Jump to content

İnce'nin Üzerine Yürüyen Öğrenciye Meydan Dayağı


zehra_38

Önerilen Mesajlar

[h=2]Çorum'da CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'ye tepki gösteren bir üniversite öğrencisi tekme tokat dayak yedi.[/h]Çorum'da CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin konuşmasında, Başbakan canın cehenneme sözüne tepki gösteren üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Savaş H., Muharrem İnce senin canın cehenneme diyerek üzerine yürüdü. Bu sırada araya giren partililer genci tekme tokat dövdü. Savaş H.'yi partililerin elinden sivil polisler kurtarıp gözaltına aldı.

Çorum'da bugün Kültür Sitesi'nde CHP Merkez İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce katıldı. Burada bir konuşma yaparak hükümeti eleştiren Muharrem İnce, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Esadın canı cehenneme şeklideki sözleri üzerine başbakan tarafından kendisine Esad'ın canı cehenneme diyebilir ancak bu sözleri ABD'ye söyleyemez şeklinde ifadelerde bulunduğunu iddia ederek, Esad'ın canı cehenneme, Obama'nın canı cehenneme, Başbakan senin de canı cehenneme. Ben kimsenin telefonunu dinlemiyorum, kimseye pusu kurmuyorum, benim 1500 tane korumam yok. Mangal gibi yüreğim var. Ölümden öte köy, Silivri'den öte hasiphane yok. Çağdaş olacağız, çalmayacağız, çaldırmayacağız diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk için 74 yıl sonra Başbakansız tören yapıldığını söyleyen Muharrem İnce, Başbakan bugün tam layık olduğu yerdedir. Sultanı da sever parayı da sever. Cumhuriyet ile hesaplaşma itibarsızlaştırma gayretleri var. 10 yıl sabrettiler şimdi cürratkarlar korkusuzlar. Biz de korkususuz. Başbakan biz siyasete kefen giydik geldik dedi. Biz kefensiz yatanların torunlarıyız. Büyükanıt'ın Ak Partiye birçok hizmetleri oldu. Bu ülkede ne zaman darbeler olsa solcular eziyet gördü, benim partim kapatıldı, milletvekillerim hapse atıldı. Başbakan o zaman top oynuyordu. Bu beladan kurtulmamız lazım. Türkiye'de parlamenter demokrasi güçlenmelidir. Yasamayı güçlendirir milletvekilleri gücünü halktan alırsa bu ülke kurtulur diye konuştu.

Toplantı sonrasında Kültür Sitesi binası çıkışında Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Savaş H. isimli bir genç, Muharrem İnce'nin üzerine yürüyerek, Senin canın cehenneme diye bağırdı. Bu sözler üzerine yumruklar havada uçuştu. Muharrem İnce'nin üzerine yürüyen Savaş H.'ye CHP'li bir grup yumruklarla saldırdı. Bu arada arayan giren sivil polis, genci kalabalığın arasında çıkarıp gözaltına aldı. Savaş H.'nin arkadaşları ise olaya tepki göstererek, Bu nasıl demokrasi. Bizim yorum yapma hakkımız yok mu diye bağırırken, polis tartışmaların büyümemesi için gençleri bölgeden uzaklaştırdı. İnce'nin şikayetçi olmaması üzerine Savaş H. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

 

 

Kaynak: DHA

 

 

 

 

 


Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

muharrem-ince-gerginlik.jpg

Üniversite öğrencisi "Canın cehenneme" diyerek Muharrem İnce'nin üzerine yürüdü.

 

 

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin parti toplantısında söylediği "Başbakan canın cehenneme" sözüne tepki gösteren üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Savaş H. çıkışta, "Muharrem İnce senin canın cehenneme" diyerek üzerine yürüdü. Bu sırada araya girenler oldu ve çıkan arbedede tartaklanan Savaş H.'yi, dövülmekten sivil polisler kurtardı.

Çorum'da bugün Kültür Sitesi'nde CHP Merkez İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce katıldı. Burada bir konuşma yaparak hükümeti eleştiren Muharrem İnce, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde "Esadın canı cehenneme" sözleri üzerine başbakan tarafından kendisine "Esad'ın canı cehenneme diyebilir ancak bu sözleri ABD'ye söyleyemez" şeklinde ifadelerde bulunduğunu anlattı. İnce ardından, "Esad'ın canı cehenneme, Obama'nın canı cehenneme, Başbakan senin de canı cehenneme. Ben kimsenin telefonunu dinlemiyorum, kimseye pusu kurmuyorum, benim 1500 tane korumam yok. Mangal gibi yüreğim var. Ölümden öte köy, Silivri'den öte hapishane yok. Çağdaş olacağız, çalmayacağız, çaldırmayacağız" diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk için 74 yıl sonra Başbakansız tören yapıldığını söyleyen Muharrem İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Başbakan bugün tam layık olduğu yerdedir. Sultanı da sever, parayı da sever. Cumhuriyet ile hesaplaşma itibarsızlaştırma gayretleri var. 10 yıl sabrettiler şimdi cüretkarlar, korkusuzlar. Biz de korkususuz. Başbakan biz siyasete kefen giydik geldik dedi. Biz kefensiz yatanların torunlarıyız. Büyükanıt'ın, Ak Partiye birçok hizmetleri oldu. Bu ülkede ne zaman darbeler olsa solcular eziyet gördü, benim partim kapatıldı, milletvekillerim hapse atıldı. Başbakan o zaman top oynuyordu. Bu beladan kurtulmamız lazım. Türkiye'de parlamenter demokrasi güçlenmelidir. Yasamayı güçlendirir milletvekilleri gücünü halktan alırsa bu ülke kurtulur."

 

Toplantı sonrasında Kültür Sitesi binası çıkışında Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Savaş H., Muharrem İnce'nin üzerine yürüyerek, "Senin canın cehenneme" diye bağırdı. Bu sözler üzerine yumruklar havada uçuştu. Muharrem İnce'nin üzerine yürüyen Savaş H.'yi araya girenler engelledi. Çıkan arbedede tartaklanan Savaş H.'yi dövülmekten araya giren sivil polisler kurtardı.

 

Savaş H., gözaltına alınırken, bir grup arkadaşı ona destek verdi. Savaş H. ile birlikte hareket ettikleri belirtilen grup, "Bu nasıl demokrasi. Bizim yorum yapma hakkımız yok mu?" diye bağırırken, polis tartışmaların büyümemesi için grubu uzaklaştırdı.

Muharrem İnce, şikayetçi olmadığını söyleyince kendisine "Muharrem İnce senin canın cehenneme" diyerek üzerine yürüyen Savaş H. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

 

(DHA)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...