Jump to content

Prof. den İlginç Açıklama


ALACAKARANLIK

Önerilen Mesajlar

395102_536253389722313_1756126492_n.jpg

 

 

Profesörden şoke eden açıklama......

 

"Yıllardır dokturum ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım"

 

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre Programı'nda, dün akşam, sağlık sektörü mercek altına alındı.Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Prof. Dr. İlknur Aslanoğlu ve Prof. Dr. Gülümser Heper'in konuk olduğu programda, hastaların nasıl müşteri olarak görüldüğü, küresel tıp endüstrisi ve ilaç kartellerinin, dünya sağlık sistemine nasıl yön verdiği çok çarpıcı tespitlerle gözler önüne serildi.

 

 

"SAÇ BOYALARI MEME KANSERİ YAPIYOR"

Programda söz alan, Prof.Dr. Ahmet Özdoğan, günümüzde önleyici tedavinin göz ardı edildiğine dikkat çekerken, "Bugün tıp önce hasta et, sonra tedavi et" anlayışı üzerine kuruludur. İlaç endüstrisinin ayakta kalabilmesi, hastalıkların sürmesi ve yayılmasına bağlıdır. Yıllardır saç boyalarının meme kanserine neden olduğunu söylüyoruz ama kimse duymuyor. Dünya'da 85 bin çeşit kimyasal katkı maddesi var, 3 bin çeşit gıda katkı maddesi var Neden? Çünkü sizi daha çok hasta etsin tedaviye para harcansın, endüstrinin çarkları dönsün." şeklinde konuştu.

 

PROF.DR KILIÇASLAN: ALLAH BİZİ SAĞLIK SANAYİNDEN KORUSUN

Göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan da Türkiye'yi de kıskacına alan küresel tıp endüstrisinin neredeyse tüm ulusları kendisine bağımlı hale getirdiğine dikkat çekerken "Her sabah evden çıkarken, Allah bizi sağlık sanayinin eline düşmekten korusun diye dua etmek lazım" dedi.

 

"YILLARDIR DOKTORUM İLAÇLA İYİLEŞEN HASTAYA RASTLAMADIM"

Hasta mıyız? Yoksa müşteri mi? sorusunun yanıtının arandığı Deşifre Programı'nda Kardiyolog Prof. Dr. Gülümser Heper'in şok eden açıklamaları dikkat çekti..

 

Heper: "Yıllardır doktorum, ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım, ilaçlar hastalığı bir süreliğine uyutuyor, hastalık sonra tekrar nüksediyor. Ben hastalarımı uyarıyorum, ne olur bana hasta olarak gelmeyin. Hastalıklardan korunmaya çalışın. Koruyucu tedavi hastalığın tedavisinden daha önemlidir." uyarısında bulundu.

 

Küresel ilaç kartelleri ve tıp endüstrisinin dünya çapında sağlık hizmetlerini kontrol ettiğini belirten Heper, "Bu sisteme direnen ülke Küba'da sağlık hizmetleri ücretsiz, devlet tarafından karşılanıyor, bu yüzden birçok hastalık yok. Söz gelimi ne kolesterol hastalığı ne de kolesterol ilacına Küba'da rastlayamazsınız" dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet bu alanda uzman haylice yaşlı bir doktor vardı ismini hatırlayamıyorum tv yede çıkmıştı ..bu doktora bir tanıdığımızı götürmüştük ..kemoterapi vermedi ..süt ,kaymak ,yumurta bal ye dedi ..diyeti bırak ..

bunları evinden eksik etme dedi ..hatta anlattığına göre kanser hastası bir kadına vitamin vermiş ve kadın düzelmiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten şu şekilde olduğunu söylemişlerdi;Hastalık geçmez,biz doktorlar sadece yaşama sürecini uzatıyoruz, verilen bir ilaçla bir süredaha uzatılır. ...Hastalık vücutta barınıyor fakat seyri yavaşlıyor.

Bu üzücü bir haber oldu yine de.. 9_9

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

özellikle kanser hastalarının hayatıyla oynanıyor ..

bazı şerefsiz doktorlar ilaç firmalarıyla yaptıkları anlaşmalardan dolayı o ilaçları standart hastaya dayıyor ..! bunlar çok yazıldı çizildi ,anlatıldı ..

hipokrat yeminini unutan bu mahlukar ceplerini insanların hayatı canı karşılığı dolduruyor ..!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Acil durumlar ve cerrahi müdaheleler dışında tıbbın esas olarak korunma için varolduğuna inananlardanım, hatta tamamlayıcı tıp önümüzdeki yıllarda daha yaygınlaşır inşallah....İlaç firmalarının ; akupunktur eğitimlerine çelme takmaya çalıştıklarını biliyoruz, çünki ilaç kullanımını azaltacak ucuz ve etkili bir yöntem.....Dünya para üstüne dönüyor, sağlıkta bari olmasaydı....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vallahi hastalık geçebilirde ..benim babam 20 li yaşlarında tamamen götürücü diye nitelendirilen hoçkin kanseri geçirdi ..şimdi altmış yaşında neredeyse ama ne tekrar etti nede onu öldürdü ..

demek ki geçebiliyormuşş. ilk önce kan verilmiş ünitelerce ..kemoterapi ise abartmadan yapılmış..

 

maşallahı var ..sporda yapıyor senelerdir ..eski body şampiyonlarından :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

babamın gördüğü normal dozda kemoterapi bile bağışıklık sistemini zedeledi..

kanser bitti sarılık başladı ..sarılık bitti kolit uzun zaman sürdü..ama maşallahı var pederin .:)

iyi dayandı ..daha sonra hacca gitti ..gittiği gün hastalandı ..ertesi gün ise ne kolit kaldı nede başka bir hastalık..

mucizeydi resmen ..kolitte bitti ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"kemoterapi " yaparken doktorlar bunun zaralari yan etkilerinide soylerler en azindan.... cok agir bir sey vucuda resmen bir zehir atiyorsunuz...ehh tabi kotu hucreler oldugu gibi iyi hucreler de nasibini aliyor...

 

ispanaknamik : biraz gec ama gecmis olsun ..

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...