Jump to content

CIA Başkanını İstifaya Götüren Kadın Ortaya Çıktı


zehra_38

Önerilen Mesajlar

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) Başkanı David Petraeus'un görevinden istifa etmesine yol açan, evlilik dışı ilişki yaşadığı kadının, Petraeus'un biyografisini yazan Paula Broadwell olduğu ortaya çıktı.

cia_baskanini_istifaya_goturen_kadin_ortaya_cikti13525735130_h950329.jpg

Amerikan medyasında, konuyla ilgili <linkz id="linkz4" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">bilgi</linkz> sahibi olan ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı<linkz id="linkz3" style="margin: 0px; padding: 0px; outline: none;">yetkililere</linkz> dayandırılarak verilen haberlere göre, ilişki, ABD Federal Soruşturma Bürosu tarafından (FBI), Broadwell'in, Petraeus'un e-posta hesabına erişmiş olabileceği yönündeki bir ihbarın ardından, Petraeus'un e-postalarını araştırırken ortaya çıkarıldı.

Gazetecilerin ısrarlı çabasına rağmen kendisine ulaşılamayan Broadwell, Petraeus'un biyografisini kaleme aldığı, ''All In: The Education of General David Petraeus'' başlıklı kitabı geçen Ocak ayında yayımlanmıştı.

Harvard Üniversitesi ve West Point Harp Akademisi mezunu olan Broadwell, kitabın önsözünde, Petraeus ile 2006 yılı baharında, Petraeus'un o sırada öğrenci olduğu Harvard'ı ziyareti sırasında tanıştığını yazmıştı.

Broadwell, geçenlerde Newsweek dergisinde de ''General David Petraus'un Yaşam Kuralları'' adlı bir makele kaleme almış, makaledeki listenin 5'inci maddesinde, ''Hepimiz hata yaparız. Önemli olan bunların farkına varmak, ders çıkarmak, bu hataları tekrarlamamak ve yolumuza devam etmektir'' ifadesine yer vermişti.

 

Kaynak: AA

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...