Jump to content

CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin'den Hükümete Eleştiriler


TİBET

Önerilen Mesajlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, hükümeti eleştirerek, "Güya sınır komşularımızla sıfır sorunlu bir dış politika getireceklerdi. 2012'de geldiğimiz süreç, tartışma içerisinde olmadığımız ve kırgın olmadığımız hiçbir komşumuz kalmadı" dedi.

 

Beraberinde Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ve partililer ile birlikte kente gelen CHP Genel Başkanı Yardımcısı Adnan Keskin, CHP İl Başkanlığında partililere seslendi. Keskin, "Türkiye, sınırlarından kevgir gibi her türlü etin girip çıkabileceği bir ülke haline getirildi. Kendi yaylalarımızda, meralarımızda yetişen hayvanlar pazarlarda satılamazken, dışarıdan daha ucuz et ithal ediyoruz. 'Enflasyonu aşağı çekeceğiz' gibi iddialarla Türkiye, kırmızı et ve canlı hayvan ithalatına müsaade etti. Bugün şimdi gebe inekler mezbahanede kesilmeye doğru yola döküldü. Buğdayından mısırına kadar her şeyi ithal eder hale geldik ve dışarıdan canlı hayvan getirecek noktaya geldik" dedi.

 

AK Parti'nin hem iç hem de dış politikada başarısız olduğunu iddia eden Adnan Keskin, "İktidar ne yazık ki beceriksizliğin ve vizyonsuzluğun temsilcisi haline geldi. Bulunduğumuz yerde 'stratejik derinlik' adı altında bir politika yürütmeye çalıştılar. Güya sınır komşularımızla sıfır sorunlu bir dış politika getireceklerdi, bütün komşularımızla barış içerisinde yaşayacaktık. 2012'de geldiğimiz süreç, tartışma içerisinde olmadığımız ve kırgın olmadığımız hiçbir komşumuz kalmadı. Kuzey Irakla çekişmeliyiz, Suriye ile çekişmeliyiz, İran'la çekişmeliyiz, Yunanistan ile çekişmeliyiz, Rusya ve Ermenistan ile çekişmeliyiz. İktidar artık bu konudaki hoyratlığını öyle bir noktaya geldi ki Suriye ile hiçbir sebep ve gerekçe ortada yok iken sıcak çatışmanın eşiğine geldi. Suriye sınırından kimin girdiği, kimin çıktığı belli değil. 370 kilometre Irak sınırına şimdi bin kilometre Suriye sınırını ekleyerek Türkiye de terörün daha yaygınlaşmasına, coğrafi bir alanda hakimiyet kurduğuna ilişkin iddiaların Türkiye'nin gündemine taşımasına neden oldu" diye konuştu.

 

Adnan Keskin, daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Damal ilçesine geçti ve burada açılışlara katıldı. CHP'li Damal Belediye Başkanı Gülcemal Fidan tarafından İkizdere Köyü Camisi'nin yanına yaptırılan morg ve ölü yıkama bölümünün açılışını gerçekleştiren Keskin, Atatürk silüetinin göründüğü Ata (Yukarı Gündeş), Çaybaşı, Serhat, Mustafa Kemal, İnönü, Cumhuriyet mahallelerinde yine belediye olanakları ile yaptırılan cemevlerini açtı.

 

Adnan Keskin, burada yaptığı konuşmada, "Biz de başbakanımıza kötü ve kem söz söylemeden, buradan farklı iki İslami yoruma sahip insanlar olarak, beraberce bu kurdeleyi kesiyoruz. Bütün Türkiye'ye ve özellikle Başbakanımıza örnek olmasını diliyoruz. İnşallah Başbakanımız bu mesajı doğru düzgün algılar" diye konuştu.

 

Sondakika

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam söylediklerinde haksız sayılmaz , akepeden önce çiftçinin milletin durumu daha iyiydi , Bakın bu yahudi dostlarından sonra bu memleket ne hale geldi . Allahın laneti üzerine olsun Recep tayyip erdoğan , bu ülke böyle bir ihanet daha görmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...