Jump to content

Oyun Bozuldu


zehra_38

Önerilen Mesajlar

[TABLE=width: 588]

<tbody>[TR]

[TD=width: 100%][TABLE=width: 100%]

<tbody>[TR]

[TD][TABLE=width: 568, align: center]

<tbody>[TR]

[TD]Provokasyon uyarılarına rağmen Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için Ankara’da miting yapmak iste­yen CHP, İP ve diğer yandaşlar polise taşlı ve sopalı saldırdı. Polis gaz ve tazyikli suyla karşılık verdi. Provokatörlerin ön safta yer aldığı eylemde polis sağduyulu davrandı. “Barikatların kaldırılması” sonrasında provokatörlerin ortalığı savaş alanına döndürme ve kan dökme oyunu bozuldu.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

<tbody>[TR]

[TD=width: 50%]

[/TD]

[TD=width: 50%]

Yazı Boyutu: 12 14 16

 

[/TD]

[TD] [/TD]

[/TR]

</tbody>[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][TABLE=width: 250, align: right]

<tbody>[TR]

[TD]resim270313_2.jpg[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

</tbody>[/TABLE]

Ulusalcıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı siyasi şova çevirmek için gerçekleştirmek is­tediği, ancak Ankara Valiliği'nin izin vermedi­ği miting dün illegal olarak gerçekleştirilmek istendi. Polisin tüm uyarılarına rağmen Ulus'ta bulunan Birinci Meclis önünde topla­nan eylemcilere tazyikli su ve biber gazı ile müdahale edildi. CHP, İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği ve bazı sendikaların katıldığı eylemde olaylar çıktı. Polis Anıtkabir'e giden yoldaki barikatları kaldırınca provokatörlerin oyunları bozuldu.

 

PROVOKATÖRLER YİNE İŞBAŞINDAYDI

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren miting alanına gelen polis ve çevik kuvvet ekipleri izinsiz gösteri için yoğun güvenlik önlemi al­dı. Ankara Valiliği, mitingin bazı gruplar tara­fından provoke edileceğine dair istihbarat al­dıklarını, bu yüzden gerçekleştirilmek istenen yürüyüşe izin vermediğini açıklamıştı. Yaşananlar valili­ği haklı çıkardı. Eylemcilerin arasına karışan bazı provokatörler vatandaşların polise saldırmasını iste­di. Ancak oyun çabuk bozuldu. Provokatörler amacına ulaşamadı.

 

KILIÇDAROĞLU'NU KARŞILAMA KAVGASI

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun miting alanına girdiği sırada karşılama kavgası başladı. Kı­lıçdaroğlu ve kurmaylarını karşılamak isteyen CHP Gençlik Kolları üyeleri ile Türkiye Gençlik Birliği üyeleri birbirine girdi. Kılıçdaroğlu'nun da içinde bulunduğu parti otobüsünden gelen anonsa aldırış etmeyen gençler uzun süre kavga etti.

 

KILIÇDAROĞLU'NUN KORUMALARI POLİSE SALDIRDI

 

Olaylar Kılıçdaroğlu'nun miting alanına girişinden sonra da devam etti. Bazı yerlerde yaşanan arbede­leri dağıtmak için polis gaz bombası kullanınca Kılıçdaroğlu da etkilendi. Gaz bombasının Kılıçdaroğ­lu'na atıldığını zanneden korumalar, polise saldırdı. Kılıçdaroğlu'nun korumaları ile polis arasında çı­kan arbede kısa sürede sona erdi.

 

DEVLETİN POLİSİNE KÜFÜR ETTİLER

 

Eylemcilerin polise küfür etmesine de yetkililer ses çıkarmadı. “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” slogan­ları atan eylemciler, devletin polisine hakaret etti. Güvenlik önlemi alan polisler için “Tayyip'in polisi” diyen bazı eylemciler polis barikatına ulaşıp küfürler savurdu. Polis barikatına giden bir eylemci ise, “Sizlere Güneydoğu'da bunların hesabını soracağım” dedi.

 

EZAN OKUNURKEN LAİKLİK SLOGANI

 

Eylemlerin devam ettiği sırada okunan öğle ezanı da ulusalcıları rahatsız etti. Bu sırada “Türkiye laik­tir, laik kalacak” sloganı atan eylemciler, seslerini daha da arttırarak ezanın duyulmasını engellemek is­tedi.

 

POLİS MÜDAHALE ETTİ

 

Tüm uyarılara rağmen dağılmayan eylemcilere polis, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Daha sonra Uus'un iki tarafında da bulunan eylemcileri kontrollü bir şekilde birleştiren güvenlik güçleri, ulu­salcıların Anıtkabir'e yürümesine izin verdi. Miting alanında konuşma yapamayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, bu sırada CHP Genel Merkezi'ne geçti.

 

Kaan Çetin / Yeni Akit

[/TD]

[/TR]

</tbody>[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

</tbody>[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][TABLE=width: 578]

<tbody>[TR]

[/TR]

</tbody>[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

</tbody>[/TABLE]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bi sefer bu bayramı en son kutlayan hatta utancından hiç kutlamamsı gereken tek parti chp kardeşim...vekili dağda teröristerle sarmaş dolaş kendi genel başkanı kureyşen aşiretinden dersimde atatürke ve türk ordusuna kurşun sıkmış adam partisi ilk teröristleri vekil yapıp meclise sokan..bu nasıl bir cumhuriyet anlayışı yani hangi yüzlen kutluyorlar acaba çok merak ediyorum şu anda....gerçekten bak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...