Jump to content

Bir Fısla Aldatmaya Son!


Melâl

Önerilen Mesajlar

Hürriyet Sağlık’ta yer alan habere göre; aşk hormonu olarak bilinen oksitosin hormonunun, erkeklerin çekici kadınlardan uzak kalmalarını sağladığı ortaya çıktı.

 

Tek eşli ilişki yürüten 57 heteroseksüel erkek üzerinde yapılan araştırmada, burun spreyiyle oksitosin verilen erkeklerin tanımadıkları çekici kadınlarla aralarındaki mesafeyi, placebo kullanan kontrol grubundaki erkeklere göre 10-15 cm daha uzun tuttuğu görüldü.

 

 

Spreyin bekar erkekler üstünde etkisi yok!

Spreyin bir diğer enteresan noktası da bekar erkekler üstünde etkisi olmaması. Bonn Üniversitesi'nden Dr. Rene Hurlemann, hormonun insanlarda sadakati desteklediğini söylüyor.

 

Hormon, aynı zamanda aile ve çocuklar arasında da güven duygusunu artırıyor, çiftler arasındaki çatışmayı önlüyor. Bu yılın başlarında bir çalışmaya göre ilişkinin en başlarında oksitoksin seviyesi yüksek olan çiftlerin altı aydan daha fazla beraber olma şansı daha fazla.

 

Ancak şimdiye kadar çiftlere oksitoksin verilmesinin ilişkinin sürmesine herhangi bir katkısı keşfedilmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

placebo kullanan kontrol grubundaki erkeklere göre 10-15 cm daha uzun tuttuğu görüldü.

 

konu başlığı ile konu içeriği pek tutmuyor:D

başlıkta bir fıs ile aldatmaya son denilmiş ama teste tabi olanlarda 10-15 cm mesafe uzaklıkta duruyorlar demiş...10-15 cm mesafe pek de güvenli bi mesafe değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...