Jump to content

10 Kasım Ata'yı Anma Değil Şikâyet Günü Olsun


zehra_38

Önerilen Mesajlar

[h=2]Bu sene Ata'ya sadece iktidar partisi, gericiler, zenciler, göbeğini kaşıyan halk şikâyet edilmeyecek aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi de şikâyet edilecekler arasına girmiş. Bu bir milattır.[/h]Bu başarıyı CHP kendi yöneticisine gösterdiği anlayışsızlıkla elde etmiştir. Bir haftadır <linkz id="linkz5" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">medyadan</linkz><linkz id="linkz4" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">takip</linkz> ettiğimiz; daha bir hafta önce CHP <linkz id="linkz3" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">İstanbul Kadın</linkz> Kolları Başkanı olan <linkz id="linkz7" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">Yüksel</linkz> Çavuşoğlu yapacak bu şikâyeti. Malumunuz; Ak Partili <linkz id="linkz6" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">kadın</linkz>bakanı övdüğünden partisinden zorla istifa ettirildi.

Çavuşaoğlu Twitter hesabından aynen şunları söylemiş.

“Yıllarımı verdim Aylin, <linkz id="linkz8" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">çocuk</linkz> doğursam 12 yaşında olurdu. Karda, kışta, <linkz id="linkz9" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">sıcakta</linkz>... Dayak da yedim partim uğruna” “10 Kasım'da Ankara'dayım, Atama şikâyete gideceğim! Diyeceğim ki; Atam, senin arkandan hiçbir şey yapmadık, yaptıklarını tükettik. Şimdi bir bilen çıkmış bize hükmediyor.”

CHP''ye yıllarını vermiş ve hatta <linkz id="linkz10" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">çocuk</linkz> dahi doğurmamış... Kariyerini eşleri için terk etmiş ve eşleri tarafından ihanete uğramış <linkz id="linkz12" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">kadınların</linkz> can acısıyla ettiği laflara da benziyor. “Yemedim, yedirdim; giymedim giydirdim” diye de kendine nankör olan çocuğuna sitem eden bir <linkz id="linkz11" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">kadını</linkz> da görüyoruz.

Tabi <linkz id="linkz14" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">Yüksel</linkz> Hanım için üzüldüm. Hangi parti olursa olsun <linkz id="linkz13" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">özellikle</linkz> her partide <linkz id="linkz16" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">kadın</linkz> emeği inanılmaz derecede çoktur. Ve maalesef çoğunluk <linkz id="linkz15" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">kadınlar</linkz>, siyasetin görünür yüzünde ve karar mekanizmalarında yer alamamakta ya da yok denecek kadar azdırlar.

<linkz id="linkz17" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">Yüksel</linkz> Hanım gitmişken bu durumu da Atasına şikâyet etmesini tavsiye ederim ama inancım ve itikadım gereği ölülerden, türbelerden, hazretlerden hiç medet ummam.

Belki de CHP'yi iktidardan ve etkili muhalefetten alıkoyan rasyonel olan düşünceden uzaklaşmış olması ve ölülerden medet ummasıdır. Kendilerini hiçbir zaman duymayacak olan; ölmüş önemli bir şahsiyete yaptıkları şikâyetleri; onları hiçbir zaman duyamayacağını kabul ettiklerinde, modern bir yaşamda etkili bir muhalefeti gerçekleştirebilirler. Ama tabi bu (ölülerden medet ummak) da bir inançtır ve herkesin inancı, dini kendinedir.

Obama'nın Zafer sonrası konuşmasından etkilenip hakkında yazanlar

Ertuğrul Özkök: Türkiye'den de zenci bir Başbakan beklemekte. Tabii Türkiye'nin zencisi Başbakan hem Alevi hem de Kürt olacak ona göre. Bana göre de başörtülü bir kadın olabilir.

Yani yıllar boyunca acılar çekmiş, haksızlığa uğramış, ama aynı acıları ve haksızlıkları başkasına çektirmek istemeyen, yani çekmiş ama çektirmeyecek… Küsmemiş, küstürmeyecek bir siyasetçi…” demiş Özkök. Aslında iktidardakilerin çok acı çekmiş olduklarını ama kendileri de acı çektiriyor, intikam alıyor demek istemiş. Eğer gerçekten adaleti yerine getirmek yerine dengesini kaybetmiş bir intikam peşindeyse bu iktidar, karakollardan işkenceyi kaldırmamalıydı... İktidardakilerin inandıkları din ve Peygamberlerinin tavrı adına intikam almak değil affetmek evladır.

