Jump to content

Anadilde Savunma TBMM'de


dogukan34

Önerilen Mesajlar

anadil-tbmm.jpg

Hükümet, açlık grevindekilerin taleplerinden biri olan anadilde savunmayı da kapsayan tasarıyı Meclis'e gönderdi.

 

 

Anadilde savunmayı da içeren hükümet tasarısı, bakanların imzalarının tamamlanmasının ardından Meclis’e sevk edildi.

 

Hükümet tarafından daha önce düğmesine basılan 13 maddelik tasarı, 62. günü geride kalan ve kritk döneme girilen açlık grevlerine çözüm noktasında <adklik id="adklik0">önemli</adklik> görülüyor ancak bu hafta Meclis Genel Kurulu’na gelmesi beklenmiyor.

 

Gece yarısına doğru Meclis’e sevk edilen tasarı önce Adalet Komisyonu’nda görüşülecek; bir ihtimal alt komisyona da gidebilir ve daha sonra Genel Kurul’a gelecek.

Tasarı, KCK duruşmalarında krize neden olan ve 63. gününe girilen açlık grevlerinin gerekçeleri arasında olan anadilde savunmayla birlikte 13 maddeden oluşuyor.

Bunlar <adklik id="adklik1">arasında</adklik>, mahkumların iyi hal koşulları gözetilerek 3 ayda bir eşleriyle görüşme imkanına kavuşması, ağır decerede hasta olan mahkumlara, adli tıp raporuyla mahkumiyetlerine ara verme hakkı tanınması da bulunuyor.

 

BDP DÖNECEK Mİ?

Meclis’e sunulan ve komisyonda görüşülecekolan tasarıyla birlikte, açlık grevleri nedeniyle komisyon çalışmalarına katılmama kararı <adklik style="color: rgb(204, 0, 0); padding-bottom: 1px; font-weight: bold; text-decoration: underline; border-bottom-color: rgb(204, 0, 0); border-bottom-width: 1px; border-bottom-style: solid; cursor: pointer;" id="adklik2">alan</adklik> BDP’nin, bu tavrından <adklik style="color: rgb(204, 0, 0); padding-bottom: 1px; font-weight: bold; text-decoration: underline; border-bottom-color: rgb(204, 0, 0); border-bottom-width: 1px; border-bottom-style: solid; cursor: pointer;" id="adklik3">geri</adklik> adım atıp atmayacağı <adklik id="adklik4">merak</adklik> konusu.

 

mynet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...