Jump to content

"Heykel Meraklısı Biri Değilim"


TİBET

Önerilen Mesajlar

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın heykelini dikeceklerini bildiren BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bu sözlerini tepki için söylediğini açıkladı.

 

"HEYKEL MERAKLISI DEĞİLİM"

 

Cezaevlerindeki açlık grevinde bulunan tutuklulara destek amacıyla Mardin'e gelen Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevi önünde düzenlenen etkinliğe katıldı. Kızıltepe ilçesinde yaptığı konuşmada terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın heykelinin dikilmesi yönündeki açıklamaları sorulan Demirtaş, soruları yanıtladı.

 

Demirtaş, "Ben öyle heykel meraklısı değilim. Ama ben alana girmeden önce on binlerce insanın bulunduğu bir yerde sırf Abdullah Öcalan'ın posteri var diye gazlarla, coplarla polisler gençlere saldırıyor. Ben de bunun üzerine bu açıklamalarda bulundum.

 

EVREN İLE ÖCALAN'I KARŞILAŞTIRDI

 

Kenan Evren darbecidir, binlerce insanın kanında eli vardır. Onun isimini caddele veriyorsunuz, okullara veriyorsunuz, anıtları, büstlerini dikiyorsunuz, ama halkın önder olarak kabul ettiği bir insanın posterini açtınız diye copla, gazla dövüyorsunuz. Buna tepki olsun diye bunu söyledim. Yoksa öyle heykel meraklısı biri değilim" dedi.

 

DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ?

 

BDP Genel Başkanı, Selahattin Demirtaş, açlık grevi yapanları ziyaret etmek üzere geldiği Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, "Kürtlerin katili Kenan Evren'in posteri asılıyor da Öcalan'ın posteri niye asılmıyor? Onun posterleri okullarda meydanlarda asılıyor, Kürt halkı önderinin posteri niye asılmasın? Bal gibi asarız. Biz daha önder Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini." demişti.

 

Sondakika

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...