Jump to content

Yüzyılın Kışı Geliyor


Sidre

Önerilen Mesajlar

Yabancı uzmanlar batı Avrupa ülkelerinin 21 Aralık'ta 21’inci yüzyılın en soğuk kışına hazırlanması gerektiğini duyurdu.

 

kar-yagisi6.jpg

Meteoroloji de Türkiye'nin batı bölgeleri bu akşam saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini açıkladı. Bünyamin Sürmeli ise Cuma gününden itibaren ikinci soğuk hava dalgasının geleceğini söyledi.

 

Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, Cuma gününden itibaren ikinci soğuk hava dalgasının geleceği uyarısında bulunarak, "Güneşe aldanıp kıyafetlerinizi ince seçmeyin" dedi.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise vatandaşları uyardı: Bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer kısa sureli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek güneyli rüzgarla birlikte Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de başlayacak yağışlar, gece saatlerinde Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in batısını etkisi altına alacak.

 

Genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu'nun batısı ve Bolu çevrelerinde kar ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışlar, özellikle bu gece saatlerinde kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte Kıyı Ege ile Muğla ve Çanakkale çevrelerinde etkili (20-50 kg/metrekare) olacak.

 

Yağışlar, ülke genelinde, yarın genellikle yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek güneyli rüzgarla birlikte Aydın'ın güney ve doğusu, Muğla kıyıları, Antalya'nın Elmalı, Kaş, Finike, Kumluca ve Kemer ilçeleriyle doğu kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli (20-50 kg/metrekare) yağışlar görülecek.

 

3-6 DERECE AZALACAK

Cuma günü, Trakya dışında ülke genelinde devam edecek ve özellikle güneydoğu kesimlerde etkisini artıracak yağışların, cumartesi günü doğu bölgelere çekilerek, iç ve batı bölgeleri terk etmesi bekleniyor.

 

Hava sıcaklığında yarın önemli bir değişiklik olmayacak, cuma günü kuzeybatı kesimlerde, hafta sonunda ise kuzey, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalacak. Bu gece saatlerinde kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte kıyı Ege ile Muğla ve Çanakkale çevrelerinde, yarın Muğla kıyılarıyla Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması beklenen yağışların oluşturabileceği yerel su baskını, yıldırım, deniz ve kara ulaşımda aksamalar, yerel hortum oluşumu, lodos kaynaklı soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

 

Yüzyılın kışı geliyor | Mynet Haber

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...