Jump to content

Nine'den Bakan Şahin'e: "Maşallah Allah Akıl Fikir Versin"


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

[h=1]Ayşe Nine'den Bakan Şahin'e: Maşallah[/h] [h=2]Aydın'da bulunan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile yaşlı kadın arasında güldürüne diyalog[/h] 791768_detay.jpg?1352224728favorilere_ekle_btn.png

 

 

Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı'nın düzenlediği toplantı için Aydın'a gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile bir yaşlı kadın arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Tanımadığı Bakan Şahin'in ismi soran yaşlı kadın, Şahin'e telefon numarasını ezberletti.

 

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından Aydın Ticaret Borsası'nda düzenlenen "Jandarma Bölge Komutanlığı'nın Sorumluluk Alanındaki İllerin Turizm Ve Asayiş Değerlendirmesi" toplantısına katıldı. Bakan Şahin'in turizm konusundaki konuşması ve jandarma tarafından hazırlanan slayt gösterisinin ardından toplantı tamamen basına kapatıldı.

 

Toplantıda Türkiye turizmini değerlendiren Bakan Şahin, "Türkiye, 2011 yılında 31 milyonu aşan turist sayısıyla dünyada altıncı, turizm gelirinde ise 23 milyar dolar ile dokuzuncu sırada yer aldı. Turistlerin gidecekleri yeri seçmelerinde çeşitli beklenti, ihtiyaç ve öncelikler etkili olmaktadır. Bu önceliklerin en önemlilerinden birisi şüphesiz güvenlik olgusudur. Kamu düzeninin sağlanması ve korunması konusundaki imaj, tatile çıkma aşamasında turistin tercihini etkilemektedir. Turistler için gerek yolculuk esnasında gerekse de gidilen yerlerde can ve mal güvenliğinin ve asayiş şartlarının en iyi şekilde sağlanmış olması çok önemli bulunmaktadır" dedi.

 

"MAŞALLAH SUPHANALLAH. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN"

Bakan Şahin, toplantı salonundan ayrılmasının ardından Vali Kerem Al'ı makamında ziyaret etti. Aydın Valiliği önündeki kalabalığı gören Ayşe Tülü (74) isimli yaşlı kadın, içeride bir bakanın olduğunu öğrenince görüşmek için yaklaşık 1 saat kapının önünde bekledi. Valilik çıkışında Bakan Şahin'i selamlayarak karşılayan Tülü, Şahin'in elini sıkarak "Hoşgeldin" dedi. "Maşallah suphanallah. Allah akıl fikir versin" diyerek Bakan Şahin'i yanaklarından öpen yaşlı kadın, "Seni görmeye tamah ettim. Bu yüzden köye giden arabayı kaçırdım. Ben Türkiye'nin Cumhuriyet Ninesiyim" diye konuştu.

 

BAKAN ŞAHİN'E: "ADIN NE SENİN?"

Bakan Şahin'i, hastalığını atlatması nedeniyle yapacağı mevlide davet eden Tülü, Bakan Şahin'in sırtını sıvazlayıp, "Adın ne senin? İsmin ne?" deyince, Bakan Şahin gülmeye başladı. Yaşananlara aldırış etmeden konuşmaya devam eden yaşlı kadın, "Ben Türkiye'nin Efe Ninesiyim. Aydın'ın Devlet Ninesiyim. Fakirlerin annesi, şehitlerin ninesiyim. Köyümün de ağasıyım. Tamam mı?" diyerek konuşmasını sürdürdü. Yaşlı kadın ile Bakan Şahin arasında geçen diyalogları çevredekiler gülümseyerek izledi. Yaşlı kadını büyük bir sabırla dinleyen Bakan Şahin, "Bir köye bir ağa yeter" dedi. Şahin'in bu sözü üzerine daha da mutlu olan Ayşe Tülü, "Doyulacak insan değilmişsin. Beklediğime değdi doğrusu. Allah razı olsun, köye de beklerim" şeklinde konuştu.

 

BAKANA TELEFONUNU EZBERLETTİ

Bakan Şahin'e köyünün ismini ve telefon numarasını söyleyen Tülü, Bakan Şahin'in telefon numarasını unutmaması için ezberlemesini istedi. Bakan Şahin'in telefon numarasını yanlış söylemesi üzerine yaşlı kadın, Bakan Şahin'den telefon numarasını tekrar söylemesini istedi. Yaşlı kadına "Bana telefon numaranı söylettirdin ama herkes numaranı öğrendi. Ama ben bilerek kod numarasını söylemedim" diye takılan Bakan Şahin, yaşlı kadına tekrar sarıldıktan sonra makam aracına binerek Aydın'dan ayrıldı.

 

Kaynak : HT

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...