Jump to content

'Başbakan'ın 2071 Hedefinde Türk Milleti Yok'


EZEL

Önerilen Mesajlar

'Başbakan'ın 2071 Hedefinde Türk Milleti Yok' 1352026033_42_devlet_bahceli_kurultay.jpg

 

 

 

Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi'nin 10. Olağan Büyük Kurultayı'nda Devlet Bahçeli; 'Başbakan'ın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur' dedi.

 

2077 VURGUSU

 

Bahçeli "Başbakan’ın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur" derken, "Amacımız son yurdumuzda devlet kurmamızın bininci yıl dönümü olan 2077’de Türkiye’nin dünyaya yön veren siyasi ekonomi ve kültür alanında rakipsiz hale gelmesidir" şeklinde konuştu.

 

İşte Bahçeli'nin konuşmalarından satır başları:

 

Türk dünyasının her köşesinden, bereket ve güzellikleri bu salona taşıyan sayın misafirler, milliyetçi hareketi yükseltme hareketinden asla taviz vermeyen fedakar dava arkadaşlarım, millet, milliyet ve milliyetçiliğin fedakar neferleri ülküdaşlarım, ülkü, ilke mücadelesinin eşsiz temsilcileri, yiğit bozkurtlarım, asaletin, zarafetin ve nezaketin simaları olan sevgili asenalar saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, medyamızın her biri birbirinden değerli medya temsilcileri. Bugün Ankara bir başka güzeldir, bugün Ankara kutlu hareketimizin sevincine ev sahipliği yapmaktadır. Bugün Ankara’da üç hilal ayağa kalkmaktadır, bugün Türklüğün kalp atışları gök kubbeyi çınlatmaktadır.

 

Daha birkaç gün önce 89. yılını idrak ettiğimiz cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bütün şehitlerimizi ve partimizin kurucu genel başkanı başbuğumuz Alparslan Türkeş beyi rahmetle anıyorum.

 

Türk milleti sensiz asla diyen vatansever milli vicdanlar başkentte bir araya geldi. Varım, var olacağım, birim bir kalacağım diyen millet evlatları Ankara’ya ulaştı. Yenilmedim, yenilmeyeceğim, yıkılmadım, yıkılmayacağım, düşmedim ve düşmeyeceğim diyen millet sevgisi Ankara’da buluştu.

 

KAN İÇEN VAMPİRLERE İNAT…”

 

Milliyetçi hareket varsa çareler tükenmiş değildir. ülkücü hareket varsa her şey bitmiş değildir. BOP eşbaşkanına, yanına aldığı ihanet arkadaşlarına, kan içen vampirlere inat biz buradayız ve millet için her fedakarlığı yapmaya hazırız.

 

“ONLARIN TERCİHİ PEŞMERGEDİR”

 

AKP Barzani’yle gurur duymuştu. Az kalsın PKK ve İmralı canisiyle gurur duyduklarını ilan edeceklerdi. Bu nedenle AKP tercihini yapmıştır. Onların tercihi peşmergedir. Bizimse, Türk dünyasının birbirinden değerli siz muhterem misafirlersiniz. Türk milleti sizinle övünüyor. Türklüğü etnik mesanesine indiren başbakan bu duygumuzu anlamayacaktır. Siyasetini bölmeye ufalamaya adamış bu zihniyet ne dediğimizi dünya döndükçe fark edemeyecektir.

 

Varsın AKP Barzani’yle övünsün, başbakan varsın şeref kartını İmralı’ya gömsün. Siz bunların hiçbirine aldırmayın, Türk milletinin gerçek övünçleri buradadır. Türklüğün gurur tablosunda yerini alan mümtaz fertler bu salondadır.

 

AKP canileri alkışlasın, bize sizlerin duaları yeter. AKP Oslo’da düşmanla masaya otursun, biz sizlerle olalım yeter. AKP Habur’da teröristleri karşılasın, biz şehit cenazelerini karşılayalım yeter.

 

“BAŞBAKAN 2023’Ü KENDİSİNE MÂL ETTİ”

 

2023 projesini 1997’den beri aziz milletimizin önüne taşıyan şahsım ve MHP’dir. Bu konuda defalarca uyarıya bulunmamıza rağmen Başbakan Erdoğan, 2023 vizyonunu kendisine mal etmeden hiç vazgeçmemiştir. İstanbul’un fethinin 600. yılında 2053 yılında süper güç Türkiye ülkü ve gayemiz bulunmaktadır. 2013 yılından itibaren 40 yılda bu hedefe varmak ihtimal halindedir.

