Jump to content

Suriye'yi Vur Emri


quardian

Önerilen Mesajlar

[h=2]Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye'nin Şanlıurfa sınırında uçak ve helikopterlerle müdahalesi üzerine konuştu.suriyeyi_vur_emri_h6782.jpg[/h]Yılmaz, angajman kurallarının tekrar değiştirilmediğini, ancak sınırdaki birliklere müdahale yetkisi verildiğini açıkladı.

 

İsmet Yılmaz; “Angajman kurallarının değiştiğini Sayın Başbakan ilk uçağımız düşürüldüğü zaman açıkladı. Dolayısıyla o angajman kuralları geçerlidir. Yeni bir değişiklik söz konusu değil. Sınırlarımızı ihlal eden Suriye uçaklarına ve helikopterlerine gereken cevap verilecektir, sınırlarımızı ihlal edene ve kendilerine nota da verilecektir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın, bilhassa orda yaşayan vatandaşlarımızın gönlü ferah olsun. Silahlı Kuvvetlerimizi 24 saat görevinin başındadır. Ordaki birliklere de anında müdahale yetkisi verilmiştir. Yetki olay yerindeki komutanlara devredilmiştir.”

 

Hükümet adına konuşan Başbakan Erdoğan, 22 Haziran itibariyle Suriye’ye yönelik angajman kurallarının değiştiğini açıklamıştı. Erdoğan, 22 Haziran'da düşürülen Türk jeti sonrası, Suriye ile tüm angajman kurallarının değiştiğini ilan etmiş, "uyarılara gerek duymadan, Suriye’den hava sahamıza giren her türlü hava aracını vururuz" mesajını vermişti.

 

ulusalkanal.com.tr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...