Jump to content

Şaka Gibi! Facebook Türk Oldu


TİBET

Önerilen Mesajlar

Dünyayı kasıp kavuran <linkz id="linkz4" style="-webkit-box-shadow: none !important;">Facebook</linkz>'u bir <linkz id="linkz5" style="-webkit-box-shadow: none !important;">Türk</linkz> tescilledi...Dünya devi <linkz id="linkz6" style="-webkit-box-shadow: none !important;">sosyal</linkz> <linkz id="linkz7" style="-webkit-box-shadow: none !important;">paylaşım</linkz> sitesi <linkz id="linkz3" style="-webkit-box-shadow: none !important;">Facebook </linkz>itiraz etti.

saka_gibi_facebook_turk_oldu13527008540_h950664.jpg

<linkz id="linkz9" style="-webkit-box-shadow: none !important;">İstanbul</linkz> Tahtakale'de faaliyet gösteren 'Nayman <linkz id="linkz13" style="-webkit-box-shadow: none !important;">Saatçilik</linkz>'şirketi, 2010'da Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvurarak<linkz id="linkz12" style="-webkit-box-shadow: none !important;">Facebook</linkz> adını tescil ettirmek istedi. Şirketin başvurusu Şubat 2012'de kabul görünce, dünya devi sosyal paylaşım sitesi <linkz id="linkz11" style="-webkit-box-shadow: none !important;">Facebook</linkz> itiraz etti. Ancak TPE, gerçek <linkz id="linkz10" style="-webkit-box-shadow: none !important;">Facebook</linkz>'un itirazını reddedince konu mahkemeye taşındı.

 

Davalı Tünal Nayman kendisini, "Başvurumu yaptım, markayı aldım. Kanunsuz bir iş yapmadım. Herkes bir markayı ister, kimisi alır kimisi alamaz" sözleriyle savundu.

 

Saat markası yapacak

Vatan'ın haberine göre, davalı Tünal Nayman kendisini, "Benim 'Facebook' ile birlikte tescil ettirmiş olduğum 3 markam var. Facebook markasını da istedim ve aldım. Kısmet olursa saat markası olarak kullanacağım. İlk olarak duvar saatlerinde kullanmaya başladım. Ancak asıl amacım kol saatleri için kullanmak. Facebook'un bana açtığı davadan, mahkemeden gelen tebligat ile haberdar oldum. Kötü niyetli değilim. Herkes istediği markayı talep edebilir. Yasal yollardan istedim ve aldım" sözleriyle savundu.

 

Vatan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...