Jump to content

Osman Yıldırım’ın Sicili


quardian

Önerilen Mesajlar

Öz ablasını öldüren, öz yeğenini fuhuşa zorlayan defalarca hapse girip çıkan Osman Yıldırım, Ergenekon savcılarının en çok itibar ettiği Osman Yıldırım bugün Gizli Tanık 9 olarak dinlendi.osman_yildirimin_sicili_h6800.jpg

 

Osman Yıldırım, Ergenekon davasının başından bu yana savcılarla birlikte hareket etti. Savcı Zekeriya Öz'e Sincan Cezaevi'nde ifadesini aldı. Bu ifadelerden sonra kesinleşen Danıştay davası Ergenekon davasına bağlandı.

 

SAVCILARIN "OSMANIM"I

 

Kod adı, Gizli Tanık 9 ancak savcılar ona "Osmanım..." diye hitap ediyor. Danıştay davası Ergenekon ile birleştirilince davanın hem sanığı, hem tanığı hem de gizli tanığı oldu.

 

ÖZ ABLASINI ÖLDÜRDÜ

 

Osman Yıldırım'ın geçmişi karanlık olaylarla dolu. 4 kez adi suçlardan cezaevine giren Yıldırım, her defasında kolaylıkla salıverilmiş. Osman Yıldırım'ın sabıkasında adam öldürmek ve fuhuşa zorlamak gibi adi suçlar yer alıyor.

 

İşte savcıların Osman’ımı Osman Yıldırım’ın sicil kaydı:

 

1. 30 Aralık 2006 tarihinde kasten adam öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah taşımak suçundan 9 yıl hapis cezası

2. Ablasını öldürmek suçundan 20 yıl hapis cezası

3. Nüfus kâğıdında yaptığı sahtecilikten ötürü mahkûmiyet

4. 14 Temmuz 1998 tarihinde öz yeğenine fuhuş yaptırmak suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası

 

ATATÜRK'E HAKARET ETTİ

 

Yıldırım, Danıştay Saldırısını azmettirdiğini ve Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba attırdığını Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde itiraf etti. 27 Haziran 2008 tarihli duruşmada da Cumhuriyete ve Atatürk'e hakaretler yağdırdı.

 

Osman Yıldırım’ın Cumhuriyet Gazetesi davasındaki savunması:

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletini tanımadığımdan suçlamalarla ilgili savunma yapmayacağım. Ben Anadolu İslam Devletinin bir vatandaşıyım. Müslüman vatandaşlar üzerinde laik baskı kurmak isteyen Cumhuriyet Gazetesini üç kez bombalattım. Ayrıca Alparslan arkadaşıma Danıştay suikastını yaptırdım. İsim vermeden istinkâf ettiğim şahsı, ‘Kurtuluş Savaşı vermemiş, satış savaşı vermiş’, ‘İngiliz tetikçisi’ ve ‘İngiliz pi.i’ olarak sıfatlandırdım.

 

ulusalkanal.com.tr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...