Jump to content

Cin Korkusuyla Pencereden Atladı


EZEL

Önerilen Mesajlar

Cin Korkusuyla Pencereden Atladı

1351873180_80_penkapak.jpg

 

Malatya'da, gelin-kaynana kavgası adliye koridorlarına taşındı.

 

Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili hazırladığı iddianamede, gelin S.B’nin, evde yalnızken tartışmaya başladığı kaynanası R.B. tarafından üçüncü kattaki evlerinin penceresinden aşağı atıldığını, görümcesi İ.Ö’nün ise olay yerindeki delilleri kararttığını ileri sürdü.

 

Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlayan davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanıklar, R.B. ile kızı İ.Ö, avukatlarıyla hazır bulundu. R.B, savunmasında hakkındaki suçlamaları reddederek, gelininin, 'içine cin girdiğini' söylediğini iddia etti.

 

Gelininin evde sürekli huzursuzluk yarattığını öne süren R.B, evde yalnız oldukları sırada gelininin camdan atladığını savundu. Gelin S.B. de, eşinin evden ayrılmasının hemen ardından kayınvalidesiyle tartışmaya başladıklarını söyledi.

Kayınvalidesinin kendisine hakaret ettiğini savunan S.B, daha sonra kayınvalidesinin kendisini tutarak açık olan pencereden aşağı attığını öne sürdü.

 

'SOFRA BEZİ SİLKELERKEN DÜŞTÜ'

 

Mahkemede tanık olarak ifade veren S.B’nin kocası A.B, olay günü iş için İstanbul’a gitmek üzere yola çıktığını, evden çıkmadan eşinin kendisine "Gidersen kötü şeyler olacak" dediğini, terminale gittiğinde gelen telefonla eşinin camdan atladığı bilgisinin verildiğini anlattı.

 

Eşini suçlayan koca, "Evliliğimizin üçüncü gününden itibaren huzursuzluk yaratıyordu. Sürekli olarak cinlerin kendisine bir şeyler yaptırdığını söylüyordu. Olaydan sonra da sorduğumda kendisine bunu cinlerin yaptırdığını söyledi" dedi.

 

Tanık koca, Yeşilyurt ilçesinin küçük bir yer olması nedeniyle olayı komşularına kaza olarak anlattıklarını belirterek, "Soranlara, eşimin sofra bezi silkelerken dengesini kaybederek düştüğünü söyledik" diye konuştu.

 

'İNTİHARA KALKIŞTI, TUZLU AYRAN İÇİRDİK'

 

Mahkeme başkanının olayla ilgili ifadelerinin alınıp alınmadığını sorması üzerine, eşinin karakoldan çağrıldığını ancak iyileşmesini bekledikleri için karakola götürmediklerini savunan A.B, eşinin daha önce de intihara kalkıştığını iddia ederek, "Bir tartışmamız sonrasında kendisini banyoya kilitledi. Bir takım sesler duyunca içeri girdiğimde çok sayıda ilaç aldığını fark ettim. Tuzlu ayran içirerek kusturduk" diye konuştu.

 

Tanık koca, mahkeme başkanının "Hastaneye gitmediniz mi?" sorusuna "Hayır" yanıtını verdi. Mahkeme heyeti, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

 

haber365

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...