Jump to content

Ayten Gökçer'e Tepki Var!


ıspanaknamık

Önerilen Mesajlar

Usta tiyatrocu Ayten Gökçer'in 12 Eylül askeri darbesini savunan sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

 

Gökçer twitter'da trend topic oldu. Balçiçek İlter'in Söz Sende programına katılan Gökçer, "12 Eylül darbesi çok da kötü olmamıştır. Çünkü Türkiye'de çok kötü şeyler oluyordu. Halk asker gelsin diye bekliyordu. Dünyada en kansız müdahaleler bizdedir. 1-2 kişi gittiyse şükretmek lazım" dedi.

 

Asker düşkünü bir sanatçı olduğunu söyleyen Gökçer, "Askere laf söylendiği zaman kendimi kontrol edemiyorum. Harp görmemiş bir nesil olduğu için insanlar Türkiye'nin üzerinde ne oyunlar oynandığını bilmiyorlar. Balyoz davasını çok yanlış buluyorum.

 

Ben askerlerin Türkiye'ye zarar getirecek bir şey yapmak için toplandıklarına hiç inanmıyorum. Darbe planladıklarını söylüyorlar, kim bunu ispat edebiliyor?" diye konuştu.

 

ayten-gokcer1_343.jpg

 

 

Ayten G

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende ayten gökçerin söylediklerini dah afazla okumaya tahammül edemedim doğrusu ..

darbe olduğu zaman amerikadan canlı canlı bizim çocuklar işi bitirdi dediler ..

kimin askeri ?? kimin kimlerin operasyonu ?

işkenceleri ve cinayetleri işleyenler sadece polisler mi ??

yaşar okuyan daha geçen hafta o dönem askerin neler yaptığını anlattı ..

kendini görmeye gelen annesini tekme tokat iteleyip yerlere atanlar asker değilmiydi ?

tüm işkenceci komutan ve askerlerin isimleri liste halinde verildi ..

o dönem sanırım ayten hanfendi tiyatrolarda sinema filmlerinde rol kesiyordu !

yazıklar olsun ..

o laf söyletmediği askerler nerden çıkıyor acaba ??

bu milletin evlatları değil mi ?

ya o öldürülenler işkence görenler bu milletin evlatları değil mi??

sizin gibilerin nesli azalıyor Allaha şükürler olsun ve tükenmek üzereler yok olmanız dileği ile !!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1354643499_48_ayten.jpg

 

 

 

Ünlü oyuncu Ayten Gökçer, Habertürk'te yayınlanan Söz Sende programında, "Asker yanlış bir şey yapmaz." diyerek 12 Eylül darbesini savundu. "Dünyada en kansız müdahaleler bizdedir. 1-2 kişi gittiyse şükretmek lazım." diyen Gökçer, açıklamalarıyla program sunucusu Balçiçek İlter'i şoke etti.

 

 

 

"ASKER DÜŞKÜNÜ BİR SANATÇIYIM"

"Atatürk'ün bize bıraktığı ülkeye sahip çıkmıyoruz." diyen Ayten Gökçer, şehitlere çok üzüldüğünü ve her gün ağladığını söyledi. Gökçer sözlerine şöyle devam etti: Ben çok asker düşkünü bir sanatçıyım. Benim yanımda askere hiçbir şey söylenemez. Askere laf söylendiği zaman kendimi kontrol edemiyorum. Harp görmemiş bir nesil olduğu için insanlar Türkiye'nin üzerinde ne oyunlar oynandığını bilmiyorlar... Balyoz davasını çok yanlış buluyorum. Ben askerlerin Türkiye'ye zarar getirecek bir şey yapmak için toplandıklarına hiç inanmıyorum. Darbe planladıklarını söylüyorlar, kim bunu ispat edebiliyor? Bu kadar zamandır içerideler.

 

"12 EYLÜL ÇOK DA KÖTÜ OLMADI"

Ayten Gökçer, 12 Eylül darbesini de şu sözlerle savundu: 12 Eylül darbesi çok da kötü olmamıştır. Çünkü Türkiye'de çok kötü şeyler oluyordu. Can güvenliği yoktu. Halk asker gelsin diye bekliyordu... Bir çok ülkenin başına korkular getiren bir ülkeyiz biz. Bizim yükselmemiz Amerika ve Avrupa'nın işine gelmiyor. Hep başımıza bir kürek vurmak istiyorlar.

 

"DARBE OLMASINA ÜZÜLMEDİM"

Askerin sağduyusuna her zaman inandığını söyleyen Ayten Gökçer, "Darbe olmasına üzülmedim. Binlerce çocuk perişan olmuştu ortada. Tarihe bakarsanız en kansız müdahaleler Türkiye'dedir. Diğer ülkelerin tarihine bakın, bir gecede omuz üstünde baş bırakmıyorlar. Bizde müdaheleler, "Buyrun şu adaya, buyrun Yassıadaya" diye geçmiştir." diye konuştu.

 

Balçiçek İlter'in "Ama biz de Başbakan asmışız." diye araya girmesi üzerine ünlü oyuncu, "O da büyük bir yanlış ama 1-2 kişi gittiyse bu devirde yine de şükretmek lazım. Dünyadaki diğer müdahelelere bakın bir de." dedi.

 

"DARBENİN SIRASI GELMİŞ Kİ YAPILMIŞ"

Evren ve Şahinkaya'nın yargılanmasına da değinen Gökçer, "İnsanların yargılanması beni sevindirmez." dedi. Gökçer şöyle konuştu: Darbenin sırası gelmiş ki yapılmış. Bazı insanlar da evlatlarını kaybediyordu o dönemde. Ordunun işi gücü yok, "Gelin darbe yapalım." mı diyor? Ülke bir yere doğru gidiyorsa Türkiye'nin üzerinde oynana oyunların da tesiri var. Dış güçler de buna çanak tuttular. Biz birlik olmazsak, Atatürkümüzün bize hediye ettiği bu ülkeyi çok yanlış yerlere götürebiliriz.

 

"SANATÇI OLARAK NE VAZİFE VERİLİRSE YAPARIM"

Bizim askerimiz çok mükemmel. Pırıl pırıl çocuklar ölürken ben darbeye nasıl "yanlış" derim. Ucu kaçmıştı bu işin. Halk bu müdaheleyi bekliyordu... Ben bu memleketin çocuğuyum, ilkelerime ve Atatürk'üme çok bağlıyım. Beni bu düşüncelerimden kimse caydıramaz. Ben Atatürk Türkiye'sinin çocuğuyum. Bir sanatçı olarak vazifem neyse, çağrıldığım zaman onu yaparım. Benim için önce ülke gelir.

 

 

 

__________________

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 Eylül dönemi generallerini yargılayacak bir babayiğit çıkmadı...

Erdoğan dahi darbecilerin elden ayaktan düşmesini bekledi, ya da ölmesini.

Bu saatten sonra bir yorum yapmanın bile 2 kuruşluk değeri yok.

12 eylülü mü kaldı? "yandı bitti kül oldu"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne düşkünü olursan ol okadar masum insan ölmüşken sen iyi oldu dersen bunun adı asker düşkünlüğü değil vicdansızlık olur. kaç anne cocuğunun sorgudan dönmesini yıllarca bekledi öyle boya küpüne batıp çıkıp kamera karsısına gecmek kadar kolay değil hayatta hersey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...