 

2077 HEDEFİ

 

Amacımız son yurdumuzda devlet kurmamızın bininci yıl dönümü olan 2077’de Türkiye’nin dünyaya yön veren siyasi ekonomi ve kültür alanında rakipsiz hale gelmesidir. Ekonomi politikalarımızın iki temel esası olan herkese çalışabileceği iş ortamı sağlamak ve geliri adil şekilde paylaştırmak milliyetçiliğimizin insan merkezli olduğumuzun işareti sayılmalıdır.

 

“2071’DE TÜRK MİLLETİ YOK”

 

Başbakan’ın 2071 hedefi aldatma ve asıl manasından uzak kalmıştır. Bu gidişle Malazgirt zaferinin 1000. yılında Allah muhafaza millet kalmayacak. AKP zihniyeti parçalanmış bir milleti gerçekleştirme arayışındadır.

 

Başbakan’ın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur. 2071 hedefinde Türk kimliği yoktur. 2071 hedefinde Türk yoktur. 2071 hedefinde Türk vatanı da yoktur. Etnik kimliklerle geriletilmiş, Türküm demenin suç sayıldığını bir Anadolu coğrafyası Başbakan Erdoğan’ın isteği ve gizli gündemidir. Yabancı dostları heyecan içindedir.

 

ÜLKÜCÜ DEVLET ZİRVESİ

 

Okyanus ötesine tutunmadan, milletin haklarını peşkeş çekmeden iktidara ulaşacağını dosta ve düşmana göstereceğiz. Ülkücü Başbakan, ülkücü Cumhurbaşkanı ve ülkücü Meclis Başkanı’nın aynı anda bulunması ve çalışması hayal değildir.

 

Bir insanı muhite bir muhiti vatana ve bir vatanı dünyaya, çağıran yayan sezen ve kavrayan bir geniş vizyon parıltısıyla başarıya varabiliriz. Başarının kitabını yazabiliriz.

 

“ÇİN SARAYINI BASAN KÜRŞAD BİZİMLEDİR”

 

Biz bu ruhla her zorluğu aşmak ve her uçurumu geçersiz kılmak mecburiyetindeyiz. Yoksa başkalarına benzeme alışkanlığa milliyetçiliğe bir şey kazandırmayacağı gibi, uzun vadede tersine çevirecek acı sonuçlara neden olacaktır. Biz yolumuzu ülkümüzü 43 yıl önce dokuz ışıkla belirledik. Başbuğumuz Türkeş beyin işaretiyle yola koyulduk. Çin Sarayı 40 ülküdaşıyla basan Kürşad bizimledir. Milletin tüm evladı bizimledir. Söğüt Ruhu Ertuğrul Gazi hoca bizimledir. Alperenler, akıncılar bizimledir.

 

MİLLİ MUTABAKAT METNİ

 

Hazırlamış olduğumuz dokuz maddelik Milli MUtabakat Metnini açıklamak istiyorum:

 

1- Türkiye Devleti sokakta bulunmamıştır. Sokağa teröre ve Ak Parti’ye teslim edilmeyecektir.

2- Türkiye Cumhuriyet Devleti tektir, ülkesi bütündür.

3- Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kurucusu ve sahibi topyekun büyük Türk milletidir.

4- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes din dil mezhebe bakılmaksızın Türk milletinin eşit ve saygın fertleridir.

5- Türk milletine yeni vatandaşlık arayışları boştur.

6- Türk milleti varsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de ilelebet payidar kalacaktır.

7- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına Türk milliyetçileri iri diri olduktan sonra kimse son ihanet vuruşunu yapamayacaktır.

8- Bu yüzden ülkücü hareketin sessiz duyarsız kalması da asla düşünülemeyecektir.

9- Türkiye bizimdir, bu aziz vatan hepimizindir.

