Jump to content

Karbonhidratla Tekrar Barışabilirsiniz!..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yeni yayımlanan ve çarpıcı saptamalarda bulunan bir kitap, patatesi de içeren karbonhidrat ağırlıklı yiyeceklerin kilo vermeye yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

 

Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir

 

Diyetisyenler yıllardır alınan her ekmek ve pasta ısırığı için bizleri haşlasa da bilimadamlarına göre karbonhidrat alımı kilo vermede yardımcı bir yöntem olabilir.

Daily Mail gazetesinde yer alan bir habere göre kitap, mükemmel vücut için ekmek, pasta, pizza ve cips gibi bileşenlerin etkili olabileceğini söyleyerek, Atkins diyeti ve diğer yüksek protein rejimlerini tarih sayfalarına gönderiyor.

 

“Karbonhidrat Sevenlerin Diyeti” adlı kitap Ağustos ayında yayınlanmasından sonra, Amerika’da 6 aydır en çok satanlar listesinde.

 

Kitap; muz, yulaf ezmesi, esmer prinç ve patates gibi karbonhidrat yönünden zengin yiyeceklerde bulunan nişastanın; iştahı bastırma, metabolizmayı hızlandırma, ruh halini iyileştirme, stres düzeyini düşürme ve böylece kilo verme sürecini hızlandırma gücüne sahip olduğunu iddia ediyor.

 

Metabolizmayı Hızlandırıyor, Açlık Ataklarını Frenliyor

 

Kitabın yazarlarına göre; Denver’daki Colorado Üniversitesi Beslenme Merkezinden bilimadamları da kitabın desteklediği, karbonhidrat yönünden zengin besinlerin metabolizmayı hızlandırdığı ve açlık ataklarını frenlediğine dair kanıtlar buldu.Bilimadamlarının bu çalışmasının işlerlik kazanması, ünlü aktrist Jenniffer Aniston’ın tercih ettiği Atkins ve Dukan gibi kilo vermek için uygulanan yüksek protein programlarının sonunu getirebilir.İngiliz Beslenme Vakfından Elisabeth Weichselbaum, “Düşük karbon-yüksek protein diyetlerinde kilo verirsiniz fakat bu sağlıklı değildir ve uzun vadeli bir çözüm de değildir” diyor.

 

“Sınırsız Pasta ve Pizza” Anlamına Gelmiyor

 

Elisabeth Weichselbaum, teoride, kitabın, sınırsız porsiyonlarda pizza ve pasta yenebileceği konusunda bir kanı uyandırmaması halinde kilo verme konusunda yardımcı olabileceğini de sözlerine ekliyor.

 

İngiliz Diyet Derneğinden Anna Raymond da “Sonunda birilerinin karbonhidrat tüketimini savunması”nı mutlulukla karşılayanlardan…Raymond, “Atkins tipi diyetlerin de mutlaka sonuç verdiğini fakat uzun dönemde karbonhidratı kesmenin, metabolizmanın zararlı bazı farklı süreçleri kullanması” demek olduğunu dile getiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...