Jump to content

Sandy Kasırgasın'ın Vurduğu ABD'de Ölü Sayısı 88'e Çıktı..


Muhteva

Önerilen Mesajlar

Sandy kasırgasın'da ölenlerin sayısı 88'e çıktı

ABD'nin Doğu yakasındaki eyaletleri vuran Sandy Kasırgası yüzünden yaşamını yitirenlerin sayısı, iki çocuğun daha cansız bedenlerinin bulunması ile birlikte 88'e çıktı. Karayipler ve Kanada'yla birlikte kasırganın yol açtığı ölümler 157'ye yükseldi.

 

Gerek yol açtığı ölümler gerekse maddi hasarlar yüzünden maliyeti beklenenden büyük olan Sandy kasırgası, hızı saatte 140 kilometreye yaklaşan rüzgar ve sağanak yağmur ile ABD'nin özellikle Doğu yakasındaki eyaletlerinde hayatı felce uğrattı. Sandy Kasırgası'nın 17 eyalette 4.9 milyon insanin hala elektrikten yoksun olduğu belirtildi.

 

Karayib ülkelerinde 67 kişinin ölümüne yol açtıktan sonra ABD'nin Doğu yakasını vuran Sandy Kasırgası, Kanada'da da 2 kişinin ölümüne yol açtı. Sandy Kasırgası'nın yol açtığı ölümler şimdiki bilgilere göre toplam olarak 157'ye yükseldi.

 

Amerikalı yetkililerin verdikleri bilgilere göre, Sandy Kasırgası'nın neden olduğu ölümlerden yarısına yakını New York'ta, çoğunluğu şiddetli rüzgar nedeniyle devrilen ağaçlar yüzünden kaynaklandı. New Jersey'de de 8 kişi yaşamını yitirdi. Yetkililer, enkaz çalışmaları sürdükçe ölü sayısının artmasından çekindiklerini bildirdi.

 

Cnn turk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...