Hayrettin Karaman, Obama'nın “ Sizlerin çabalarıyla, Allah'ın yardımıyla bu yolda ilerleyeceğiz ve dünyadaki en büyük ülkeyi daha da ileriye götüreceğiz” sözlerinden etkilenip ve hoşlanıp: “Güçlü başkan ümitli, ama ümidi kör ve hayali değil; halkının çabası ve Allah'ın yardımı şartına bağlı. Bizim siyasilerimize de bu değeri hatırlatıyorum: Boş çekişmeleri, illa da iktidar hırsını bir yana bırakın, hep birlikte ülke için çalışın ve kulu olduğunuzda Allah'a güvenin” demiş. Ne diyelim iyi demiş herhalde; iktidar ve muhalefetin son tartışmalarına gönderme yapmış belli.

Yani anlayacağınız ülkemiz yazarlarının her kesimi Obama'nın seçilmesine hem sevinmiş hem de bu vesile ile demek isteyip de diyemediklerini söylemişler.

Ben de açıkçası Obama'nın tekrar kazanmasına sevindim mi desem yoksa Romney'den daha mı evladır desem… Romney çok itici ya! Her şeyiyle…

Ama Obama'nın seçim zaferinden sonra yaptığı konuşmanın, demek isteyip de diyemediklerimi söylemem için vesile olamadığına da ayrıca sevinçliyim.

Hacer Aydın - Haber 7

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eh ilk ben şikayet edeyim o zaman....

 

sevgili atam yattığın yerler nur olsun..

 

cumhuriyeti ilk emanet ettiğin parti ve onun başı sen öldüğün gibi paralardan resmini kaldırdı ,sevgili atam sen öldüğün gibi bu ülkeyi emanet ettiğin parti bu milleti yoksulluğa mahkum etti bir dilim ekmeği bile karneyle verdi bu millete..sevgili atam senden sonra bu ülkeyi bile yönetmeyi beceremeyenler bu ülkeyi darbeler ve muhturalar ülkesi haline getirdi devlet adına bir çok cinayetler işlendi çok kişi işkencelerle öldürüldü..

 

sevgili atam bu ülkeyi emanet ettiğin parti bu ülkede yaşayan kız çocuklarımızı senin laiklik devriminide kullanarak kendi ideolojisi için kendi marxsist leninist sosyalist fikirlerini sinsice işletmek için lakiklik adına başörtülü diye kızlarımızı üniversitelerden kovdurdu üniversite önlerinde coplattı anneleri çocuklarının yemin törenlerine almadı başörtülü diye meclisten bu ülke kadınlarını kovdu bu milletin asıl vatandaşlarına zulmettiler laiklik fikrini kullanarak..sevgili atam senden sonra gelenler bu ülkeyi yolsuzluklar hırsızlıklar ülkesine çevirdi hayali ihraacat kralları bu ülke vatandaşlarını soydu bu milletin hakkını yedi bankaların içleri boşaltıldı hırsızlıklar yolsuzluklar bu millete fatura edildi ödettirildi..sevgili atam senin en büyük hayalin muasır medeniyetlerle uğraşmak yerine bilim adamları siyasetle saçla sakalla etkle başörtüyle uğraştı askerler adeta bu milletin başına kral kesildi devlet içinde devlet oldu yargılanamaz hesap sorulamaz oldu bu milletin vergilerini ordu evlerinde rakılarla şaraplarla alemlerde yediler..milleti dinci gerici yobaz diye sınıflara böldüler..

 

sevgili atam bu milleti soyanlar hırsızlar yolsuzlar beceriksizler hala utanmadan sıkılmadan hala senin huzuruna anıtkabire gidiyorlar yüzleri bile kızarmadan..sevgili atam sen rahat uyu artık türkiye bu bize amanet ettiğin vatan dünya devi bu ülke muasır medeniyetlerde yerini aldı artık dünyada söz sahibi bir ülke ve emin ellerde...ruhun şad mekanın cennet olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-Kendi kültürüne,diline ve kurucusuna düşman olan Arapçıları,

-Atatürk'ün cami kapattırdığını ve din düşmanı olduğunu söyleyen çakma tarihçileri,

-Dinlediği masallar yüzünden hilafet ve saltanat aşkıyla yanıp tutuşan Vahdettinperestleri,

-İman ettiği kitabın içinde ne yazdığından habersiz olan ve imanı sakalın boyu ile denk tutan yobazları,

-Saygı duruşu sırasında sokakta sigara içen ve Ata'yı umursamayan densizleri "Atatürkçü" diye yutturmaya çalışan yalancıları,

-Atatürk'ün "Deccal" olduğunu söyleyen bir adama İslâm alimi diye tapan putperestleri,

-Atatürk'e hakaret edildiğinde "Kimse kimseyi sevmek zorunda değil" gibi bir savunma yapıp,söz konusu İsmet İnönü olduğunda herkesten fazla Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı gibi görünmeye çalışan riyakârları,

-Bağımsız Kürdistan hareketlerini destekleyenlere karşı konan tavra "Katliam" diyerek,Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatan ve camiye asılan Türk bayrağını "Irkçılık" olarak tanımlayan bölücüleri,

 

Allah'a havale ediyorum ve önümüzdeki 10 Kasım,gerek gazetelerde,gerekse televizyonlarda görmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...