Jump to content

Ata Binen Aslan


vav
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çinlilerin hayvanları küçük düşürmenin son noktasına ulaştığı sanılırken şimdi daha da kötü resimler ortaya çıktı...

 

 

 

Ayıları bisiklete bindiren ülkenin insanları şimdi de atın üstüne bindirdikleri aslanları ve kaplanları gururla sunuyorlar. Ülkenin bu tip olaylarıyla ün salmış hayvan parklarından birinde izleyicilere 200 kiloluk aslanın, atın sırtına atlayışı tuhaflığı seyrettirilmekte. Daha sonra at, aslanı sırtında bir ring etrafında taşıyor bu arada eğitmeninin kamçısını da kullanmaktan çekinmediği görülüyor. Daha sonra 225 kiloluk kaplan sırası geldiğinde aynı korkmuş ata biniyor. Şok edici resimler Çin'in güneydoğusunda bulunan Xiamen hayvan parkında çekildi. Buradaki halk bu aşağılayıcı sirk benzeri gösterilerden hoşlanıyor olacak ki bu hayvan zulmüne hiç aldırış etmiyorlar. Aslanlar, kaplanlar ve leoparlar ve diğer büyük hayvanlar kötü koşullarda tutuluyor.

 

 

 

Bu hayvanlar küçücük kafeslerde yalnızlıklarına terk ediliyorlar. Ülkenin diğer tarafında, Nanjing'de ayılar ''Hayvan Oyunları'' adı altında bisiklete bindiriliyor. Xiogsen Ayı ve Kaplan Dağı köyünde turistlerin ilgisini çekmek için kaplanları canlı hayvanlarla besliyorlar. Ayılar, çok tepki toplayan bir ''oyun''da güçlü bir adamla araba çekme yarışına sokuluyor. Changchun'da bir kaplan bir mandayla aynı kafese konuluyor fakat kaplanın ağzında ağızlık olduğundan mandaya saldırmasına rağmen onu öldüremiyor ve acı verici ve çok uzun süren bir mücadele başlıyor. Çin Kaplanlarını Kurtarın, İngiltere'de kolu olan bir hayvan sever örgütü, ülkelerde bu tip koşullarda esir bulunan hayvanların kurtarılması için kampanya başlattı. Durumu anlatan projeler hazırlayarak Çin'deki durumla ilgili kamu bilinci oluşturmaya çalışıyorlar. Örgüt, kaplanların kafeslerinden salınmasını sağlamayı, üreme programları kurmayı ve kendileri için nasıl avlandıklarını gösterdikten sonra bu azametli hayvanları tekrar doğasıyla tanıştırmayı amaçlıyor.

 

ata-binen-aslan,6,con.jpg

ata-binen-aslan,4,con.jpg

ata-binen-aslan,2,con.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...