Jump to content

Gezmeyi Sevdiren 8 Yol Filmi


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sinema Başlı Başına Bir Yolculuk Olsa Da Filmlerin İnsanı Seyahate Teşvik Eden Bir Yanı Var. İşte Kahramanlarıyla Birlikte Yollara Düştüğümüz Filmler.

 

1YAĞMUR ADAM (RAIN MAN)

İzleyenlere otizmin doğasını ve gerçeklerini öğreten modern bir klasik. Babalarından kalan mirası almak için otistik abisiyle birlikte yollara düşen paragöz Charlie, bu yolculuğun sonunda çoktan unuttuğu değerleri ve sevgiyi hatırlıyor.

 

2 TEMMUZDA (IM JULI)

Yönetmen Fatih Akın’dan alabildiğine sürükleyici ve eğlenceli bir yol filmi. Melek adlı bir Türk kızına âşık olan Alman öğretmen Daniel, Hamburg’tan İstanbul’a doğru yola çıkıyor. Maceradan maceraya sürüklenen gencimiz, bu yolculukta kendisini yeniden keşfediyor.

 

3 ÖZGÜRLÜK YOLU (INTO THE WILD)

Bu filmi izledikten sonra kendinizi yollarda bulabilirsiniz. Üniversiteden mezun olduktan sonra otostopla Alaska’ya gitmeye kalkan Chris, aslında bir yere ulaşmaktan çok yolda olmayı seviyor. Chris, Amerikan taşrasında beklemediği sürprizlerle karşılaşıyor.

 

4 ÇILGIN YABANCI (GADJO DILO)

Stephane, Nora Lurca isimli kayıp bir müzisyeni bulmak için Fransa’dan Romanya’ya doğru yola çıkıyor. Aradığı kişiyle ilgili elinde eski bir kasetten başka hiçbir ipucu bulunmayan çılgın genç, köylerde gezinirken Isidore’ye rastlayınca hayatı değişiyor.

 

5 YUMURTA (THE EGG)

Yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun Yusuf üçlemesinin ilk filmi olan Yumurta’da orta yaşlı bir şair, annesinin ölüm haberi üzerine küçük bir Ege kasabasına doğru yola çıkıyor. Yol boyunca çocukluk anılarıyla ve taşranın durağan ritmiyle yüzleşen şairin hayatında yepyeni anlam pencereleri açılıyor.

 

6 GÜN BATMADAN (BEFORE SUNSET)

Budapeşte’den Viyana’ya giden bir trende tanışan Fransız öğrenci Celine ile Amerikalı Jesse, yol boyunca hayatlarının en özel anlarını yaşıyor. Birbirlerine âşık olan çiftin her adımı yolculuğa bir çağrı gibi. Nefis şehir manzaraları eşliğinde ilerleyen film zekâ dolu diyaloglarıyla da tanınıyor.

 

7 DÖNÜŞ (THE RETURN)

Rusya kırsalından manzaralar eşliğinde nefis bir yol filmi. Dünyaca ünlü sinemacı Tarkovski’yle kıyaslanan genç Rus yönetmen Andrei Zvyagintsev’in 2003 yapımı filmi babalarıyla tatile çıkan iki kardeşin tuhaf öyküsünü anlatıyor.

 

8 PARİS, TEKSAS (PARIS, TEXAS)

Sinema çevrelerinde neredeyse bir efsane mertebesine yükselmiş dramatik yol filmi Paris, Teksas, Wim Wenders’in imzasını taşıyor. Oğlu Hunter’ı da yanına alan Travis, kendilerini dört yıl önce terk eden eşini bulabilmek için yollara düşüyor. Tek amaçları ise Jane’in evi neden terk etmiş olabileceğini öğrenmek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...