Jump to content

5 Şeytani İnsan Deneyi


beyazqül

Önerilen Mesajlar

Nazi Deneyleri

 

 

dachautests-1.jpg

 

 

Canilikte Nazilerin eline kimse su dökemez. Bu listede 1. liği fazlasıyla hak ediyorlar. Mengele’nin ikizler üzerinde yaptığı genetik araştırmalarda 1500 ikizden sadece 200′ü kurtulabilmişti. Başka bir deneyde hipotermi araştırmasında mahkumlar 3 saat soğuk suda bekletiliyordu.

 

 

 

 

 

Unit 731

 

 

 

Unit731S.jpg

 

1937 – 1945 yılları arasında insanlar üzerinde kimyasal silah geliştirme amacıyla Japonya’da yapılan deneyleri yapan birlik. Alev silahına, bombaya dayanıklılık testleri, vücuttan koparılan parçaların başka yerleri dikilmesi, mahkumların uzuvlarının dondurularak tedavi edilmeyen kangrenlerin sonuçlarını izleme ve türlü türlü caniliği yapan birliğin lideri 67 yaşında boğaz kanserinde hapishanede çok yaşamadan öldü.

 

 

 

 

 

Zehir Laboratuvarı

 

 

 

sovietlab.jpg

 

 

Bu zehir labovatuarı Sovyetler zamanında kuruldu. Sovyetlerin amacı, otopside bulunmayacak, tatsız, kokusuz bir zehir bulmaktı. Bunun için de gulag hapishanelerinde bulunan mahkumları denek olarak kullandılar. Bütün bu istekleri içeren C-2 başarıyla üretildi, uygulanan mahkum 15 dakika içerisinde hayatını kaybediyordu.

 

 

 

 

 

 

MkUltra

 

 

 

cia_lsd.jpg

 

Cia’in beyin kontrol projesi olan MKUltra 50′lerin başında başlayıp 60′ların sonuna kadar devam etti. Akıl hastaları, cia ajanları, doktorlar ve toplumun bir çok kesimden insan denek olarak kullanıldı. Deneklere çoğu zaman Lsd ve diğer uyuşturucular verildi. Özellikle Cia’in denekleri bulma yöntemlerinin illegal olduğu çok açık ve net. 1973 yılında Mkultra projesine ait bütün belgeler yok edildi ve araştırma yapılmasını imkansız kıldı.

 

 

 

 

 

 

Zimbardo Deneyi

 

 

 

 

Stanford_Prison.jpg

 

Das Experiment filmini de konu olmuş bir deney, denek gruplarının mahkum ve gardiyan şeklinde hapishanede rollere bürünmesi şeklinde gerçekleşecekti. Gardiyanların rollerini abartıp sadistik davranışlar göstermesi ve mahkumların fiziksel ve ruhsal olarak çok eziyet çekmeleri sonucu deney erken bitirildi.

 

 

 

 

alinti

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...