muhteşem Makam Arabası


ALACAKARANLIK

Önerilen Mesajlar

[h=1]Cumhurbaşkanı'na Muhteşem Makam Arabası[/h][h=2]Abdullah Gül, Cumhuriyet'in 89. yıl dönümü resmi geçit törenine limuzin görünümlü yeni makam aracıyla geldi.[/h]

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resmi geçit törenlerine yeni makam aracıyla geldi.

Limuzin görünümlü Mercedes marka otomobil 5 ton ağırlığında. 12 silindirli makam aracı, ağır silahlara karşı zırhlı. Gül'ün yeni makam aracı, özellikle Türkiye'ye gelen yabancı konukların ağırlanmasında kullanılacak.

İLK DEFA EŞİYLE TÖRENE KATILDI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyet'in kuruluşunun 89. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resmi geçit törenine ilk defa eşi Hayrünnisa Gül ile katıldı.Cumhurbaşkanı Gül'ün kulak rahatsızlığı sebebiyle Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile Türk Yıldızları'nın gösterileri sırasında aşırı sese karşı ayarlama yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi tören alanındaki resmi geçiteCumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün yanı sıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AB Bakanı Egemen Bağış, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yüksek Yargı Organları'nın Başkanları, Bakanlar Kurulu'nun bazı üyeleri ve eşleri, kuvvet komutanları, yabancı misyon şefleri ile subay, astsubaylar ve vatandaşlar katıldı.

haberler.com

 

cumhurbaskani-gul-e-yeni-makam-araci_92577_b.jpg

 

 

cumhurbaskani-gul-e-yeni-makam-araci_20757_b.jpg

 

cumhurbaskani-gul-e-yeni-makam-araci_50768_b.jpg

 

cumhurbaskani-gul-e-yeni-makam-araci_58654_b.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki de 124mü kullansın:) Birde bir ülkenin cumhurbaşkanının yaşam tarzı ona değilde ülkesinin göstergesi oluyor,her ne kadar bizler binemesekte:) Vatandaş yoksa komik duruma düşer:)

kuzguncuk, adam vatandasa hizmet icin orada, guzel arabalarda dolasmak icin degil yani tabiki daha iysi sende olmali...:D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...