Jump to content

Star’ın Tertip Yayıncılığına Yanıt: Bu Yalanların Halkın Gözünde Karşılığı Yok


quardian

Önerilen Mesajlar

[h=2]AKP iktidarının yarı resmi yayın organı gibi yayın yapan Star Gazetesi yeni bir tertibin işaretini verdi. Gazete İşçi Partisi’ni silahlı eylem hazırlığında olduğu iddia edilen bir örgütle ilişkili göstermeye çalıştı. Yanıt İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, Star gazetesinin Ergenekon tertibindeki rolünü hatırlattı, söz konusu yazıdan ötürü gazeteyi dava edeceklerini belirtti.[/h]İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz, 14 Kasım 2012 günü Star gazetesinin internet sitesinde çıkan ve İşçi Partisi’ni terörle ilişkili göstermeye yönelik yalan haberine yanıt verdi. Yılmaz’ın açıklaması şöyle:

 

Star gazetesinin internet sitesinde “MKP’nin İşçi Partisi çizgisine paralel silahlı eylemler planladığı tespit edildi” denilerek İşçi Partisi’nin silahlı eylemlerle ilişkili olabileceğini ima etme çabasıyla bir cümle eklenmek gaflet ve vicdansızlığında bulunulmuştur.

İşçi Partisi’nin sözü edilen örgütle yakından uzaktan hiçbir ilişkisi yoktur.

İşçi Partisi’nin mücadelesi, gün gibi ortadadır. Son bir ayın gazetelerine göz atarsanız İşçi Partisi’nin mücadele çizgisini görebilirsiniz.

29 Ekim’de birleşerek Atatürk Devrimlerini yeniden hayata geçirmek için ayağa kalkan bir milyon yurttaşımıza önderlikte bulabilirsiniz İşçi Partisi’ni.

10 Kasım’da Tandoğan Meydanı’nda toplanan ve Anıtkabir’e yürüyen milyonlarca yurttaşımızın önüne düşen ve önderlik eden konumda bulabilirsiniz İşçi Partisi’ni.

İşçi Partisi, milletimize açıkça ilan etmiştir: Bugünün görevi milletimizi ayağa kaldırarak ABD’nin BOP Eşbaşkanlığı görevini üstlenen AKP iktidarını yıkmak ve Türkiye’nin Ankara’dan idare edileceği Milli Hükümeti kurarak yeniden Atatürk Devrimlerini gerçekleştirip tamamlamak.

İşçi Partisi, emperyalizme ve onun yerli işbirlikçilerine karşı yürüttüğü mücadelelerinden dolayı defalarca mahkemelerde yargılanmıştır. Ancak, hiçbir mahkeme İşçi Partisi’ni ve yöneticilerini terörle ilişkili olduğunu iddia edememiştir.

İşçi Partisi’ne yönelik olarak sürdürülen Ergenekon tertibine bakarsanız, yine bu gerçeği görürsünüz.

Ergenekon savcılarının iddialarında bile bir tane silah ve silahlı eylem iddiası bulamazsınız.

Star gazetesinin internet sitesinin İşçi Partisi’ni terörle ilişkili gösterme çabası da bir yalan olarak basın tarihimize kara bir leke olmaktan öte bir yere varamayacaktır.

İşçi Partisi, bu yalan haberin hesabını da diğer yalanlarda olduğu gibi mahkemeler önünde soracaktır.

 

ulusalkanal.com.tr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...