 

DUA İLE KONUŞMASINI BİTİRDİ

 

Şairimiz Arif Nihat Asya’dan ilham alarak hazırladığım duayı okumak istiyorum:

 

Minarelerimizi ezansız, gökyüzümüzü bayraksız bırakma Allah’ım. Biliyoruz hasma karşı koymasını, bizi cansız bırakma Allah’ım. Bizi havasız susuz ve vatansız bırakma Allah’ım. Biz ki bin yıllık kardeşlik dedik, bizi ayrı düşürme Allah’ım. Biz ki bağımsızlıkta karar kıldık, bizi esaret altında bırakma Allah’ım. Felaketleri at hanemizden bizi gaip koyma Allah’ım. Milletimi yaşat, devletimi var et, sen bizden varlığını esirgeme Allah’ım. Bozkurt’un başını dik, üç hilalin geleceğini kutlu et Allah’ım.

 

KURULTAY'A SÜRPRİZ BASKIN

 

MHP’nin 10. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Arena’da devam ediyor. MHP liderini seçmeye hazırlanırken kongre salonu içinde kapalı mekanda sigara içilmesi sosyal medyayı sarstı.

 

Haberleri ihbar kabul eden Sağlık Bakanlığı Ankara Arena’ya şu dakikalarda yetkililerini gönderdi. Bakanlık yetkilileri sigara içildiğini tespit ederse tutanak tutacak. Arena’ya sigara cezası gündeme gelecek.

 

KORAY AYDIN RESMEN ADAY

 

MHP Kurultay'ında Koray Aydın gerekli delege desteğini alarak resmen aday oldu. Adaylığı kürsüden divan başkanı Tuğrul Türkeş tarafından açıklandı. Açıklama üzerine salon Aydın taraftarlarının yoğun tezahüratlarıyla inledi.

 

MHP'nin 10. Büyük Kurultayında genel başkan adaylarının kaç delegenin oyları ile aday gösterildiği belli oldu.

 

Devlet Bahçeli: 401 delege

Koray Aydın: 72 delege

Musavaat Dervişoğlu: 40

 

MHP Tüzüğüne göre, bir genel başkan aday adayının aday olabilmesi için en az 40 delege tarafından aday gösterilmesi gerekiyor.

 

BAHÇELİ ADAY OLDU AMA KONUŞMAYACAK

 

MHP lideri Devlet Bahçeli, kurultay açılış konuşmasını yaptığı için aday olmasına rağmen "haksız rekabet olmaması için" konuşma hakkından feragat etti.

 

TRİBÜNLERİN HAKİMİYETİ KORAY AYDIN'DA

 

MHP Kurultay'ında mali raporun ibra edilmesinin ardından tribünlerin hakimiyeti tamamen Koray Aydın'a geçti. Sürekli "Koray Başbakan" ve "Koray'ın sesini duymaya geldik" diye slogan atan Aydın taraftarları Divan Başkanı Tuğrul Türkeş'in konuşmasını bile engelliyorlar.

 

hbr365

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kadar umrunuzda olsa,AKP'nin en zor zamanlarında yanında olmazdınız.O kadar ki,başbakanın MHP'yi muhalefet partisi olarak gördüğünden bile şüpheliyim.Ne Bahçeli'den ne de MHP'den hiç şikayetçi değil.Kaç tane mitinginde MHP'ye yüklendi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TRİBÜNLERİN HAKİMİYETİ KORAY AYDIN'DA

 

MHP Kurultay'ında mali raporun ibra edilmesinin ardından tribünlerin hakimiyeti tamamen Koray Aydın'a geçti. Sürekli "Koray Başbakan" ve "Koray'ın sesini duymaya geldik" diye slogan atan Aydın taraftarları

 

eeee o kadar tribüne oynadı ve hakimiyeti ele geçirdi de o yüzden mi Bahçeli 401 oy alırken Koray Aydın 72 oy aldı?? bu nasıl hakimiyet :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

 

eeee o kadar tribüne oynadı ve hakimiyeti ele geçirdi de o yüzden mi Bahçeli 401 oy alırken Koray Aydın 72 oy aldı?? bu nasıl hakimiyet :)

 

MHP için hayırlısı olsun diyecem de...Benim dememle olmaz herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kadar umrunuzda olsa,AKP'nin en zor zamanlarında yanında olmazdınız.O kadar ki,başbakanın MHP'yi muhalefet partisi olarak gördüğünden bile şüpheliyim.Ne Bahçeli'den ne de MHP'den hiç şikayetçi değil.Kaç tane mitinginde MHP'ye yüklendi ?

