Jump to content

AKP Teröristlere Destek Vermeye Devam Ediyor


quardian

Önerilen Mesajlar

[h=2]Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ceylanpınar'daki çatışmalar nedeniyle Suriye'ye nota verildiğini açıkladı. Davutoğlu, "Suriye rejimine açık nota verdik. BM Güvenlik Konseyi ve NATO'ya durumu rapor ettik" dedi. Bakan, bazı yayın organlarında çıkan "Suriye hava sahasını ihlal etti" haberlerini ise yalanladı.davutoglu_suriye_yonetimine_acik_nota_verdik_h6746.jpg[/h]Bakan Davutoğlu, Roma'da İtalya Dışişleri Bakanı Giulio Terzi Sant'Agata ile ortak basın toplantısı yaptı. Bugün Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yaşanan gelişmeler nedeniyle "Suriye yönetime açık nota verdik. BM Güvenlik Konseyi ve NATO'ya durumu rapor ettik. Uluslararası kamuoyunun buna sessiz kalması vicdanları zedeliyor" açıklamasını yaptı.

 

“SORUMLU BM GÜVENLİK KONSEYİ”

 

Davutoğlu, "Bu yaşananların birinci sorumlusu Esad yönetimi. İkinci sorumluluk ise BM Güvenlik Konseyi ataleti. Bu atalet devam ettiği sürece Suriye yönetimi provokasyonlarına kılıf bulmaya devam edecektir" dedi.

 

“SURİYE’YE CEVAP VERİRDİK”

 

Suriye jetlerinin meskun mahallelerinin bombalandığı iddiasını kabul edilemez olduğunu belirten Davutoğlu, Suriye jetlerinin Türkiye sınırını ihlal etmediğini de dile getirerek, "Hava sahamız ihlal edilmedi, edilseydi cevabını verirdik" dedi.

 

TERÖRİSTLER İTTİFAK KURUYOR

 

Suriyeli teröristlerin dünden itibaren her temsiliyetin bulunduğu ortak bir ittifaka vardığını da ifade eden Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bundan sonra uluslararası toplumun üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu.

 

ulusalkanal.com.tr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...