Jump to content

20 Dakikada Estetik Yaptırmak Hayal Değil!..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Türkiye'de en çok yapılan plastik cerrahi operasyonların başında burun estetiği geliyor. Plastik cerrahide ise yeni trend öğle yemeği arasında lokal anestezi ile estetik yaptırmak.

 

Kısa sürede, daha az ağrılı, ufak rötüşlarla gerçekleştirilen estetik ameliyatlar özellikle çalışan kadınlardan yoğun talep görüyor. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr . Erdem Tezel estetik ameliyatlardaki pratik yöntem ve trendleri anlattı.

 

Dr. Erdem Tezel göğüs büyütme ameliyatlarında yeni bir yöntemle, kişinin kendi dokusunu kullanarak göğüs büyütme ve dikleştirme ameliyatı gerçekleştiriyor. Yani göğüs büyütme ameliyatlarında silikon gibi yabancı maddelere gerek kalmıyor.

 

Tezel, kendi geliştirdiği ve tıp literatürüne geçen operasyonu şöyle anlattı; “Memenin koltuk altına doğru yayılan kısmından yararlanılarak, meme dokusu hem yukarıya, hem de içe doğru itiliyor. Kendi üzerine katlanarak sıkılaştırılan meme dikleşiyor. Silikon konulmuşcasına sıkı ve dolgun bir sonuç elde edilebiliyor. Uygulama sonrası, memenin ağırlığını taşıyan kısım derinin altında olduğu için, iz kalma oranı da daha az oluyor. Yöntem, aynı zamanda meme küçültme işlemleri için de uygulanıyor. Yöntemle, ilerleyen yaşlarda zamanın veya emzirmenin etkisiyle karşılaşılan gevşeklik ve sarkma sorunları çözülebiliyor. Doğal bir sutyen etkisi yaratılan yöntemle hastalar, 3-4 gün gibi kısa bir sürede günlük yaşantılarına dönebiliyor ve iki hafta içinde dikişleri alınıyor.

 

Tezel, burun ameliyatlarında problemin çoğu kez burun ucunda olduğunu, birçok kişide sadece burun ucunun açısının düzeltilmesi, yüksekliğinin ayarlanmasıyla burnun doğal, sorunsuz ve güzel hale getirilebildiğini belirtti;

 

Üstelik bunu yapmak yirmi dakika süren çok kısa bir operasyonla mümkün. İnsanla ayna karşısında burun ucunu yukarı kaldırarak bunun provasını yapıyorlar. Bu yöntemle prova gerçek oluyor. Buruna bu şekilde yeterli yükseklik ve açı verildiğinde birçok vakada kemiğe müdahaleye gerek kalmıyor.

 

Hasta hastanede kalmadan, yaklaşık 20 dakika süren operasyonla istediği görüntüye kavuşuyor. Ben ameliyat sırasında profilden fotoğraf çekerek, ameliyat sonunda hastaya gösteriyorum. Burnuna 3-4 band uygulanan hasta rahatlıkla işine ve günlük hayatına devam edebiliyor, göz altlarında şişlik ve morluk oluşmuyor. Daha fazla kemiği olan vakalarda ise burun ucunun yükseltilmesine ek olarak kemiğe de müdahale gerekiyor.

 

Bu durumda bile izsik kıkırdak tespiti sayesinde burun ucu yükseltilebileceği için kemiğe daha az müdahale yapma şansımız oluyor. Bu da yine daha doğal görünüm, daha az şişlik ve morluk, daha çabuk iyileşme anlamına geliyor. Kemiğe müdahale edilen hastalar en fazla bir gece hastanede kalıyor, alçı ise bir hafta içinde çıkartılıyor.”

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...