Jump to content

Yatak Odası Feng Shuiye Göre


Guest fantoma
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yatak odasının feng shui'si çok önemlidir. Ömrümüzün üçte birini yatakta geçiririz; demek ki yatak odamızda evin her yerinden daha fazla zaman geçiririz. Ana yatak odası ön kapıdan en uzak noktada, çapraz hattın ucunda olmalıdır. Bu simgesel olarak oda sakinlerine daha fazla güven verir ve daha iyi uyumalarını sağlar.

 

Yatağın yerinin önemi yaşamsaldır (ön kapıdan sonra yatağın ve ocağın yerleşimleri çok önemlidir). Yatak öyle yerleştirilmelidir ki, yatakta yatan kişi odaya her gireni görmelidir. İdeali, yatağı kapının çaprazındaki köşeye yerleştirmektir. Yatağın ayakucu doğrudan kapıya bakmamalıdır, çünkü bu Çinlilere tabutu anımsatır. Buna 'ölüm' konumu denir.

 

Yatak açıkta bir kirişin altında durmamalıdır. Kirişin altında yatan kişinin bedeninin tam kirişin altına rastlayan bölümü hastalanır. Kiriş midenize rastlıyorsa, mide rahatsızlığı çekersiniz. Başınızdan geçiyorsa, başınız ağrır. Yatağın konabileceği başka bir yer yoksa, kiriş yatağı keseceğine uzunlamasına durursa daha iyi olur.

 

Yatağın başı bir duvara dayanmalıdır. Bir yanı da duvara dayanabilir. Yatak duvara dayanmazsa, yatakta yatan kişi kendini dengesiz ve rahatsız hisseder.

 

Yatak bir aynaya bakmamalıdır. Yatağa bakan ayna evlilik üzerine büyük gerilim bindirir. Ancak bir nedenle yatan kişi odaya girenleri göremiyorsa, aynalar gerekli olabilir. Doğru bir noktaya konmuş ve odaya girenleri görmenizi sağlayan bir ayna, bu durumu ortadan kaldırır.

 

Yatak uyanan kişilerin hoş bir görüntüyle karşılaşacakları bir konumda olmalıdır. Güzel bir manzaraya açılan bir pencere bu iş için idealdir. Ancak hem yatak doğrudan güneş ışını almamalı, hem de pencerenin dışında doğrudan yatağa yönelmiş Sharlar olmamalıdır. Eğer bunlar mevcutsa ağır perdeler kullanılarak engellenebilir.

 

Geniş gövdeli çekmeceler ve komodinler yatağın yanma konmamalıdır çünkü Ch'i akışını engellerler.

 

Mümkünse yatak pa-kua'da gösterilen yönde olmalıdır. Sağlık ve uzun ömür yönleri daha uygundur elbette.

 

Kadın hamileyken yatak yerinden oynatılmamalıdır, yatağın altının da bu dönemde tozu alınmamalı ve temizlenmemelidir. Çinliler Ling, yani molekül boyutlarında ruhların yatağın altında doğmamış bebeği bekleyerek ona yaşam soluğu (Ch'i) vereceğine inanırlar. Yeni doğmuş bebeklerin odaları Sharlar açısından kontrol edilmelidir çünkü Sharlar bebekleri mutsuz ederek sürekli ağlamalarına neden olurlar.

 

Yatak odasının halısı ve duvarlarının rengi oda sakininin elementiyle uyum içinde olmalıdır. Bu özellikle çocuk odaları için önemlidir.

 

o Çocuğun elementi ahşap/yeşilse, uygun renk mavidir.

o Çocuğun elementi ateş/kırmızıysa, uygun renk yeşildir.

o Çocuğun elementi toprak/sarıysa ya da kahverengiyse uygun renk kırmızıdır.

o Çocuğun elementi metal/beyazsa, uygun renk sarıdır.

o Çocuğun elementi su/mavi ya da siyahsa, uygun renk beyazdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Enerji akşı için uygulanması gereken bir metod feng shui. Uzak doğuda her şirketin bir feng shui danışmanı var. Oradaki banka binaları bile direkt olarak bu metodla yapılıyor en ince ayrıntısına kadar. E ekonomilerine de bakılırsa ve rahatlıklarına inanmak lazım. Feng shui ye göre düzenlenen tüm mekanlarda temiz enerji akışı sağlandığı için bereket huzur ve bolluk sağlanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...