Jump to content

Rasulullahi AĞlatan DÜŞÜnce...


uzel
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Resulullah (s.a.v) bir gece zevcesi Ümmü Seleme’nin evinde idi. Gece yarısı uykudan kalkıp evin karanlık bir köşesinde dua ve ağlamakla (Allah’a yalvarıp yakarmakla) meşgul oldu. Ümmü Seleme, Resulullah (s.a.v)’ı yatağında görmeyince kalkıp onu aramaya koyuldu. Bir de baktı ki Resulullah (s.a.v) evin karanlık bir köşesinde durup ellerini göğe kaldırmış, ağlayarak Allah’a şöyle yalvarıp yakarıyor:

 

“Allah’ım! Bağışladığın nimetleri benden esirgeme. Beni, düşmanların bana gülme vesilesi kılma, kıskançları bana musallat etme.

 

Allah’ım! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi başıma bırakma; kendin beni her şeyden ve her âfetten (beladan) koru.”

 

Ümmü Seleme Resulullah (s.a.v)’in bu durumunu görünce ağlayarak kendi yerine döndü. Resulullah (s.a.v) Ümmü Seleme’nin ağlama sesini duyunca, ona doğru gidip ağlamasının sebebini sordu.

 

Ümmü Seleme şöyle dedi:

 

“Ya Resulellah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz Allah katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza rağmen Allah’tan böyle korkuyorsunuz, Allah’tan bir an bile sizi kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!”

 

Resulullah (s.a.v) onun sözüne karşılık :

 

“Nasıl korkmayayım, nasıl ağlamayayım, nasıl kendi akıbetimden korkmayayım, nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysa ki Allah Teala, Hz. Yunus’u bir an kendi haline bıraktı ve onun başına gelmemesi gereken şey başına geldi! buyurdular.

 

O iki cihan server-i böyle düşünürse bizim halimiz nice olur mü'minler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

besmele1-1.gif

 

 

Resulullah (s.a.v) bir gece zevcesi Ümmü Selemenin evinde idi. Gece yarısı uykudan kalkıp evin karanlık bir köşesinde dua ve ağlamakla (ALLAH;a yalvarıp yakarmakla) meşgul oldu.

 

Ümmü Seleme Resulullah (s.a.v yatağında görmeyince kalkıp onu aramaya koyuldu. Bir de baktı ki Resulullah (s.a.v) evin karanlık bir köşesinde durup ellerini göğe kaldırmış ağlayarak ALLAH;a şöyle yalvarıp yakarıyor:

 

ALLAH;ım! Bağışladığın nimetleri benden esirgeme. Beni düşmanların bana gülme vesilesi kılma kıskançları bana musallat etme.

 

ALLAHım! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi başıma bırakma; kendin beni her şeyden ve her âfetten (beladan) koru

Ümmü Seleme Resulullah (s.a.v)in bu durumunu görünce ağlayarak kendi yerine döndü. Resulullah (s.a.v) Ümmü Selemenin ağlama sesini duyunca ona doğru gidip ağlamasının sebebini sordu.

 

Ümmü Seleme şöyle dedi:

 

Ya Resulellah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz ALLAH katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza rağmen ALLAHtan böyle korkuyorsunuz ALLAHtan bir an bile sizi kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuz o halde vay bizim halimize

 

Resulullah (s.a.v) onun sözüne karşılık :

 

Nasıl korkmayayım nasıl ağlamayayım nasıl kendi akıbetimden korkmayayım nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysa ki ALLAH Teala Hz. Yunusu bir an kendi haline bıraktı ve onun başına gelmemesi gereken şey başına geldi! buyurdular.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl korkmayayım nasıl ağlamayayım nasıl kendi akıbetimden korkmayayım nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysa ki ALLAH Teala Hz. Yunusu bir an kendi haline bıraktı ve onun başına gelmemesi gereken şey başına geldi! buyurdular.:(

ALLAH razı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...