Jump to content

Umursamamazlık...


Guest MedCezir

Önerilen Mesajlar

hepimiz zamanımızın çoğunu, yaşantımızın var olan ya da olası hoşluklarına, bağlılıklarımızın ya da nefretlerimizin sonucu olarak ya yaklaşmaya ya da onlardan uzaklaşmaya harcarız. Bunlar, farkındalığımızda tuttuğumuz ve doğal mutluluk halini bize bağışlama ya da esirgeme gücünü teslim etteğimiz, gerçek ya da hayal ürünü nesnelerdir.Bağlılıklarımız, kendimize yakın tutmak istediğimiz şeylerdir. Nefretlerimiz ise, uzak tutmak istediklerimizdir.Her iki durumda da iş gören sözcük "tutmak"tır.Bunlar,bizim gereksiz acılarımızın başlıca nedeni olduğundan, ne bağlılık, ne de nefrete sahip olmamak,özgürleşmemizi sağlar.

 

Bir hedef belirlediğinizde ve ona ulaşmak için serbest bırakmayı kullandığınızda o belli konuya ilişkin sahip olduğumuz bağlılıkları ve nefretleri farkındalığınıza getirirsiniz.Sonra,hedefe olan bağlılığınızı ya da nefretinizi serbest bıraktığnızda, o hedefe ya ulaşırsınız ya da ulaşmazsınız. Ama her iki durumda da, acı yükünüzü hafifletmiş olursunuz.Ve özgürleşirsiniz.

 

Sonuçlara ulaşmaın yolu,Lesterin "umursamamak"dediği içsel bir hissediş haline erişmekten geçer.Umursamamak,belirli bir hedefe ulaşmaya da, ulaşmmamaya da takılmamk anlamına gelir.Genel inancın tersine,hedeflerinize güçlü bir arzuyla ulaşmazsınız.Aslında dürüst bir biçimde geçmişinizi incelerseniz, hedeflerinizin çoğuna - bu bilinçli bir seçim olamasa bile- istemeyi bıraktığınızda ulaşmış olduğunuzu göreceksiniz.Çoğu insan, bırakmaya götüren çabaya odaklanır ve sonra da vardığı sonuçları, serbest bırakma yerine o çabaya yükler. Bu insnalar asıl noktayı kaçırırlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu umursamamazlığın yüzde yüz işe yaradığını düşünüyorum. çünkü birşeyyi umursadıgımda ona kötü ne varsa yolluyorum işin içine hırs ve bencillik gibi kara perdeler giriyor.

ama umursamadıklarım hep başucumda :D

Dün teli bir açtım umursamadığım ne kadar eski sevgili varsa hepsi zır zır beni arıyor :D

İşte biizm umursadıklarımız neden bizi aramıyor? hep bizim gönderdiğimiz o negatif çekimlerden.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bak bence ne yapmalısın biliyomusun onu gözünde canlandırıp ama çok bunlaıma girmeyip zaten seninmiş gibi davranmalısın ve serbest bırakmalısın. öyle arpacı kumrusu gibi düşünüyoruz ya biz durmadan o yüzden sıkıyoruz isteğimizi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama insan aşk gibi duygu yoğunluğu çok fazla olan bi duruma düştüğünde aşık olduğu insanı umursamamak çok zor oluyo. aslında tamamen duygularımızın esiri olduğumuz için kontrolümüzü kaybediyoruz. ve aşırı derecede onu istiyoruz. ama doğru benide hep umursamadığım, aramasın dediğim kişiler arar, umursadıklarım, arasın dediklerim aramaz. :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya az önce yazdım net gitti gelmedi bah şu d abir örnek mesela bir ara millet ortalığı yaygaraya verdi aman Türkiyede su bitiyor ene yapacağız diye. bizler telaş ettikçe daha bir azaldı. var olan da gözümüzde bitti göründü. sonra ne oldu insanoğlunun en büyük huyudur adam sendecilik. bir zmaan sonra herkes aamaaaaaan biz biz mi susuz kaldık yahu deyip işi tembelliğe vurup düşünmemeye başladı. tekrar suyun varlığını ve bolluğunu düşündüler. hani o eski kıtlık kaldı mı:? kalmadı işte :D

İYi bi örnek verdim aslında ben beğendim :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...