Jump to content

Puva Tedavisi


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Günümüzde en çok karşılaşılan sedef hastalığı, egzama ve vitiligo gibi cilt sağlığını tehdit eden cilt hastalıklarının tedavisinde son dönemlerde sıkça kullanılan bir tedavi metodu olan Puva ultraviyole tedavisi olmaktadır. Puva tedavisi ile sedef, egzama ve vitiligo gibi deri hastalıkları etkili bir şekilde ortadan kaldırılmakta ve hastalara daha sağlıklı cilt kazandırmaktadır…

 

UVA ışınları ile uygulanan Puva tedavisinin diğer cilt hastalıkları tedavi yöntemlerinden ayıran özelliği güneşışınlarına karşı duyarlılığı arttıran psoralen ile birlikte uygulanmasıdır. Bu zamana kadar bazı egzama türlerinde, sedef hastalığında ve vitiligoda kullanılan Puva tedavisi yüksek derecede başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır.

 

Puva tedavisinin uygulaması ise, içinde özel florasan lambalar bulunan kabinin içerisinde yapılmaktadır. Öncesinde hastaya ışık hassasiyetine karşı duyarlılığı arttırmaya yardımcı ağız yoluyla bir ilaç verilir ve hemen ardından tedaviye alınır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...