Jump to content

Suriye Ordusu Teröristleri Vurdu, Ceylanpınar Karıştı


quardian

Önerilen Mesajlar

Suriye Ordusunun teröristlere yönelik operasyonları sürüyor. Suriye Ordusu Türkiye sınırında bulunan Rasulayn ilçesini iki günde 6 kez bombaladı. Türk jetleri sınır güvenliğini sağlamak için keşif uçuşlarına başladı. Olaylar nedeniyle Ceylanpınar ilçesinde esnaf kepenk açmadı, okullar bir hafta tatil edildi, öğretmenler ilçeyi terk etti.

 

suriye_ordusu_teroristleri_vurdu_ceylanpinar_karisti_h6758.jpg

Suriye'de Devlet Başkanı Esad'ı devirmek için çatışan Özgür Suriye Ordusu, Türkiye sınırında Rasulayn ilçesinde karakol bastı. Suriye Ordusu'nun müdahalesi üzerine, silahlı teröristlerle çıkan çatışmanın 2'nci gününde Suriye Ordusu, Rasulayn'da silahlı teröristleri güçlerini havadan bombaladı.

 

TÜRK JETLERİ HAVADA

 

Rasulayn'daki çatışmaların sınıra dayanması üzerine, Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan ''acil'' koduyla kalkan 5 adet F-16 savaş uçağı bölgede keşif uçuşu yaptı.

 

Olası bir sınır ihlaline karşı havalanan F-16 savaş uçaklarına sınır ihlali durumunda vur emri verildiği iddia edildi.

 

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'nda da hareketlilik yaşandı. Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş ve beraberindeki heyet sınırda incelemelerde bulundu.

 

TERÖRİSTLER EĞİTİME VE ESNAFA SEKTE VURDU

 

Sınırın hemen karşı yakasındaki Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde hayat felç oldu.

 

İlçede eğitime haftasonuna kadar ara verildi. Esnaf kepenk açmadı, öğretmenler ilçeyi terk etti. Ulusal Kanal’a konuşan bir öğretmen, “Perşembe, Cuma günü tatil oldu. Sonra Pazartesi, Salı günü de tatil oldu. Bugün de Milli Eğitim anons yaptı Çarşamba, Perşembe, Cuma günü de tatil. Biz de okuldan eşyalarımızı almaya geldik” dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...