Jump to content

Teldeki Adam


Guest Lucky
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Teldeki Adam

 

0722c1d1eb9d6b16d5259bfc31f60c70-1.jpg

 

Gösterim tarihi :13.Mart.2009

 

Yönetmen : James Marsh

 

Oyuncular : Philippe Petit, Annie Allix, Jean-Louis Blondeau, Ardis Campbell

 

Dil : İngilizce, Fransızca

 

Tür :Belgesel

 

Fragman : video-1.gif İzlemek için tıklayınız

 

Yönetmen James Marsh'ın imzasını taşıyan Teldeki Adam "yüzyılın sanatsal suçu" olarak nitelendirilen bir olayı beyazperdeye taşıyor. Film, 1974 yılında New York'taki İkiz Kululer arasında gerilen bir telin üzerinde yürüyen Philippe Petit'yi konu alıyor.

 

Konusu

1974 yılının 7 Ağustos günü, Philippe Petit isimli genç bir Fransız, o zaman için dünyanın en yüksek binaları olan New York kentinin simgesi ikiz kuleler arasında gerilmiş bir telin üzerinde ilk adımını atar. Telin üzerine yaklaşık bir saat süren dans gösterisinin ardından tutuklanır, psikolojik bir değerlendirmeden geçirilir ve kısa bir sure sonra salıverilmek üzere hapse atılır.

 

Genç Fransız, altı ay boyunca yaptığı şeyin hayalini kurmuş, New York kentinde geçirdiği sekiz ay boyunca da bu projeyi hayata geirmek için çalışmıştı. Akadaşları ve iş birlikçileri ile aşılması zor engelleri geçti. İkiz kulelerin güvenliğinden geçmek, üzerinde yürüyeceği teli ve ipi germek için gerekli tüm eşyaları binaya sokmak, teli her iki çatıya ulaştırmak, kulelerin sallanma oranlarını ve rüzgarın gücünü hesaplayarak teli germek.

 

Philip Petit, tüm bu çabaların sonucunda sabah saat 7:15’te, Manhattan’da, yerden tam 411 metre yükseklikte iki kulenin arasına gerilmiş telin üzerine ilk adımını atar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...