Jump to content

Aşure Günü Duası


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

10 Muharrem 1433 / 24 Kasım Cumartesi 2012

 

Bir rivayete göre âşûrâ günü kişi bir selamla altı rekat kılar.Her rekatta Fatiha Suresi'nden sonra Şems Sûresi. Duha Sûresi. Zelzele Sûresi İhlas Sûresi ve Felak-Nas Sûrelerini okur. Namazdan sonra sece eder ve secdede yedi kere Kafirun Suresi okur.Sonra hangi duayı ederse etsin duası kabul olunur. Sonra...da şu duayı okur:

 

TÜKÇE OKUNUŞU :

 

Allahummecalni mimmendeaake fe ecebtehuu ve aamenebike fehedeytehu ve rağibeileyke. Fee'taytehu ve tevekkele aleyke fekefebtehu vegterabe minke feedneyteh.. Allahummemdudli Ayşii medden vec'allii fii guluubil mu'minine vudden. Allahumme innii eselukeliimanebike ve es elukel fa(dz)le minerrızgi ve es elukel'Aafiyete minelbelai fiiddunya vel aaHirati ve es eluke Husnel Aagıbeti fiiddunyaa vel Ahirah..

 

TÜRKÇE MEALİ :

 

"Ey Allah! Sen beni Sana dua edip kabul ettiğin, Sana iman edip hidayet ettiğin Senden isteyip lütfettiğin. Sana tevekkül edıp her işine kifayet ettiğin ve Sana yakınlaşmaya çalışıp Kendine yakın ettiğin kullarından eyle.Ey Allah! Geçimimi benim için bollaştır müminlerin kalplerinde benim sevgimi halk eyle.Ey Allah! Ben senden Sana hakiki manada iman isterim,bolca rızık isterim,dünya ve ahiret belalarından afiyet dilerim ve dünya-ahiret güzel son ve akıbet niyaz ederim"

 

(Muhammed ibni Hatîrüddîn,el-Cevâhiru'l-hams,sh:48-50)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Arkadaşlar

 

Lalegül Dergisiden alıntı yapıyorum . Allah kabul etsin . 03 Kasım Pazartesi gündüz kılınacak.

 

Tek selam ile 6 rekat namaz kılınıyor. Her rekatta Fatihadan sonra Şems ,Suresi, Duha Suresi , Zelzele Suresi İhlas Suresi ve Felak- Nas sureleri okunur

Namazdan sonra secde eder ve Secdee Yedi kere Kafirun suresi okur Sonra hangi duayı ederse etsin kabul olunur . Sonra şu duayı yapsın .

 

"Ey Allah! Sen beni Sana Dua edip kabul ettiğin Sana iman edip hidayet ettiğin , Senden isteyip Litfettiğin , Sana Tevekkül edip her işine kifayet ettiğin ve Sana yakınlaşmaya çalışıp Kendine yakın ettiğin kullarından eyle. Ey Allah! Geçimimi benim için bollaştır,müminleri kalplerinde benim sevgimi halk eyle , Ey Allah! Ben senden sana hakiki manada iman isterin , bolca rızık isterim dünya ve ahiret belalarından afiyet dilerim ve dünya-ahiret güzel son ve akıbet niyaz ederim. ( Muhammed ibni Hatirüddin el-Cevahiru'l-hams sh: 48-50)

 

Cübbeli hoca bilmediğiniz dua yerine ihlas okunabilir diyor.

Allah kabul etsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir sorum var arkadaslar bileminiz varsa eger cevaplarsa sevinirim,,tek selam olunca en son selam veriliyor demekki,ama iki rekatta bir yinede secdede ettehıyyatü,allahümme salli-barik dualari okunucakmi normal namazda okundugu gibi ?? Bide belli bir saati varmi bu namazin ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Aşure Günü 10 Muharrem Duası

      Er-Ravzu'l-Fâık kitabında şu kıssa anlatılır:Bir vakit Basra'da servet sahibi bir adam vardı. Her senenin âşûra gününde müslüman kardeşlerini evine toplar, sabaha kadar Kur'ân okuyarak okutarak geceyi ihya ederler, nerde fakîr ve yoksul, kimsesiz varsa buldurur, hepsine tasaddukda bulunur, dul ve yetimlere ikramda bulunur, elinden gelen hayrı fazlasıyla yapardı. Evinin bitişiğinde bir komşusu bulunuyordu ve komşusunun hem anası, hem de kızı senelerden beri yürüyemez vaziyette idiler. Kız, babası

      , Yer: İslamiyet

×
×
  • Yeni Oluştur...