çok güzel bir noktaya temas etmişsiniz ellerınıze saglık. agzından akp yi düşürmüyor ama aynen dediğiniz gibi akp sıkıştıgında bu mhpnın kapısından boş dönmüyor ne hikmetse. biraz samımı ol bahçeli bırazcık bari!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hehehe..hehehe..hehe

 

Bahçeli mitingte, mhp nin akepe ve y-chp ile bir arada anılmaması gerektiğini ve bunu söyleyenlerin yanlış bir kanıda olduğunu söyledi…

 

Bahçeli akepe ve mhp nin tabanının birbirine yakın olduğunu bilir herhalde…mhp nin uzak olduğu chp ve bdp zihniyetidir…bahçeli bunu bazen unutuyor…mhp tabanın tepkisiyle, uzun bir süreçte muhalif olmanın getirisiyle bayağı bi yakınlaştığı ychp den uzaklaşmaya başladı…bunu tabanın tepkisiyle yaptı…yoksa chp ile bayağı bir kankaydı geçmişteki mücadelelere,ülkülere ve milliyetçi mukaddesiyatçı yapısına sırtını dönmüş bir haldeydi…

 

Mhp nin iktidara yüklenmesini doğal buluyorum…bazılarında haklılık payıda var…ama günümüz dünyasında mhp bazı söylemlerindeki çelişkileri çözümlemelidir…yine mitingdeki genel söylem ve sloganlarda parti içerisindeki ulusalcı ve Türkçü Turancı yapıyı bir yandan kızdırırken bir yandanda sevindiriyor…mhp bu çelişkiyede çözüm getirmeli…ulusalcı ve atsızcı unsurları partinin bünyesinden temizlemelidir…bahçelinin mitingte yuhalattığı bazı iddiaları aslında dikkate almalıdır…mitingte yuhlanan ve alkışlanan olguları ve aralarındaki bağları iyi analiz etmelidir…mhp söylemlerinde Şamanist ve mitolojik saçmalıklardan uzak durmalıdır…yoksa şerefli Türk Halkının oyunun çoğunluğuna hiçbirzaman sahip olamayacaktır…mhp bunun farkında ama bu mitinglerdeki söylemleriyle halen daha bazı kafaları okşama derdinde olduğunu görmekteyiz… küçük kafaları okşama derdiyle büyük kafaları kaybediyor…mhp, neden akepe kadar oy alamadığını iyice düşünmeli ve artık sırtındaki yüklerden ve sülüklerden kurtularak tarafını bulup yolunu seçmelidir….

 

Akepe ve mhp arasında ufak farklar var tabiî ki ortak noktalarıda kendilerini destekleyen,şanlı Türk halkının, milliyetçi muhafazakar Türk gençliğinin,alperenlerin,akıncıların ve mücahitlerin beklentilerini karşılamaktan uzak olduklarıdır…

Türk milletinin ve gençliğinin gerçek anlamda milliyetçi-muhafazakar bir siyasi oluşuma ihtiyaç duyduğu güngeçtikçe daha açık bir biçimde görülmektedir….

 

Ama tüm bunların dışında bence mitingin en güzel kısmı, bahçelinin konuşmasının bitiminde alıntı yaptığı büyük Türk Şairi üstad Arif Nihat Asya nın içten bir duadan oluşan muhteşem ‘’biz kısık sesleriz’’ şiiridir…Nur içinde yat Arif Nihat Asya ..Allah rahmet eylesin ruhuna…

 

 

Biz, kısık sesleriz.. minareleri,

 

Sen, ezansız bırakma, Allah’ım

 

Ya çağır şurda bal yapanlarını

 

Ya kovansız bırakma, Allah’ım!

 

Mahyasızdır minareler.. göğü de

 

Kehkeşansız bırakma, Allah’ım

 

 

 

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu

 

Müslümansız bırakma Allah’ım

 

 

 

Bize güç ver.. cihad meydanını

 

Pehlivansız bırakma, Allah’ım

 

Kahraman bekleyen yığınlarını

 

Kahramansız bırakma Allah’ım

 

Bilelim hasma karşı koymasını

 

Bizi cansız bırakma, Allah’ım

 

 

 

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu

 

Müslümansız bırakma Allah’ım

 

 

 

Yarının yollarında yılları da

 

Ramazansız bırakma, Allah’ım

 

Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü

 

Ya çobansız bırakma, Allah’ım

 

Bizi Sen sevgisiz, susuz, havasız

 

Ve vatansız bırakma, Allah’ım

 

 

 

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu

 

Müslümansız bırakma Allah’ım

 

ARİF NİHAT ASYA

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...