Jump to content

Biri Çıktı 'Bölücü Başının Heykelini Dikeceğiz' Dedi


ArAz

Önerilen Mesajlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK PartiGenişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda partililere hitap etti.

video_icon.gif Video için tıklayınız...

 

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

 

Bugün artık yenilenmiş ve gençleşmiş bir AK Partivar. Bugün geleceğe çok daha umutlu bakan bir AK Parti var. Türkiye'ye kazandırdıklarımızı tarih sayfalarına kaydediyor.

 

Osmanlı ve Selçuklu'nun tecrübesini devralmış bir milletiz. Hiçbir konuda komplekse ve eziklik hissine kapılamayız. CHP Genel Başkanı, 60 yıl öncesini anlatınca patolojik vaka olarak niteliyor. Patolojik vaka kendi geçmişinden bahsedememiktir. CHPGenel Başkanı ne kendi kişisel tarihinden ne deCHP'nin tarihinden bahsedemez çünkü ikisinde de Dersim var. CHP Genel Başkanı Dersim'in üzerini örtmüştür.

 

Hatasıyla sevabıyla Selçuklu'dan günümüze kadar tarihimize sahip çıkıyoruz. Biz, 1071 ruhunu 2071'e taşıma gayreti içindeyiz.

 

Bizim şehir medeniyetimiz adeta katledildi. CHP'nin tek parti döneminde yüzlerce cami yıkıldı. Eserler tahrip edildi. Şehirler sömürüldü.

 

Yol açmak bahanesiyle birçok şehirde tarih yok edildi. Biz Taksim'i tekrar tarihi ve ruhuyla buluşturacağız. Taksim Meydanı'nda trafiğin alta alınması bile beyefendileri rahatsız ediyor. Gençliğimizde Beyazıt ve Sultanahmet meydanları vardı. Oralarda miting yapardık, şimdi yok.

 

Biri çıktı bölücü başının heykelini dikeceğiz dedi. Bunlar sadece beton dökerler. Kalp taştan olunca ruh da böyle beton hayali görür. Dünyanın her yerinde diktatörlerin heykelleri yıkılırken bunlar heykel dikme derdinde. BDP'ye Doğu'nun CHP'si diyordum, işte şimdi tam CHP oldunuz. Bu millet yeni birCHP zulmüne ve yeni bir faşizm dalgasına izin vermez. Saddam'ın, Stalin'in, Tito'nun, Esed'in heykelleri tek tek yıkılıyor, bunların heykelleri Türkiye'de kaide bile bulamaz.

 

Muhalefet partileri faşizmde yarışmaya devam ederken biz geleceğin temellerini atmaya devam edeceğiz. MHP, "Bu yasa Türkiye'nin üniter yapısını zedeliyor" dedi. BDP ise merkezi yönetimi güçlendirdiğini söyledi. Yapılan her reformun Türkiye'yi böleceğine inanıyorlar. MHP'liler merak etmesin, Türkiye'yi bölecek bir girişim olursa onun karşısında biz sizden daha önce ve sapasağlam dururuz.

 

Muhalefet milletin zihnin bulandırmak için uğraşacak, biz doğruyu anlatacağız. Artık hizmet büyükşehir belediye başkanlığından alınacak. İlçelerin bütçesi daha da güçlenecek. İller arasında hayırda yarışın yansıdığını göreceğiz.

 

Bu yeni düzenlemeyi İstanbul ve Kocaeli'nde başarıyla uyguladık. Yani bu işin acemesi değiliz.

 

527 kişi yaşayan bir belde belediye yüzde 5'ini teşkil edecek memur tahsisi yaparsan bu siyasi nedenledir. Büyükşehirlerde çarpıklığı ortadan kaldırıyoruz. Hizmet kalitesi artırılacak. Belde belediyasinde çalışan personel hak kaybına uğramayacak. Büyükşehir belediyelerinin bütçe payını artıracağız. Büyükşehir belediyelerinin gelirlerinde ortalama yüzde 20 artış sağlanıyor.

 

Demokrasi yerelde başalr hedefi bu yeni yasayla daha da güç kazanıyor. Şark kurnazlığı yaparak seçim kazananlardan olmadık. Her seçimde tek enstrümanımız var, o da hizmettir. Bu yasayla daha çok hizmet anlayışını gündeme getirdik. Bu yeni yasanın neleri getirdiğini tek tek anlatacağız.

 

habertürk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...